Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ez butaság volt a sofőr részéről?

Ez butaság volt a sofőr részéről?

Figyelt kérdés

Hétfőn Volánbusszal utaztam egy kisebb városon haladt át a busz, és elég gyorsan ment...olyan 50-60-al városon belül, és egy zebrához érve a szemből érkezők megálltak egy átkelni kívánó gyalogosnak aki azonban észlelte a buszt és nem indult el, de a buszsofőr ennek ellenére a fékbe taposott és több álló utas is elesett (legalább 7-8-an dominóba)

Végül nagy nehezen sikerült megállnia a zebra előtt.Az elesettek közül senki sem sérült meg, a sofőr bocsánatot kért a hangosbemondón keresztül és megvárta amíg mindenki feláll és csak azután indult el újra és sokkal lassabb sebességre kapcsolt ezután.


Van egy másik sofőr aki rendszeresen gyorsít majd tövig nyomja a féket, de aki ez alkalommal vezette a busz ő az egyik legszimpatikusabb és legfelelősségteljesebb sofőr, nem értem ezt miért csinálta...



2013. febr. 20. 19:32
1 2
 11/12 Beviz Elek ***** válasza:

# 9/10


Egyetértek, sajnálatos módon tényleg úgy működik, hogy a zebra szent és sérthetetlen.


Én, ha átmegyek a zebrán, akkor megállok, és ha az autós villant, hogy menjek csak, átsétálok. Nem vagyok öngyilkosjelölt, hogy futkározzak a zebrán. Bárkivel előfordulhat, hogy fáradt, elbambul, stb, az autó karosszériája erősebb, nem kockáztatok.


Erdélyben egyszer majdnem elütöttem egy csapat románt emiatt.

Lakott területen, 70-es tábla, én mentem kb 90-et (ha lassabban mentem, a kamionok lenyomtak, az még veszélyesebb).

Láttam messziről a zebrát, de senki nem volt a környékén, sétált felé pár fiatal, felmértem, hogy nagyjából előttem 2-3 másodperccel érnek oda. Nem akartam lassítani, mi van, ha az út szélén sétálnak csak és át sem akarnak jönni (nem is néztek hátra, nem érdekelte őket, hogy érkezik-e valaki). Pont előttem értek a zebrához, körülnézés nélkül léptek le elém. Én persze átrántottam a kormányt, majd vissza, mert jöttek szembe is. A szembejövő satufékkel csúszott rá a zebrára.


Szóval itt a probléma. Az ember sétál az út szélén, nem tudod, hogy át akar-e jönni, de te lassíts és állj meg? Minek? Tud várni 10 másodpercet. Odaér, megnézi, hogy jön-e valaki, ha valaki jelzi, vagy van elég távolság a lassításra, akkor átsétál.


Na mindegy, jól elkalandoztam, jól kimérgelődtem magam. Sz.r a rendszer!


Mivel a gyalogos nem indult el, én elmentem volna a busszal, hogy ne kelljen nagyot fékezni.

2013. márc. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Bajer ***** válasza:
Akkora döggel mint a busz én nem fékeztem volna, csak elvettem volna a gázt és fékkészenlétben gurultam volna+bekapcsoltam volna a kipufogó féket (modernebb buszokon már van). Ha a gyalogos mégis megindult volna, rövid dudálás, hogy lássa, nem egyszerű egy ekkora monstrumot lefékezni. Igen butaság volt tőle mert a gyalogos csak nem volt öngyilkos szándékú, elengedte volna a buszt. Más eset ha a közelben jard van és filmez. Akkor tényleg csak a satu a megoldás.
2013. máj. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!