Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi történik, ha valaki bicikli...

Mi történik, ha valaki biciklivel 70-el megy lejtőn?

Figyelt kérdés
A barátom (21 éves) állandóan azzal jön elő, hogy menjek már el vele biciklizni Dobogókőre és környékére, mert ott van jó hosszú lejtős út, és ő szeretne ott száguldani lefelé a biciklivel. Nem emlékszem pontosan mennyit mondott, de több, mint 70 km/h-t szeretne elérni egy ilyen lejtőn. Eszemben sincs elmenni, mert szerintem életveszélyes, de nem is ismerem azt a környéket, sem az út minőségét (milyen kanyarok vannak, beláthatók-e, mennyi kátyú/bucka van az úton, stb.). Szerintetek is életveszélyes? Pontosan milyen baj történhet, ha már valaki legalább a 70-et eléri biciklivel (és hogy fokozzam a hangulatot: a barátom mindezt bukósisak nélkül gondolta)? Nélkülem valamiért sose megy el, mindig bele akar rángatni a hülyébbnél hülyébb ötleteibe.

2013. aug. 2. 22:16
1 2
 11/13 anonim válasza:
összetörtem magam 220-szal
2013. szept. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
Lehet, hogy későn írok, de azért leírom. Tavalyelőtt nyáron mentem arra többször is úgy, hogy én is feszegettem a határaimat az emelkedőkön, és a lejtőkön is. Igaz, nem mentem 70-nel, mert nincs olyan jó bicajom. (első alkalommal asszem még nem volt rajtam sisak, utána már igen) Egyszer le is tértem az útról az egyik enyhébb kanyarban a fűre kb. 45-50-es tempónál, mert a mögöttem érkező autóra figyeltem, hogy megelőz-e engem, vagy sem. Nem kérdés, hatalmasat szitált alattam a bringa, de szerencsére jól korrigáltam, és mentem tovább. Amúgy az első pár alkalommal érdekes volt, utána már semmi különöset, veszélyeset nem éreztem, függetlenül attól, hogy az eszemmel tudtam, hogy nem egy életbiztosítás. Én sem ismertem azelőtt azt az utat, csak azt az egy autós esetet leszámítva figyeltem, hogy milyen kanyar következhet, és kész. Sem téged nem biztatlak, hogy csináljad, sem a barátodat nem akarom lebeszélni erről, de nem feltétlenül hülyézném le őt.
2017. febr. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Én alapból félek a nagy lejtőktől a héten is jöttem haza Solymárról Hűvösvölgy felé ott is voltak nagy lejtők ,ahol folyamatosan fékeztem és 50 fölé nem is engedtem felgyorsulni a bringát ( a tracklog szerint 46.7 km/h volt a max. ). Sima trekking biciklivel. Tavaly Vámosmikola környékén a hullámvasút utakon 65 km/h volt a max. azt se csinálnám meg soha többet nagyon para volt a lejtő alján gyorsultam így fel aztán utána rögtön emelkedő jött, amire majdnem lendületből felmentem. Egy olcsó Tesco-s bicikli lehet szét is esne alattad ekkora sebességnél.


Van a 17 kerületben is egy hosszú lejtős út, ahol a 276E is jár a vége a rákoscsabai vasútállomásnál van egy vasúti átjáróban. Ott engedtem neki még 3 éve a biciklit anno 67 km/h volt a vége mikor elkezdtem még jóval az alja előtt fékezni, mert már piros volt a vasúti jelző és ment le a sorompó és alig tudtam megállni a sínek előtt.

2017. máj. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!