Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szirénázó rendőrautó mögöttem?...

Szirénázó rendőrautó mögöttem? Így kell igazoltatni és felszólítani megállásra? Érdekes sztori. Rászleteket lásd alább.

Figyelt kérdés

Egy hazai nagyvárosban történt, már esti sötétség volt. Tesco-bol mentünk haza autóval, jogkövető módon, minden szabályt igyekeztem betartani (mint általában). A parkolóból készültünk a Suzukival kihajtani. Jobbról lassan jött egy rendőrautó, el akartam engedni, mert elsőbbsége volt. Azonban fekvőrendőre volt az úton, amin lassan hajtott át, így "előre engedtek". Lámpánál jobbra akartam kanyarodni, rendőrautó is mögém sorolt be. Zöldre vált a lámpa, indulok. Mentem vagy 100-200 m-t a 2-szer 2 sávos úton, mire hirtelen elkezd mögöttem szirénázni a rendőrautó. Ti mire gondolnátok ekkor? Nekem az villant be, hogy biztos most kaptak riasztást és valakit üldözőbe vesznek. A másik sávon is haladtak ritkásan az autók. Igyekeztem a külső sávon aránylag lehúzódni és 50-nel mentem, hogy ne nagyon tartsam fel őket. Már vártam, hogy mikor előznek meg. De nem előztek meg, továbbra is idegesítően szirénáztak. Néztem a visszapillantót, de nem villogtak. Majd egyszer csak megelőztek és jelezték, hogy húzódjak le jobbra. Megtettem. Egy férfi és egy nő rendőr volt. Kérdőre vontak, hogy miért nem álltam meg a jelzésre. Kicsit megijedtem, de mondtam, hogy miért: fogalmam sem volt, hogy hátulról nekem szirénáznak (nem villogtak, nem volt hangosbemondós felszólítás, de meg sem előztek korábban). Így honnan sejthettem volna??? A KRESZ tudtommal nem írja, hogy gondolatolvasónak is kell lennem. Az egyértelműen nekem szóló rendőri jelzésre persze hogy megállok, de szerintem ez így minden volt, csak nem egyértelmű. Letoltak azért, mert 200-300 méteren át nem álltam meg nekik, hanem mentem tovább 50-nel. Autós üldözés? Aki menekül, az tuti nem 50-nel teszi... Elkérték a papírjaimat, minden rendben volt. De elég feszült voltam, ma is, ha erre visszagondolok.


Azóta tapasztaltam egy forgalmas kereszteződésnél, hogy akit meg akarnak állítani hátulról, annak be is mondták a hangszóróba, hogy: "Mercedes húzódjon félre!" Ez így már sokkal egyértelműbb! Mi a véleményetek a történetemről? Eddig semmi bajom nem volt a rendőrökkel, de most már nem tudok úgy gondolni rájuk, mint eddig...


2009. nov. 4. 21:46
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:
Változatlanul azt mondom, hogy semmibe sem telt volna nekik leelőzni és leinteni. Vagy már a parkolóban is megtehették volna. Vagy hangosbeszélőn át. De gondolatolvasó nem vagyok. 200-300 m után már kezdtem sejteni, hogy talán nekem szólnak. De ha csak úgy megállok, akkor meg azért is megbüntethet, mert feltartom a forgalmat (megállni tilos tábla), hiszen nem igazán lehet lehúzódni...
2009. nov. 5. 14:06
 12/38 anonim ***** válasza:

Egy kérdés a történettel kapcsolatban: Tesco parkoló, fekvőrendőr, négysávos út


Szegedi vagy?


Mert ha igen, felhívnám rá a figyelmedet, hogy a fekvőrendőrrel szemben hajtottál ki, akkor azon a kis szar részen szembe mentél a forgalommal (egyirányú a tesco fele)


Ha nem akkor nem szóltam.


De válaszolj, én a szegedi rókusi krt.-i Tesco-tól 2 utcára lakom, és volt már, hogy az utcánkba szorítottak le autósokat!

2009. nov. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:
Igen, stimmel, hogy Szegeden volt. De nem szabálytalankodtam. A középső nagy kijáraton hajtottam ki, ahol az egyik sáv balra, a másik jobbra kanyarodó. A fekvőrendőrön nem nekem, hanem a rendőrautónak kellett áthuppannia. De talán nem is fekvőrendőr volt, hanem a járdaszerűség szintbeli kiemelkedése.
2009. nov. 6. 13:11
 14/38 anonim ***** válasza:

már nemazért, de a rendőr felnyomja a szirénáját (nemkell feltétlen h hang is legyen, elég hacsak bekapcsolja a villogóját) és ilyenkor neked lekell állnod. előtte szoktak távolságival rádvillantani 1-2.

ezt kb mindenhol így csinálják, nemtudom mibajod van.

én elég sokat vezetek, sokszor is igazoltatnak, és eddig mindig így történt, h hátulról rámvillantottak, majd bekapcsolták a villogót. ezt kell is, mert ez elég egyértelmű jelzése annak h álljál meg.


aki aztmondja h hú, ez szabálytalan, az írja már le, h őt akkor hogyan szokták hátulról megállítani????

2009. nov. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
24%

hangosbemondó??? te észnél vagy? itt hiosztizel h hogy csinálják a fesztivált a rendőrök h az úton úgycsinálnaík mintha vkit üldöznének.....és akkor kifogásolod h nemhasználtak hangosbemondót???, mért, szted az milettvolna ha nem feltűnösködés?? mellesleg te holélsz ahol a rendőrök hangosbemondóval állítják félre az embereket???? amúgy normálisabb rendőr nemfog bevágni eléd a rendőrkocsival, és úgy megállításra kényszeríteni.....mert jobb helyeken az ember fogja, ha mögött a rendőrautó villog, akkor megkéne állni.


az étterem menedzser nőnek pedig.....már bocs, deha 3szor is eljátsszod azt a rendőrrel h képtelen vagy megállni....már elsőre gyanús volt neked, azt írtad ugye h a rendőr vajon mi akar, és képes voltál eztmég 2szer eljátszani???? uram atyám...te tuti h szőke vagy......énis nő vagyok, sokat vezetek, de ennyire gyökér nemvagyok. sosem volt problémám a rendőri igazoltatásokkal, nálunk, itt pesten, a rendőr kultúráltan mögéd megy, és benyomja a villogót ha aztakarja h megállj. és az emberek megállnak, nem várnak semmiféle hangosbemondóra, meg arra sem h a rendőr elévágjon kocsival és megállításra kényszerítsen..:S

mellesleg, a rendőrnek kötelező bekapcsolni a villogóját (a kék-pirosat, tudjátok) ha rendőri intézkedés van folyamatban.

neked pedig kérdező....a tesco parkolóban ritkán igazoltatnak, néha előtte rendszám alapján leszokták kérni az adatokat, úgy h előtte mögötted mennek egy kis ideig....te is nő vagy, ugye?:D

és bocs h bunkó voltam, de eléggé felidegesített az itteni kommentek, meg az h teneked hangosbemondó kell, meg az h elédvágjon és leállításra kényszerítsen, ahhoz h megállj. mert tudod, a kultórált igazoltatás az nem hangosbemondóból, meg elédvágásokból áll, hanem eccerű levillogózásból....

2009. nov. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
11:26 vagyok, ja így már értem, ott meg azért hívnám fel a figyelmet, mert az egész parkolóban jobbkéz szabály van, akár lassú a rendőr, akár nem, szeretnek evvel szórakozni, én általában tojok rájuk, ha akarnak valamit jöjjenek elém, és valahogy jelezzék, hogy le akarnak inteni, más környékbeli is így csinálja, engem is akartak igazoltatni, a garázs bejáratom előtt sikerült is, addig meg kicsit szórakoztam velük :D Ugyanez a rókusival párhuzamos utcában lakókkal, nem egyet láttam erről ennyit :D
2009. nov. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
0%

a kresz-ben amúgy benne van h hogyan szólíthat megállásra a rendőr.

eleve úgy indul, hogy: megkülönböztető jelzést használ, vagy rádvillog, vagy rád int, vagy belekiabál a hangszóróba.

ezek mind VAGY-ok. úgyhogy ne írjatok már olyanokat h vágjon eléd a rendőr és úgy állítson meg, mert már eleve észre kéne h vedd h mögötted megy és rádkapcsolta a feényjelzését. ennyinek már elégnek kell lennie, csak ti gyepesagyúak vagytok, és aztvárjátok h leszorítson titeket az útról, aztán meg felháborodtok, ha kiabál veletek. az ilyen értetlen bagázzsal énis kiabálnék, sőt, még bele is kötnék mindenbe h valahogy megbüntethessem:D mert ezmár fáj h egyesek ilyen hülyxék.....

2009. nov. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
44%

20:22


Te is egy faszparaszt cop vagy?

2009. nov. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:

A stílus minősít minden válaszadót.


Rám nem villogtak!


Kedves Okoskodó(k)! Legközelebb, ha egy mentő- vagy tűzoltóautó kezd el villogni mögötted, annak is állj meg (ugyanaz a megkülönbözető jelzés)! Hátha épp a gondolati zavartságodon akarnak így expressz módon segíteni!


Változatlanul azt mondom, az egyértelműség kedvéért: vagy bekapcsolja azt a nyomorult hangosbemondót (nem dísznek van), vagy kinyújtja a kiskacsóját a fénykürtig és jelez vele, vagy (ami a legkorrektebb), megelőz és leint.

Ha arra lusta, hogy ezt megtegye, akkor kívánom nekik, hogy ahányszor riasztást kapnak, álljon meg nekik mindenki és dugaszolják el az útjukat... Én ugyanis azt hittem - mint írtam - hogy most kaptak riasztást valami bűnözőre forró nyomon. Ezért akartam elengedni, lehúzódni. Bocs, ha még most sem fogtad fel!

(Na jó, ezt nem gondolom komolyan, de azért ne essünk már át a ló másik oldalára, csak azért mert valaki rendőr...!)

Én meg jogkövető állampolgár vagyok, aki a hatóságtól is elvárom az egyértelmű jelzéseket, mint ahogy a lámpa is vagy piros vagy fehér vagy zöld és nem lila. Ugyanennyire legyen egyértelmű, ha velem akarnak foglalkozni!


Okoskodók! Ha Ti szabályosan közlekedtek, akkor 200 m után mögöttetek megszólaló szirénára ti is egyből azt gondoljátok, hogy Benneteket "üldöznek"? Nevetséges...


Kedves Okoskodó! Sajnos el kell, hogy keserítselek! A közegek hiába kerestek bármit, nem tudtak semmibe sem belekötni! PONT 1-0 ide :-)

2009. nov. 7. 23:52
 20/38 anonim ***** válasza:

vidéki vagy ugye?:D


amúgy nem, nemvagyok rendőr :D


csak képben vagyok hogy hogyan állít le a rendőr, és érdekes módon nekem még sosem volt összetűzésem rendőrrel ilyen esetben, sőt....én még ilyet ismerőseimtől életemben nem hallottam, hogy nem fogják fel, hogyha a rendőr mögött felkapcsolja a villogóját akkor ne álltak volna meg. ez annyira irreális....bennem felsem merült volna h ne álljak meg, mégis mi másért kapcsolta volna fel a villogóját? karácsonyi hangulatban van???

és nem, a mentőnek és a tűzoltónak nemfogok megállni ha villogóznak, mert nekik nem kell megállni, de gondolom ezzel is újat mondtam neked :D

inkább gyere fel pestre, és itt gyakorold kicsit a vezetést, meg a rendőri "fogalmakat" mert úgylátom ezt homály fedi nálad...hangszórót se használnak itt pesten, mert nincsrá szükség, ugyanis értelmes ember vágja h mikor kell leállni igazoltatás miatt...az ilyeneknek mint te, viszont ráférne a hangoskürt, hogy majd ott mindenki előtt, belebeszél a kürtbe, hogy kérném az abc-123 forgalmi rendszámú, fehér suzuki swift típusú személygépkocsit, hogy húzzódjon már félre, rendőri igazoltatás céljából....poén lenne.....mindenki csak állna és bámulna h kiezahülye?:D

2009. nov. 9. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!