Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szirénázó rendőrautó mögöttem?...

Szirénázó rendőrautó mögöttem? Így kell igazoltatni és felszólítani megállásra? Érdekes sztori. Rászleteket lásd alább.

Figyelt kérdés

Egy hazai nagyvárosban történt, már esti sötétség volt. Tesco-bol mentünk haza autóval, jogkövető módon, minden szabályt igyekeztem betartani (mint általában). A parkolóból készültünk a Suzukival kihajtani. Jobbról lassan jött egy rendőrautó, el akartam engedni, mert elsőbbsége volt. Azonban fekvőrendőre volt az úton, amin lassan hajtott át, így "előre engedtek". Lámpánál jobbra akartam kanyarodni, rendőrautó is mögém sorolt be. Zöldre vált a lámpa, indulok. Mentem vagy 100-200 m-t a 2-szer 2 sávos úton, mire hirtelen elkezd mögöttem szirénázni a rendőrautó. Ti mire gondolnátok ekkor? Nekem az villant be, hogy biztos most kaptak riasztást és valakit üldözőbe vesznek. A másik sávon is haladtak ritkásan az autók. Igyekeztem a külső sávon aránylag lehúzódni és 50-nel mentem, hogy ne nagyon tartsam fel őket. Már vártam, hogy mikor előznek meg. De nem előztek meg, továbbra is idegesítően szirénáztak. Néztem a visszapillantót, de nem villogtak. Majd egyszer csak megelőztek és jelezték, hogy húzódjak le jobbra. Megtettem. Egy férfi és egy nő rendőr volt. Kérdőre vontak, hogy miért nem álltam meg a jelzésre. Kicsit megijedtem, de mondtam, hogy miért: fogalmam sem volt, hogy hátulról nekem szirénáznak (nem villogtak, nem volt hangosbemondós felszólítás, de meg sem előztek korábban). Így honnan sejthettem volna??? A KRESZ tudtommal nem írja, hogy gondolatolvasónak is kell lennem. Az egyértelműen nekem szóló rendőri jelzésre persze hogy megállok, de szerintem ez így minden volt, csak nem egyértelmű. Letoltak azért, mert 200-300 méteren át nem álltam meg nekik, hanem mentem tovább 50-nel. Autós üldözés? Aki menekül, az tuti nem 50-nel teszi... Elkérték a papírjaimat, minden rendben volt. De elég feszült voltam, ma is, ha erre visszagondolok.


Azóta tapasztaltam egy forgalmas kereszteződésnél, hogy akit meg akarnak állítani hátulról, annak be is mondták a hangszóróba, hogy: "Mercedes húzódjon félre!" Ez így már sokkal egyértelműbb! Mi a véleményetek a történetemről? Eddig semmi bajom nem volt a rendőrökkel, de most már nem tudok úgy gondolni rájuk, mint eddig...


2009. nov. 4. 21:46
1 2 3 4
 21/38 anonim válasza:
Néhány éve hozták be azt a módosítást miszerint mozgó járművet hátulról kell megállítani, mivel korábban az előről történő megállítások miatt több ráfutásos baleset is bekövetkezett. A rendőrautó megkülönböztető fény ill. hangjelzéssel illetve a fényszórók villogásaival jelzi megállítási szándékát. A hangosban történő felszólítás ritka inkább csak akkor használják ha a jármű vezetője nem észleli a megállító jelzést ill. ekkor szokták még alkalmazni az előlről történő megállítást. Egyébként a kérdező kérdésével kapcsolatban megjegyzem, ha több száz méteren megkülönböztető jelzéssel mennek mögöttem és nem előznek meg nyilván engem akarnak megállítani, szerintem ehhez elég a józan paraszti ész. ja és ne fordulj be emiatt , és úgy nézz a rendőrökre mint eddig mert szabályosan jártak el. üdv.
2009. nov. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
33%

vagy ha szeretnéd hogy ne csak villogjanak akkor tépj ki egy ATM autómatát te is a falból.

Ha elég ügyes vagy még lőni is fognak rád!


Kedves Felháborodott kérdező.

Aki ennyire nem tudja felvenni a forgalom egyszerű jelzéseit mint ön, nem való oda.

Feltételezem ön is a fogával kormányoz és jól fel van emelve az ülése, hogy lássa az autója orrát.

görcsösnek érzi magát a volán mögött? IGEN.

Valószínüsítem, hogy nem azért nem állt meg mert aztgondolta máshova mennek.

Hanem mert annyira bele van esve a vezetésbe, annyira görcsösen vezet, hogy egy kissebbfajta pánikroham lett önön úrrá, mikor meglátta a rendőrautót. ÉS azt is lefogadom, hogy mindent csinált -bemagyarázta magának hogy úgyse engem keresnek, minek keresnének.

igen, és utánna ön van felháborodva. Közlöm önnel, hogy ha ezt egy arab, vagy egy amerikai államban próbálta volna eljátszani (100+ méteren keresztül nem áll meg) akkor lelökik az autóját az útról, önt pedig őrizetbe veszik.

Ha nem tetszett, ez a fajta szociális, készséges, és türelmes rendőri beavatkozás, akkor nyomatékosan kérem, a többi közlekedő érdekében is, adja vissza a jogosítványát, és tegye le a slusszkulcsot.


Ui.: nyugodjon, meg nem erődemonstráció volt, ugyanis a rendőrök az első száz méteren csodálkoztak, aztán hugyosra röhögték magukat hogy vajon mit hisz az előttük haladó autós.


További szép napot.

2009. nov. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 A kérdező kommentje:

9:45-ös hozzászólónak köszönöm!

Végre valaki értelmes emberi hangnemben tudott írni és nem dölyfös, kioktató módon. Ez örvendetes! Köszönöm, nekem ez valóban új információ volt, hogy újabban a rendőrök mozgó autót a nevezett ok miatt hátulról állítanak meg. Most már tudni fogom. Valószínűleg, amikor bejelentették a módosítást, nem értesültem róla és még soha nem éltem át ilyet (leintést már igen, többször is). Amúgy pedig nem most kezdtem el vezetni. 10 éves a jogsim és kb. 5 éve folyamatosan vezetek. Balesetem sem volt és Budapesten is megfordultam már párszor anélkül, hogy különösebb gondot okozott volna. Pedig tapasztalt sofőrök is nem egyszer úgy nyilatkoznak, hogy nem mernének Pesten autózni. Hozzáfűzném, hogy úgy érzem, a józan paraszti eszem azért megvan, köszönöm. És nem kell arra gondolni, hogy hű, kilométereken át "üldöztek". Mint mondtam, kb. 200 méter lehetett, de ilyenkor az ember nem a km-órát nézi, hanem azt, hogy vajon mit villognak mögötte... A távolságot és az időt ilyen szituációban amúgy is hosszabbnak érzi az ember. Gondolom az még nem bűn, ha elsőre nem esik le valami. De most már tudni fogom, nyugi! 9:45-ösnek még egyszer köszönöm, korrekt volt, de remélem, megért engem is.

2009. nov. 9. 15:24
 24/38 A kérdező kommentje:

Kedves 14:00 órás Felháborodott Válaszadó!


Én személy szerint már nem vagyok felháborodva, főleg azért, mert az Ön előtti válaszadó építő módon tudott nekem segíteni. Tanulhatna Tőle, a stílussal kapcsolatban is! Így azt is mondhatnám, hogy az Ön válasza már csak felesleges, időpocsékolás, sárdobálás volt!


Csak ismételni tudom magamat, hogy a stílus minősíti a gazdáját. Ne fárasszon az olcsó ATM-es poénjával, nem vagyok rá vevő!


El kell, hogy keserítsem: 10 éve van jogsim és 5 éve folyamatosan vezetek is, balesetmentesen. Sőt, Budapesten is többször megfordultam autót vezetve. Most bánatot okozok Önnek: egyáltalán nem görcsösen szoktam vezetni, hanem igenis élvezem a vezetést és jogkövető módon vezetek. Sőt, az összes autóvezetéssel kapcsolatos vizsgámon - a KRESZ-től a forgalmiig - elsőre sikerült átmennem. És Önnek??? Abba a hibába egyébként senki nem halt még bele, hogy nem ismerte a rendőrök új igazoltatási módiját. Gyorshajtásba, elsőbbségi viszonyok nem-ismeretébe stb. sokkal inkább bele lehet halni.


Hálát adok az Istennek, hogy nem Ön dönt arról, hogy visszaadjam-e a jogsimat és a slusszkulcsot mikor tegyem le. Szerencsére ennél azért igazságosabb a rendszer. Mielőtt bárkinek a kioktatásába belekezd a Tanár Úr, javaslom 1-2 helyesírás óra felvételét!


Szép napot Önnek is!


Egy balesetmentes autós, akinek a társaságát kénytelen lesz eltűrni az utakon.


Ui.: Kérem, ne folytassuk itt Önnel ezt a témát. Köszönöm.

2009. nov. 9. 15:40
 25/38 anonim válasza:
09.45-ös vagyok nincs mit a válaszadásban. Én is rendőr vagyok és én is így állítom meg a járműveket. Legközelebb figyelj oda mert ha ilyet tapasztalsz valszeg meg akarnak állítani, és emiatt az intézkedés miatt ne nézz máshogy a rendőrökre, csak egy rutin ellenőrzés volt.
2009. nov. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:

éljen éljen. egy rendőr végre megmondta a lényeget. de énis ezt mondtam, csak én lelettem ugatva, mert nemvoltam vele kedves. a kérdezővel. de attólmég ugyanazt mondtam, amit a rendőr.

és azért nemvoltam kedves, mert nemvagyok rendőr, csakegy mezei vezető, de mégis tisztában vagyok ezzel, h hogyan állít meg egy rendőr, a kérdező meg itt okoskodott h márpedig ő nemfog megállni, hogyha így akarják leállítani...hát komolyan mondom....ezen ki nem kapja felavizet?

2009. nov. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:

Nem azt írtam, hogy nem fogok / nem akarok megállni, hanem azt, hogy kicsit későn esett le, hogy nekem jeleznek. Magyarul: velem még ilyen nem történt és sem hírekben, sem mástól nem hallottam, hogy újabban így történik az igazoltatás. Amikor tanultam és vizsgáztam KRESZ-ből, még nem ez volt a szabály és sajnos valahogy lemaradtam a módosításról. Hiába, senki sem tökéletes. Én sem. De bár az összes autósnak ez lenne a legnagyobb hibája, nem lennének balesetek.


Az előző válaszadótól idézem: "és azért nemvoltam kedves, mert nemvagyok rendőr, csakegy mezei vezető". Miért? Ki mondta azt, hogy csak a rendőröknek kell / illik kedvesnek lenni? A szimpla "mezei vezetőknek" meg bunkónak kell lenni? Vagy mi? Szerintem pedig legyen inkább Ön is kedves és mindenki és akkor, ha mindenki így állna hozzá a dolgokhoz (előzékenyen), akkor kevesebb stressz és baleset lenne az utakon!


Mindenkinek köszönöm a jószándékú megjegyzéseit!

2009. nov. 9. 19:45
 28/38 anonim ***** válasza:

igen, igazad van h legyen mindenki kedves és előzékeny.

de amikor én először írtam ide, előtte elolvastam a kommenteket. volt már olyan aki aztírta, hogy helyesen járt el a rendőr, de lelett szólva, és csak hajtogattad a magad igazát, meg bizonygattad h milyen hülyék ezek a rendőrök...mégha nekedlettvolna igazad akkorsem így kéne ezt elintézni, hiszen te írtad h legyen mindenki kedves és előzékeny...

2009. nov. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:

Ezt azért kaptad, mert kihajtottál egy rendőrautó elé és nem engedted el!!


Mindig arra figyelj hogy szaruk elotted legyenek és ne mögötted fekvőrendőr ide vagy oda :P

2009. nov. 12. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:
Köszi, 02:15-ös! Lehet, hogy igazad van!!! El akartam engedni őket, hiszen elsőbbségük volt / lett volna, csak 1) kicsit még messze voltak, 2) a fekvőrendőr(-szerűség) miatt lassan mentek... Így jártam, na mindegy. Most már kezd a feledés homályába merülni a dolog... :-)
2009. nov. 12. 19:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!