Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szirénázó rendőrautó mögöttem?...

Szirénázó rendőrautó mögöttem? Így kell igazoltatni és felszólítani megállásra? Érdekes sztori. Rászleteket lásd alább.

Figyelt kérdés

Egy hazai nagyvárosban történt, már esti sötétség volt. Tesco-bol mentünk haza autóval, jogkövető módon, minden szabályt igyekeztem betartani (mint általában). A parkolóból készültünk a Suzukival kihajtani. Jobbról lassan jött egy rendőrautó, el akartam engedni, mert elsőbbsége volt. Azonban fekvőrendőre volt az úton, amin lassan hajtott át, így "előre engedtek". Lámpánál jobbra akartam kanyarodni, rendőrautó is mögém sorolt be. Zöldre vált a lámpa, indulok. Mentem vagy 100-200 m-t a 2-szer 2 sávos úton, mire hirtelen elkezd mögöttem szirénázni a rendőrautó. Ti mire gondolnátok ekkor? Nekem az villant be, hogy biztos most kaptak riasztást és valakit üldözőbe vesznek. A másik sávon is haladtak ritkásan az autók. Igyekeztem a külső sávon aránylag lehúzódni és 50-nel mentem, hogy ne nagyon tartsam fel őket. Már vártam, hogy mikor előznek meg. De nem előztek meg, továbbra is idegesítően szirénáztak. Néztem a visszapillantót, de nem villogtak. Majd egyszer csak megelőztek és jelezték, hogy húzódjak le jobbra. Megtettem. Egy férfi és egy nő rendőr volt. Kérdőre vontak, hogy miért nem álltam meg a jelzésre. Kicsit megijedtem, de mondtam, hogy miért: fogalmam sem volt, hogy hátulról nekem szirénáznak (nem villogtak, nem volt hangosbemondós felszólítás, de meg sem előztek korábban). Így honnan sejthettem volna??? A KRESZ tudtommal nem írja, hogy gondolatolvasónak is kell lennem. Az egyértelműen nekem szóló rendőri jelzésre persze hogy megállok, de szerintem ez így minden volt, csak nem egyértelmű. Letoltak azért, mert 200-300 méteren át nem álltam meg nekik, hanem mentem tovább 50-nel. Autós üldözés? Aki menekül, az tuti nem 50-nel teszi... Elkérték a papírjaimat, minden rendben volt. De elég feszült voltam, ma is, ha erre visszagondolok.


Azóta tapasztaltam egy forgalmas kereszteződésnél, hogy akit meg akarnak állítani hátulról, annak be is mondták a hangszóróba, hogy: "Mercedes húzódjon félre!" Ez így már sokkal egyértelműbb! Mi a véleményetek a történetemről? Eddig semmi bajom nem volt a rendőrökkel, de most már nem tudok úgy gondolni rájuk, mint eddig...


2009. nov. 4. 21:46
1 2 3 4
 31/38 anonim válasza:
ha a rendőr villog, mindenki vegye magára mert bárkinek szólhat! ilyenkor figyelni kell. ha meg a seggedbe megy és villog, az neked szól!
2009. nov. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
Itt lakom kb 200 meterre a szoban forgo Tesco-tol es tenyleg szoktak itt "szorakozni" ejjel a rendorok. Szeretem ejjel vegezni a bevasarlast, mivel kozel van, es akkor tomeg sincs. Legutobb megbuntettek helyszini birsaggal, mert szabalytalanul kozlekedtem a teljesen ures (najo nem ures, 1-2 auto + a megbuvo rendorauto itt parkolt) parkoloban. Nem allatkodtam, semmi ilyesmi, egyszeruen "trukkos" modszerrel kikerultem a bukkanot, amire jobb dolguk hijan le is csaptak a mihaszna fergek. (elnezest, de ezek tenyleg azok) Remelem gyogyszerre koltik.
2009. nov. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
Uram, Ön hibázott, kérem vonuljon betegállományba, hogy mások közbiztonságát és persze az enyémet , ne veszélyeztesse!
2010. jan. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
Ezt azért csinálták, hogy megmutassák hogy milyen kemények. Fitoktatják az erejüket, és a jelvény, meg a fegyver mögé bújnak. Ezekben a családokban általában az asszony a főnök, és a férfi az utcán éli ki magát. Szánalom.
2010. jan. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim válasza:

Ez elég érdekes. A minap engem is pont így állítottak meg. Jöttek mögöttem 2x2 sávos úton, lehúzódtam a külsőbe, de nem mentek el mellettem. Mentünk így még pár száz métert, aztán egyértelmű lett a dolog, úgyhogy félreálltam végül.

Az első mondatuk az volt, hogy "azt hittük már nem akar megállni". Hát gondolatolvasó én sem vagyok... Tudtommal a mögöttem haladó megkülönböztető jelzései használó autóval nekem egy dolgom van: biztosítani a szabad előrehaladását. Ezt szerintem megtettem! Viszont, ha megelőz és megáll előttem rögtön egyértelmű lett volna, mert ugye megelőznöm nem szabad.

Az volt a rettentő nyomós érvük, hogy "indexeltünk jobbra". Namost azért, ha megyek a egy számjegyű főúton, had ne azt nézegessem már a tükörbe (nem is erre való), hogy merre indexel. Megkockáztatom azt is, hogy sötétben még az sem tudhatom 100%-ra, hogy rendőrautó-e egyáltalán. (Ha nincs belső tükröm, akkor meg esélyem sincs ezeket látni!)

Mellékesen megjegyezném, hogy magam is hivatásos söfőr vagyok (kéklámpás autót is vezethetek), úgyhogy azért valami fogalmam van a dolgokról...

Úgyhogy kedves Rendőr Urak: ne tessék már felháborodni, ha nem áll meg az ember rögtön, ha nem kap egyértelmű jelzést erre! Persze, én is megálltam, ha már száz métereket jöttek mögöttem, mert akkor már tudom, hogy engem akarnak félreállítani. De könyörgöm! Elsőre honnan tudjam?!

2010. jan. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim válasza:
100%

Kedves Mindenki!

Nagyon kedves válaszokat adtok,így merjen kérdezni valaki valamit.Tudtommal ez az oldal azért van,hogy kérdéseket tegyünk fel,amire kulturált válaszokat kapunk.Nem az volt a lényeg,hogy a kérdező "okos-e"emiatt vagy sem,hanem,hogy mi a véleményetek a történetéről.Büszkék lehettek a bennetek rejlő jóindulatra,tipikus magyar hozzáállás.(Tisztelet a kivételnek)Bocsi de ez kikívánkozott belőlem.

Hogy a témához is szóljak:A rendőrök jelezhették volna egyértelműbben is a dolgot.Ha rád villog és hangjelzéssel jelzi,hogy húzódj félre(mint ahogy a legtöbbször)akkor az mindenkinek nyilvánvaló.A felhozott példa esetében szerintem 10-ből 8 ember nem állt volna meg azonnal.

2010. márc. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

Érdekes... Amikor engem megállítottak akkor villantott kettőt meg 2 kürt és szépen félreáltunk. Elkérte a papírokat minden rendben volt és mentünk mind a 2 en jó kívánságokkal tovább a dolgunkra.


Ők is emberek. Vedd figyelembe ,hogy neki is lehet rossz napja.

Nekem több ismerősöm is rendőr és mindegyik nagyon jófej mind civilben és rendőrként..

2012. okt. 28. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim válasza:

Tegnap este 22:00 környékén megállítottak a rend őrei Pécset.

Épp a tesco-ból tartottam vissza a koleszbe egyetemista társaimmal mikor egy igen SZŰK, KANYARODÓ, EMELKEDŐS, és SZEMBE FORGALOMMAL IS RENDELKEZŐ útszakaszon villogtatni kezdett a rendőrautó. Én úgy gondoltam ezen a 200-300 m-es útszakaszon nem állok meg mert igen veszélyes ezért felhajtottam és félreálltam egy biztonságos helyre.

A rendőr úr kérdőre vont miért hajtottam tovább, mivel nekem ott kell megállnom ahol ő nekiáll villogtatni a piros kék villogót, és hozzátette hogy majd Ő újra megtaníttatja velem a KRESZ-t. Meg hogy ő honnan tudja hogy most meg akarok e 'lépni'.(hozzáteszem a kocsim 23 éves ők meg az új opellal voltak{meg lépek XD})

Ezek után elkérte a jogsim és a hozzá tartozó papírokat, és a forgalmit mindent rendben talált és elmentek. Nekem le kellet hajtanom mert a kocsi csak lendületből tudott volna tovább menni felfelé, így kerültem is egyet.

2013. márc. 13. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!