Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Jobbkezes utcánál hogy van a...

Jobbkezes utcánál hogy van a sorrend, az alábbiak szerint?

Figyelt kérdés
Ha én balra kanyarodnék de a tőlem balra eső utcában ahova érkezek,ott is van egy kocsi aki előttem menne el keresztbe, és nekem szemből is jön egy autó egyenesen? Mert nekem mint kanyarodónak az egyenesen haladónak köteles vagyok elsőbbséget adni. De neki elsőbbséget kell adnia a jobbról jövőnek, aki meg arra vár hogy én menjek,..Ezt nem igazán értem ,olyan patthelyzet a dolog, hogy van ez?

#KRESZ #jobbkezes utca
2013. okt. 4. 19:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
25%
Ilyenkor udvariaskodni szokás.
2013. okt. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor a legjobbrábbnak van elsőbbsége, tehát neked. Aztán a neked balról levő, majd végül a neked szemben lévő. A jobb kezes szabály erősebb, mint a kanyarodási szabály.
2013. okt. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%
Te jobbról jössz annak az autónak, amelyik abban az utcában van, amerre te kanyarodni akarsz. Tehát nyugodtan elé mehetsz, az út közepéig, akkor elengedett téged az akinek el kell, te meg elengeded azt aki meg neked van jobbra és ahogy oda érkeztél középre, kiteszed az indexet balra, majd miutá eljött szemből az autó, te befordulsz balra. Esetleg fogod, azt lemondasz az elsőbbségedről, hogy menjen csak a balra lévő autó és akkor nem kell addig várnia, míg te a kettőt elengeded, akit el kell.
2013. okt. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak ti lennétek ketten a szembejövővel, akkor valóban neki lenne elsőbbsége, mivel egyenesen halad. DE! Egyikőtöknek sincs jobbról senki.

Mivel hárman vagytok egyenrangú útkereszteződésben, itt viszont már a jobbkézszabály dönt. Neked nincs jobbra senki, te nyertél.

Ha négyen lennétek, az(ok) nyernének, aki(k) kis ívben kanyarodnak, hiszen jobbról jövőnek nem keresztezHETik az útját.

Ha négyen vagytok és senki sem akar kis ívben jobbra kanyarodni, akkor megegyezés alapján elindul valaki és utána a tőle balra, majd az attól balra...

2013. okt. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Ez a hivatalos kresz szabály amit a 2-es ír ,hogy a jobbkezes szabály üti az egyenesen haladók elsőbbségét? Keskeny utcában nem tud kikerülni a balról jövő.

Az a helyzet ,hogy többször belekerültem ilyen szituba és mindenki csak állt és nem mert menni.Aztán az egyik bátrabb kilőtt, de ha ütközés lenne, mert egyszerre ketten unják meg, akkor szeretném tudni hogy mi a hivatalos verzió.

2013. okt. 4. 19:57
 6/17 anonim ***** válasza:
A 2. és a 4. írta le helyesen, ebben a helyzetben neked van elsőbbséged!
2013. okt. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen !!
2013. okt. 4. 20:30
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
Ez marhaság, a kreszben nincs erősebb meg gyengébb szabály. A fent leírt szituban az udvariasság alapján kell elindulni. Ugyanez van akkor is, amikor négyen egyszerre érnek négyfelől a jobbkezes kereszteződésbe.
2013. okt. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nem kitaláció, hanem így tanítják, mint az az alább linkelt kiadvány 2. oldalának alján is látható:

[link]

2013. okt. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ez egy másik cég hasonló kiadványa, itt a 6. oldalon lehet olvasni:

[link]

2013. okt. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!