Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Jobbkezes utcánál hogy van a...

Jobbkezes utcánál hogy van a sorrend, az alábbiak szerint?

Figyelt kérdés
Ha én balra kanyarodnék de a tőlem balra eső utcában ahova érkezek,ott is van egy kocsi aki előttem menne el keresztbe, és nekem szemből is jön egy autó egyenesen? Mert nekem mint kanyarodónak az egyenesen haladónak köteles vagyok elsőbbséget adni. De neki elsőbbséget kell adnia a jobbról jövőnek, aki meg arra vár hogy én menjek,..Ezt nem igazán értem ,olyan patthelyzet a dolog, hogy van ez?

#KRESZ #jobbkezes utca
2013. okt. 4. 19:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%
9: és ha a szemből jövő beléd megy, akkor a jogsiszoftnál fogsz reklamálni? Mert a rendőr szerint te leszel a hibás, hiszen bekanyarodtál elé és nem adtál elsőbbséget.
2013. okt. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

1.) Van nevem is!

2.) Én általában megoldom az ilyen helyzeteket!

2013. okt. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
3.) A "kölcsönös udvariasság", mint szabály sincs leírva sehol a KRESZ-ben!
2013. okt. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

A záróvonal sem léphető át a kresz szerint, a jogértelmezés szerint meg igen, ha mondjuk elakadt jármű áll előtted.

De ez a fenti egyszerű helyzet: gondolj bele, hogy te jössz szemből, a neked jobbról jövő elenged, lemond az elsőbbségéről. Innentől fogva te mehetsz, mert a veled szemben balra kanyarodó úgyis elenged. Aztán hirtelen bekanyarodik eléd...

(Én is megoldom az ilyen helyzeteket, mert elindulok, nem várok a lassú agyúakra :) Ha meg már elindultam, úgyis mindenki elenged.)

2013. okt. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Látom nem csak nálam okoz ez a szitu zavart.. A rendőr mindegy mit mond, egy baleset kivizsgálásakor a hivatalos kresz jogszabály a mérvadó és azt egyáltalán nem ismeri az összes rendőr.
2013. okt. 5. 19:05
 16/17 anonim ***** válasza:

2-es, 4-es válasz. Ne hallgass másra. De sose "menj be elé nyugodtan". Elsőbbséged csak akkor van, ha megadják, mert ismerik a KRESZT, és hiúságuk is engedi!


Off:

3 szempont amit érdemes követni.

-A tilosat soha,

-A megengedettet nyugodtan,

-Néha még a megengedettet se!

ON

2-es, 4-es válasz.

2013. okt. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

És még valami:

Ha úgy érzed, hogy a rendőr nem ismeri a kreszt, volt már ilyen, akkor kérj szabálysérétsi eljárást, ahol nyugodtan érvelhetsz, és bizonyíthatod igazad!

2013. okt. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!