Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi a teendő akkor, ha egy...

Mi a teendő akkor, ha egy kereszteződéshez érve semmiféle tábla nincs, és időközben kiderül, hogy főútvonalra kanyarodok ki, amin eléggé gyér a forgalom?

Figyelt kérdés

Valaki elvihette a stop vagy elsőbbségadás kötelező táblát, szerintem balesetet generálhat. Továbbá a kereszteződéshez érve semmi nem jelzi, hogy főutvonalra kanyarodnék ki.

Szeretném, ha megosztanátok velem a tanácsaitokat és tapasztaltatok-e már ilyet? KÖSZÖNÖM.



2013. okt. 23. 22:47
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
indexelsz egyébként meg ki olyan gyökér hogy csak úgy belerongyol egy kereszteződésbe?
2013. okt. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Elvileg jobbkéz szabály ha egyenrangúak az utak.

Ha főút látványosan szélesebb akkor elsőbbség szabály vonatkozik rá.

Ha baleset van akkor van jogilag nagy cumi.

De ilyen helyen fokozottan figyelni kell.

2013. okt. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A KRESZ nem ismer olyan dolgot, hogy "látványosan szélesebb" út, csak a burkolat típusát különbözteti meg!

Mindenkor az adott forgalmi helyzet a mérvadó!


Persze, ha ismered a helyet, akkor - mivel mindenki megszokásból vezet - érdemes az ismert elsőbbségi szabályok szerint közlekedni, mert hiába lesz igazad a bíróságon, ha rommá verik az autót (persze ha biztosítóztatni akarsz, akkor a legjobb hely hozzá...).


Mindettől függetlenül szólj a helyi közútkezelőnek, hogy eltűnt a tábla! Ezt megteheted az útellenőri autónál is, ha épp látod valamerre!

2013. okt. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Írtam az illetékes szervnek! Elég rossz minőségű az a főút, egy laikusnak sajnos nagyon nehéz felismerni.

Amikor ott voltam, majdnem jobbkéz szabályra hivatkoztam, de láttam, hogy a balra jövő nagy lendülettel jön, így jobbnak láttam (szerencsére) nem kimenni!

2013. okt. 24. 08:49
 5/5 anonim ***** válasza:

Jogilag az ellopott tábla = nincs tábla. Tehát a főút ott véget is ér, jobbkezes lesz a kereszteződés.


A józan ész alapján viszont:

Ha a főúton jössz, tudod, hogy elvitték a táblát: jobbkezesként kezeled.

Ha a mellékutcából jössz, akkor pedig tudod, hogy ez főútként ismert utca, tehát figyeled, hogy megadják-e az elsőbbséget neked. (Nem fogják, a szokás nagy úr.)

2013. okt. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!