Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tolatás zsákutcából?

Tolatás zsákutcából?

Figyelt kérdés

üdv.


Figyelmetlen közlekedésem eredményeként a főútról lekanyarodtam balra egy zsákutcába, már az utca elején megálltam, a tába előtt. Kicsit elméláztam merre tovább, és tolatás lett volna a vége, sebesség "R" kuplung kinyova de levetem a lábam a fékről, hátragurult a gép és koccant (inkább összeért) a közvetlenül, alig 30-40 centire megálló járművel. Mikor kiszálltam, még nem volt kérdés van e kár, -másik fél javaslatára- álljunk félre, beszéljük meg. Helyszin megbontva. Mikor félreálltunk, már rögtön akadt a lökhárítóm sérülés, melyet nem ismertem el. Yard kihiv, jegyzőkönyv, tanuvallomás fel. Eltelik 20 nap, jön a bírság, kresz 3§ hali, bírság.


A mögöttem megálló jármű majdnem a kereszteződésben állt meg, de az út széleinek metszéspontjától 5 méteren belül, szabálytalanul. Nem vette figyelembe a zsákutcát, az onnan kitolató jármű elsőbbségét, a balrakanyarodás szabályait.


Ezekből az eljáró rendőr semmit se vett figyelembe, tolatás, hali.


Miután szóvátettem, határozat módosít, de a másik fél vétkessége továbbra is kimaradt.


Részemről érthetetlen okból.


kis történet, az egyetemleges felelősséghez:


busz megáll a kereszteződés előtt, ahol megállója van. int a mellékúton várakozónak, hogy felőle mehet. a busz mögött egy tempósan érkező jármű közben előzésbe kezd és a mellékútról éppen elinduló autóst telibevágja.


bírósági döntés: az előző autó hibás, mert kereszteződésben előzött, a mellékútról elinduló autós is hibás, mivel az előző autó szabálytalan volt de elsőbbsége is. 50-50%.


tehát a kédésem, jelen esetemben miért lett elsumákolva az a tény, hogy a baleset másik fele szabálytalanuk a kereszteződésben mögöttem megáll, otromba módon távolságot se hagyva, tudomást se véve a zsákutca tényéről, várva a csodát.


Nem beszélve arról, hogy más kárt jelentett be, mint ami véleményem szerint keletkezhetett, és le is fényképeztem.

erről se vett tudomást az eljáró hatóság.


Előre is megköszönve a hasznos kommenteket.

szép estét.



2014. febr. 25. 20:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Tolatást csak úgy kezdhetsz meg ha nem veszélyezteted a közlekedést. Te ezt elmulasztottad. És ha egy kisgyerek van mögötted? Tolatáskor az első hogy arra nézel amerre megy az autó.
2014. febr. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

igaz, jellemzően 40 centis óvodások sétálnak az autó mögött este 7kor. figyelni kell. de nem ez volt a kérdés.


nyilván ebben a szituban a tolató járm a fő vétkes, de aki szabálytalanul megáll, az nem? továbbá úgy kanyarodik rá a másik jármúre a főútról, hogy a továbbhaladása nem biztosított? ne feledjük, zsákutca.


tudom, tolatás. ez a rész megint egy olyan problémás rész, mint a követési távolság.

2014. febr. 25. 20:57
 3/13 anonim ***** válasza:

Szerintem a követési távolság sem problémás :P


Az gondolom nem vitás, hogy te voltál a hibás. Az sem, hogy egy 30 centis gurulás után nem töröd össze a másik lökösét :D

A másik csávó beforgatott rendesen, lehet hogy korábbi sérülés, te meg balf@x voltál és le fogod neki biztosítózni. Kicsit igazságtalan, de ez egy ilyen világ.


A kereszteződésben való megállás, vagy bekanyarodás közbeni megállás forgalmi okból történt. Ne keverd össze a kereszteződéstőé és gyalogos átkelőhelytől való 5 méteres megállási tilalommal. Ő nem parkolt, hanem forgalmi akadályba ütközött. Amikor befordult, akkor honnan tudta volna, hogy te kettő másodperccel később tolatni fogsz? :D


Igazából nem értem, miért keresed a másik fél vétkességét. Ő állt, te nekigurultál. Ha tilosban parkol és nekigurulsz, akkor is te leszel a hibás. Az, hogy megáll egy atomtengeralattjáró szabálytalanul,az még nem jogosít fel téged, hogy nekimenj.. :)

2014. febr. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

"Nem vette figyelembe a zsákutcát, az onnan kitolató jármű elsőbbségét, a balrakanyarodás szabályait."


Ha én helyszíneltem volna és ezt nekem mondod, a helyszínen ledaráltam volna a jogsidat!

:(


Indoklás:


"Nem vette figyelembe a zsákutcát"

De igen, csak gondolom be akart mögötted haladni.


"az onnan kitolató jármű elsőbbségét"

Mióta van a tolató járműnek bármivel szemben elsőbbsége?


33. § (1) Járművel megfordulni, illetőleg hátramenetet végezni csak úgy szabad, hogy az a többi jármű és az úttesten haladó gyalogosok közlekedését ne akadályozza.


"a balrakanyarodás szabályait."

Mesélj, hátha valami újat tanulok megint! :D


"31. § (1) Az útkereszteződésben másik útra bekanyarodni szándékozó vezető a járművel

(5)210 Elsőbbséget kell adni, ha a 28. § (2) bekezdésében foglaltakból más nem következik

c)212 balra bekanyarodó járművel

ca) az úttesten szemből érkező és egyenesen továbbhaladó vagy jobbra bekanyarodó jármű,

cb) az úttest mellett levő, attól balra eső kerékpárúton, gyalog- és kerékpárúton érkező jármű és gyalogos

részére."


Nem látom a zsákutcából kitolató balfék részére kezdetű sort!

:D


"nyilván ebben a szituban a tolató járm a fő vétkes, de aki szabálytalanul megáll, az nem?"


Első körben te voltál aki az út közepén megállt szabálytalanul. Ugyanis se forgalmi se műszaki ok nem indokolta a megállásodat, csak az hogy balfácán voltál!


"továbbá úgy kanyarodik rá a másik jármúre a főútról, hogy a továbbhaladása nem biztosított? ne feledjük, zsákutca."


És, a KRESZ csak a lámpás kereszteződésben írja elő, hogy akkor szabad behajtani, ha át is tudsz menni!

2014. febr. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Elszúrtad, legközelebb figyelsz, viseld emelt fővel!
2014. febr. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy máskor ne emlékezetből tolass, hanem méltóztassál hátra nézni, mert ha valakinek a gyerekét ütöd el, akkor nem biztos, hogy megúszod 2 malus-szal.
2014. febr. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

sötét volt. rád áll 30 centire, a fényszórót se látni.


nem a tolatás volt a kérdés, hanem a szabálytalan megállás.

de akkor a lényeg annyi, az álló jármű akkor se vétkes, ha szabálytalan, mert éppen nekimentek.


(milyen gyors itt a moderáció..)

2014. febr. 25. 22:53
 8/13 egySanyi ***** válasza:
Fájdalmas az igazság :) erre is kérj egy moderálást :)
2014. febr. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Gugu Gabor ***** válasza:

Elmondásod alapján azt kell hogy mondjam, hogy a fenti hozzá szólóknak igazuk van, benézted kell nyelni egy nagyot és örülni hogy nem lett nagyobb baj. (megjegyzem ha tényleg 30 centire állt mögötted akkor nem értem hogy nem vetted észre a tükörből/hátranézel,elhiszem hogy nem látszott a lámpája de felteszem nem egy lamborghini volt hogy még a szélvédő teteje sem látszott.

Az hogy egy szemfüles/pofátlan alak volt akivel találkoztál egy sajnálatos dolog, azzal hogy egy másik kárt húzott rád sajnos nem sok mindent tudsz kezdeni(max a biztosító felé ugrálni), és ha nem barmi egyértelmű a dolog pld vonóhorog nyom és neked nincs vonóhorgod akkor még ez ügyben sincs sok esélyed.

2014. febr. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Gugu Gabor.


nyert. van vonóhorgom, és fényképem a görbült rendszámról.


és egy levelem, hogy a másik fél teljes lökháritó javitását igényli, mivel összetörtem, összekarcoltam. :D

2014. febr. 26. 08:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!