Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tolatás zsákutcából?

Tolatás zsákutcából?

Figyelt kérdés

üdv.


Figyelmetlen közlekedésem eredményeként a főútról lekanyarodtam balra egy zsákutcába, már az utca elején megálltam, a tába előtt. Kicsit elméláztam merre tovább, és tolatás lett volna a vége, sebesség "R" kuplung kinyova de levetem a lábam a fékről, hátragurult a gép és koccant (inkább összeért) a közvetlenül, alig 30-40 centire megálló járművel. Mikor kiszálltam, még nem volt kérdés van e kár, -másik fél javaslatára- álljunk félre, beszéljük meg. Helyszin megbontva. Mikor félreálltunk, már rögtön akadt a lökhárítóm sérülés, melyet nem ismertem el. Yard kihiv, jegyzőkönyv, tanuvallomás fel. Eltelik 20 nap, jön a bírság, kresz 3§ hali, bírság.


A mögöttem megálló jármű majdnem a kereszteződésben állt meg, de az út széleinek metszéspontjától 5 méteren belül, szabálytalanul. Nem vette figyelembe a zsákutcát, az onnan kitolató jármű elsőbbségét, a balrakanyarodás szabályait.


Ezekből az eljáró rendőr semmit se vett figyelembe, tolatás, hali.


Miután szóvátettem, határozat módosít, de a másik fél vétkessége továbbra is kimaradt.


Részemről érthetetlen okból.


kis történet, az egyetemleges felelősséghez:


busz megáll a kereszteződés előtt, ahol megállója van. int a mellékúton várakozónak, hogy felőle mehet. a busz mögött egy tempósan érkező jármű közben előzésbe kezd és a mellékútról éppen elinduló autóst telibevágja.


bírósági döntés: az előző autó hibás, mert kereszteződésben előzött, a mellékútról elinduló autós is hibás, mivel az előző autó szabálytalan volt de elsőbbsége is. 50-50%.


tehát a kédésem, jelen esetemben miért lett elsumákolva az a tény, hogy a baleset másik fele szabálytalanuk a kereszteződésben mögöttem megáll, otromba módon távolságot se hagyva, tudomást se véve a zsákutca tényéről, várva a csodát.


Nem beszélve arról, hogy más kárt jelentett be, mint ami véleményem szerint keletkezhetett, és le is fényképeztem.

erről se vett tudomást az eljáró hatóság.


Előre is megköszönve a hasznos kommenteket.

szép estét.



2014. febr. 25. 20:39
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"sötét volt. rád áll 30 centire, a fényszórót se látni. "


Hátramenetet kapcsolsz, elkezd világítani a tolatólámpa. Ha hátranéztél volna, látod, hogy ott van. Legközelebb fordítsd hátra a fejed mielőtt elindulsz...


Készítettél fényképet a keletkezett kárról? Ha látszódik a vonóhorog nyoma, ki tudod magyarázni, hogy a többi sérülést nem okozhattad (mert ugyebár ahhoz elég mélyen bele kellett volna hatolnia a vonóhorognak).


Egyébként ilyen esetekben szokták mondani, hogy a másik jött belé hátulról. Ha nincs felvétel, nem magyarázza ki.

2014. febr. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Utolsó jól írja. Ilyen "ügyes élelmes hazudozók" miatt van kamera a kocsimban .

Kedves kérdező, sajnos hiába próbálod magyarázni ,100% -ban te vagy a hibás a koccanásért. A másik befordult utánad ,-teljesen lényegtelen az hogy az út zsákutca vagy sem-te lefékeztél mert meggondoltad magad és hátranézés nélkül szúrtál egy rükit és bumm..aztán most próbálsz kitalálni nem létező kresz szabályokat.


Az hogy mit és mennyit kér a a másik fél a biztosítótól és mennyit kap meg ,az már egy teljesen más ügy.

2014. febr. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Gugu Gabor ***** válasza:
A rossz hír az hogy biztosítós kár esetén ez így a normális(egyéb kár esetén is így lenne a jó és szép a végeredmény,de nyilván ne mindenki engedheti meg magának), vagyis ha te megtörted a lökhárítóját és azt újra kell fényezni, az egészet fogják fényezni és nem a hibára húznak egy csíkot.
2014. febr. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!