Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Most akkor irányjelezni kell,...

Most akkor irányjelezni kell, vagy elhagyható néha a dolog?

Figyelt kérdés

1 éve vezetek én szoktam indexelni ha kanyarodok, félre állok az útszélére, betolatok...


És sok rokonom akik már 10-20 éve vezetnek nem. Vagy csak ha a rendőr jön mögöttük. Mondjuk forgalmas kereszteződésekben természetesen igen, de kis mellék utcákban nem nagyon!


És van 1 történetem: Álltunk egy BMWs mögött, az nem irány jelzett kérdem:

"ez merre megy, nem is jelez?

-Majd rászokik, ha bele megy egyszer egy busz!" mondta unokatesóm.


Hát unokatesóm 2 hónapja ment lassan nem volt forgalom senki az utakon szinte, keresett 1 házszámot, egy busz állt az út szélén de félig az úton állt.

Irány jelzett hogy kikerüli a buszos azt hitte lekanyarodik a mellettük lévő utcába, és kiment elé, és meghúzta teljesen az oldalt unokatesóm autójának.


A rendőr természetesen az unokatesóm mellett állt.

De a buszos pampogott hogy irány jelzett irány jelzett!"

Most ha nem irányjelez nem történik ez az egész...


Kérdésem, hogy akkor elhagyható néha az irányjelzés? Ha kikerülök valakit, meg ilyen apróságok?

Ha kanyarodok természetesen muszáj, de nem értik legalább félre!



2014. jún. 21. 17:31
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nem is értem, hogy aki nem indexel, miért gondolja, hogy neki nem kell.

Számomra annyira természetes, mint a levegővétel. Teljesen üres utcán is ugyanúgy jelzek, mint zsúfolton.

Elindulást, megállást, sávváltást, irányváltoztatást ELŐRE jelezni kell. Tehát már a szándékot is, nem csak utána villantunk egyet.

2014. jún. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

nem, nem hagyod el, hasznalod.

ne a hulyekrol vegy pl dat.


a buszosra, unokatesod vajon mit nezett, ha nem vette eszre h kimozdul a busz mellette? ha nem zsebhokizik, van ideje cselekedni, es nem az eszt osztani, h ha nem indexelek....


ebbe a BMW be erzek nemi provokaciot.

2014. jún. 22. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Mindig kell irányjelzőt használni. Miért és hogyan tanultál meg vezetni, ha ilyeneket nem tudsz?
2014. jún. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!