Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha autópályán elkezdek előzni...

Ha autópályán elkezdek előzni sok autót kamiont, és beér valaki és villog, hogy menjek előle, akkor satuzzak be két kamion közé?

Figyelt kérdés

Nem sok tapasztalatot szereztem eddig autópálya vezetés téren!

De s rokonoknál azt látom, ha elkezdenek mondjuk 10 kamiont előzni 130 as maximum sebesség tempónál, és beér egy autós és a 3 mo után elkezd villogni, hogy menjünk előle, akkor nem satuzik be egyik rokonom se két kamion közé, hanem szépen végig mennek a 10 kamion mellet, aztán mennek vissza jobbra.

Ha az autós mögöttünk aki 150-200 al szeretne menni vagy rágja a kefét, vagx jobbról kielőz(volt már rá példa)


SSzóval kérdezem, ha megyek 130 maximum 140wl a belső sávban előző végig x autót, kamiont, és utol ér egy autós és villog, hogy menjek előle, akkor satuzzak be két kamion, köze, hogy ne idegesítsem, vagy ne idegeskedjek, majd 10 mp után tud ismét 200al menni az illető?

18f



2014. jún. 30. 21:02
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
48%

Engem az 5 év és kb 350-400 ezer km alatt, talán 2-szer ha levillogtak. Ebből egyszer teljesen indokoltan, mivel a középső sávban ''aludtam".

Ha már messziről látod, hogy valaki jön mögötted és gyorsan közelít, nem satuzol, nem idegeskedsz, ha van kb 40-50 méter hely a külső sávban, jobbra index és kimész. Azt viszont sehogy nem tudom elképzelni, hogy kilómétereken keresztül ne legyen ennyi hely, mivel a Kreszben van egy szabály a követési távolságról is.

2014. júl. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 acelsziv ***** válasza:
71%

Én egyszer hajnalban mentem az M5 -ön Szeged felé. Előttem kamion előzi a másikat jó lassan. Mentem utána. Már én is benn voltam a kamion mellett. Erre utolér egy svájci rendszámú alfa és elkezd villogni. Én meg néztem: hová mehetnék? Előttem kamion, jobbra kamion, mögöttem a marhája, balra szalagkorlát. Ez meg csak villog.

Na az anyádat. Kamion megelőzte a másikat, kisorolt jobbra én meg maradtam 91 -en és előztem az eddig előttem lévő kamiont is. ez eltartott kb 10 percig. Mögöttem a faszi már a habos nyálat fújta a szélvédőre :D Végül kisoroltam és elhúzhatott. Mennyi állat van.

2014. júl. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
63%

Semmiképpen ne "satuzz be" és ne is gyorsíts! Ha nem biztonságos a külső sávba az átsorolásod akkor előzd csak meg a 130-as tempóval a 10 kamiont. Addig had villogjon a hülyéje mögötted, te mindent jól csinálsz.

Azért nincs tele a pálya ukrán bérgyilkosokkal, hogy megbosszulják:-) Főleg úgy, hogy ha egy jól megtermett paraszt magyargyerek nyakon nem vágja.

2014. júl. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Azért amit többen irtatok, hogy ha van annyi hely, hogy jobbról kielőzzőn akkor oda ki lehet húzódni. Ezzel vitatkoznék. Egy gyengébb autóval ezt úgy megszívhatod, hogy Budapesttől Pekingig araszolsz utána 89-el a kaminonok között, mert nem lesz senki aki vissza enged... Eleve ő nagyobb sebességgel megy, és általában sokkal jobban gyorsul az autója (ezért zavarja a "totyogás") de nem mindenkinek van 10 000 LE a segge alatt... De ezt a 10 000 LE-s állat nem tudja figyelembe venni, mert a lóer és az IQ szorzata állandó (az esetek legnagyobb részében).
2014. júl. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 Norbi658441 ***** válasza:
Én azt mondom,hogy csak úgy kezdj bele az előzésbe,hogy látod,hogy nem jön mögötted gyorsan autó.De ha sokáig előzöl,és jön mögéd egy autó,akkor szerintem gyorsits 140-re aztán menj vissza a külső sávba,de ne satuzz be,mert akkor meg is kell fékelned...DE mondjuk ilyen emberektől alakul ki a dugó,hogy megy 95-el egy személygépjármű,és bevágódik a belső sávba és 20percig előzi ki a 3kamiont...és fenntartsa az autósokat.Aztán meg ne is beszélve arról,hogy néha-néha autópályán megy a titánok harca,amikor egy kamion megy 90-el és egy másik előzi 90.3-mal,ami közben TILOS is!!!
2014. aug. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 Beviz Elek ***** válasza:

A kamionos részt sajnálom, nem így oldottam volna meg. Néha beragadnak a másik mögé és vagy kísérgetik vagy szabálytalankodnak. Főleg ha egy here személyautós tartja fel....


Előzhessenek, de segítsenek egymásnak hamar befejezni az előzést, ilyen egyszerű.

2014. aug. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
33%
a lehető leghülyébb megoldás lenne beállni két kamion közé!
2014. dec. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!