Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha autópályán elkezdek előzni...

Ha autópályán elkezdek előzni sok autót kamiont, és beér valaki és villog, hogy menjek előle, akkor satuzzak be két kamion közé?

Figyelt kérdés

Nem sok tapasztalatot szereztem eddig autópálya vezetés téren!

De s rokonoknál azt látom, ha elkezdenek mondjuk 10 kamiont előzni 130 as maximum sebesség tempónál, és beér egy autós és a 3 mo után elkezd villogni, hogy menjünk előle, akkor nem satuzik be egyik rokonom se két kamion közé, hanem szépen végig mennek a 10 kamion mellet, aztán mennek vissza jobbra.

Ha az autós mögöttünk aki 150-200 al szeretne menni vagy rágja a kefét, vagx jobbról kielőz(volt már rá példa)


SSzóval kérdezem, ha megyek 130 maximum 140wl a belső sávban előző végig x autót, kamiont, és utol ér egy autós és villog, hogy menjek előle, akkor satuzzak be két kamion, köze, hogy ne idegesítsem, vagy ne idegeskedjek, majd 10 mp után tud ismét 200al menni az illető?

18f



2014. jún. 30. 21:02
1 2 3
 11/27 Napkiraly ***** válasza:
59%

"Bulémiás Makimajom nevű felhasználó válasza:


Őszintén remélem, hogy akik itt pontozgatnak, nem vezetnek járművet. Másodikkal értek leginkább egyet.

Az, aki 140-re gyorsítást javasol, sürgősen adja vissza a jogsiját. "


Hát Majom, nem tudom,én meg tudok tenni 600-700 kilométert egy nap autópályán anélkül hogy ideszaladgálnék kérdezni, hogy a gonosz béjemvések meg akarnak ölni vagy mi van, nem előz meg senki jobbról (még sosem előztek jobbról autópályán), nem kapok sorozatképeket vas megyéből. Azoknak kell visszaadni a jogosítványukat, akik beállnak a belső sávba 130-al,és alanyi joguknak tekintik az ott tartózkodást ha már fizettek autópályadíjat. Ezután persze csodálkoznak ha kielőzik őket jobbról, rájuk húzzák a kormányt, bevágnak eléjük és rásatuznak.

2014. júl. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
66%

Napkirály!

A sebességkorlát azt jelenti, hogy annál gyorsabban soha, semmilyen körülmények között nem szabad menni. Tilos!

Autópályán a kb. 115-120 km/óra sebességgel közlekedőt már nem lenne szabad előzni. Jobbról előzni tilos és veszélyes.


Igen! Alanyi jog, hogy ha az útviszonyok engedik, a rendeletben meghatározott legnagyobb sebességen autózzak, s előzzek. Igen, ez biztosított jog.

A közúti veszélyeztetés viszont bűncselekmény.

2014. júl. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 Napkiraly ***** válasza:
41%
Ezért ne csodálkozz ha a leírtak szerint jársz, aztán lehet itt panaszkodni. A sebességhatárt akár baleset megelőzése érdekében is átlépheted. Persze "tolás" esetén ez nem elfogadható (jogilag), ugyanakkor teljesen elfogadott. Aki pedig befészkeli magát a belsőbe, nos, azt nem fogom sajnálni ha pár ukrán bmws megtanítja arra, hogy mi a jobbratartási kötelezettség (talán ezt sem ártana elolvasni, segítek, 1/1975 KPM rendelet)
2014. júl. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Kedves Napkirály! A toló autóra nem vonatkozik a kresz, csak a befészkelőre?

Aki szabályosan előz az úton, az büdös paraszt, aki meg rohan, mint állat, villog, erőszakoskodik, az jó fej. Különös felfogás!

2014. júl. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
48%
A jobbratartási kötelezettségben szó nincs fékezésről vagy hátulról toló bmvről.
2014. júl. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
11%

Wampa nevű felhasználó válasza:


A jobbratartási kötelezettségben szó nincs fékezésről vagy hátulról toló bmvről.


Nincs.

Viszont autópályán úgy is megkezdhetem az előzést, hogy nem látom a visszatérési lehetőséget. Akár az is előfordulhat - elvileg - hogy Gödöllőtől Moszkváig végig belül előzök. SZABÁLYOSAN! Mondom, elvileg. Nyilván ilyen nincs.

De mivel nem kell 200-al rohanóval számolnom, ha nem vágok be senki elé, akkor megkezdhetem és folyamatosan, kilométereken át előzhetek.

Sőt még a 130-at sem kell tartanom. Ha a gyorsabb vagyok a külsőben menőknél, a járműfajtára megengedett legnagyobb sebességgel sem tartom fel indokolatlanul a másikat.

2014. júl. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 Napkiraly ***** válasza:
43%
Rendben, ti tudjátok. Majd elmagyarázzátok az ukrán rendszámú BMW terepjárósoknak az M3-on. Én maradok a leírt algoritmusnál, ha érdemes, akkor gyorsítok, ha nem, akkor nem nevelek senkit, nem érdekel miért siet a következő biztonságos helyen elengedem. Valamiért nem is jöttem még ide ilyet kérdezni
2014. júl. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

"következő biztonságos helyen elengedem"


Na ebben nincs is semmi vita. A kérdésben viszont nem biztonságos elengedésről van szó, hanem veszélyesről.

2014. júl. 2. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
35%
Ha 130- al mész a belső sávban és valaki ezt kevesli, az beszélje mag a problémáját a rendőrökkel, ilyen egyszerű, lehet erősködni és lehet jogosítványt elveszíteni is.
2014. júl. 2. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 Beviz Elek ***** válasza:
23%

Ha jobbról kielőz, akkor lett volna hely kimenni a szélsőbe és elengedni. Innentől nincs miről vitázni.


És igen, én is gyorsítok hogy elengedjem azt, aki siet. Nem kötelező, sőt szabàlytalan is néha, de nem halok bele ha segítek a közlekedés többi résztvevőjének

2014. júl. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!