Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Bringával előzés?

Bringával előzés?

Figyelt kérdés
Bringával egy kb 15-el guruló autósiskolás autót próbáltam előzni, kiraktam a kezemet és megkezdtem az előzést. Mikor mellé értem beletaposott a gázba, én meg visszasoroltam mögé. Utána húszra gyorsított, és úgy döcögött előttem. Melyikünk volt a hülye?
2014. júl. 2. 12:07
 1/10 Alex Fly ***** válasza:
60%
Tanulóvezető? Tapasztalatból mondom, hogy kezdőként elég előre figyelni, kezdetben a tükör csak útban van.Majd belejön...
2014. júl. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
Tanuló vezető, benne is van a nevében. Bàrhol látok ilyen autót, óvatosan közelítem meg, mert nem lehet tudni mit reagál.
2014. júl. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Miért lenne hülye? Nem tud még figyelni. Gyanítom, hogy nem is tudott rólad.
2014. júl. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Hát természeteset te voltál, de ezt persze te is nagyon jól tudod.
2014. júl. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Zsebvirág ***** válasza:

Ne bántsátok már szegény tanuló vezetőket xD


Én is vtam 1x, tudom mien ott ülni. :/


Am. biciklivel autót előzni nagy merészségre vall xD

2014. júl. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azért elő-előfordul velem, hogy bringával megelőzök egy-egy autót, mert igen lassan megy. Nyilván tilos ilyenkor a megelőzöttnek gyorsítania, de persze van, aki zokon veszi a dolgot és mégis megteszi. A tanulóvezdtők pedig nyilván tapasztalatlanok.
2014. júl. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Na, Caution de hiányoztál ide is :)

Amúgy félreértés ne essék, semmi bajom a tanulóvezetőkkel, csak a szituációval.

2014. júl. 3. 09:45
 8/10 A kérdező kommentje:
Amúgy Cautiont kivéve mindenkit felszavaztam.
2014. júl. 3. 16:25
 9/10 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, hogy mi van az úton előtted, ha lassabb mint te vagy, és a KRESZ szerint az útviszonyok és útburkolati, illetve útmenti jelek alapján jogosult vagy rá, igenis megelőzheted. Mi van, ha egy farkasfalka kocog az úton, igazodva a terelővonalhoz? Várnád napestig, amíg meg nem találja boldogulásának erdei zugát? Lószart! Egy náladnál lassabb járművet mindig tekints úgy, mintha egy magatehetetlenül az aszfalton a gravitáció hatására tovagördülő, szerencsétlenül kinéző fiókos szekrény, vagy cséplőgép lenne. Mindent megelőzhetsz. A tanulóvezető volt a hibás, mert kimerítette a "veszélyeztetés" fogalmát. Nem illik ugyanis a KRESZ szerint se (akik a könyvtári asztal mögül válaszolnak és rohadtul fingjuk nincs a valóságról, azoknak most itt hívnám fel a figyelmét :D) ilyen szituációba "becsalni" egy közlekedési résztvevőt. És itt mindegy, tanulóvezetőről van-e szó, mert ha igen, az oktatója fején azért teremtették a lyukat, hogy beleszóljon, ha valamit elcsesz a zöldfülű. Lehet lepontozni, igazságot szóltam. És most kérem a sört. :D
2014. júl. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igazad van, mondjuk ha meglátnék egy rakás farkast előttem baktatni azon nyomban megfordulnék és tepernék elfele :)
2014. júl. 8. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!