Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Fiú létemre félek a vezetéstől?

Fiú létemre félek a vezetéstől?

Figyelt kérdés
Már kb 9orat levezettem autosuliba...az oktatom szerint jol vezetek csak figyelmetlen vagyok es néha tul nagyot térek mintha nagy autóval lennék...ha ketszer egymasutan elrontok valamit elkezd velem kiabalni az oktató és nagyon elrontsa az onbizalmam ezert felek vezetni menni... felek hogy valamit elrontok,neki megyek valaminek.. tolatni még nem voltam de elore félek attol is..hogyan gyozhetnem le a felelmem? 2. leteres előtt baj ha 60nál beteszem a 2est es utana fekezek? Vagy fékezzek utana kb 30 40 nél utána kuplun es váltás 2esbe felengedem a kuplungot es kanyarodhatok?
2015. márc. 17. 23:52
 1/5 A kérdező kommentje:
18/F
2015. márc. 17. 23:52
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én erre csak annyit tudok mondani ha tudsz keress egy normális oktatót mert az ilyen nem nevezhető annak.

Egy oktató nem kiabálhat a tanítványával. Az a dolga, hogy megtanítsa neki a dolgokat méghozzá tisztán, érthetően.

És ha nem megy elsőre akkor másodszorra, harmadszorra és leoltás helyett biztatnia, motiválnia kellene és erősíteni az önbizalmad.

Egy rossz tanár egy rossz oktató simán mumussá tehet valamit, amit az ember meg akar tanulni.

Mellesleg nem véletlen, hogy félsz nekem az idősebb kollégáim, akik levezettek már vagy 20-25 évet baleset mentesen na ők is ki vannak akadva attól, ami a magyar utakon folyik.

Egyébként gyakorlat teszi a mestert, kell a rutin ha lesz egyszer kocsid akkor a kertek alatt vagy valami tesztpályán, sima helyen gyakorolj.

Bele fogsz jönni a figyelmetlenségen meg tudsz változtatni tudatosan, de a rutin is beléd ivódik egy idő után.

Az sem baj ha sokat beszélgetsz gyakorlott vezetőkkel vagy a többi tanulóval.

2015. márc. 18. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a teherautóra a jogsinál volt egy köcsög oktatóm Székesfehérváron, egy idegbeteg bunkó volt.

Remélem kirúgták már azóta a francba.

Ha még most is eszembe jut, ideges leszek.

Válts oktatót nyugodtan, nem jó pszichológia az, ha üvöltöznek a tanulóval, bár gondolom félti az autóját a barom, de így csak nagyobb hibát fogsz csinálni.


60-nál ne rakd be másodikba a váltót, nagyon felpörög a motor, menj motorfékkel a kanyarig, addig fékezz, és ha leesik a fordulat, nyomd be a kuplungot, és akkor válts 2-be, amikor már kb 30-40-el mehetsz.

Mindig az adott sebességhez tartozó fokozatba kapcsolj.

2015. márc. 18. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit furán tetted fel a kérdést, mert ennyi erővel ezt is írhattad volna, hogy: "Barna hajú létemre félek a vezetéstől?"

vagy:

"42-es a lábam és félek a vezetéstől?"


De hogy a kérdésedre is válaszoljak:


Válts oktatót!

Nagyon sokan úgy vannak vele, hogy ha valamelyik "autósiskolába" beíratkoztak, akkor az egy életre szóló szerződés.


Az oktató kiabál, az 50 percből csak 20-at oktat, késik, lemondja az órát, ittasan ül melletted, stb.


Annyi oktató van, hogy a Dunát lehetne velük rekeszteni!

Ezek nagy része csak kényelemből és semmi tudásból lett anno az.


Ha elmész egy külön angol vagy matek tanárhoz és nem vagy vele megelégedve akkor következőnek nem mész hozzá, pedig ő azért "kicsit" többet tanult a papírjáért.

Akkor itt miért tűröd el, hogy a pénzedért így bánjanak veled?

2015. márc. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Miért hagyod? Fogadok csak azért mer kiabálni, mert csak 18 éves vagy. Ha én lennék ott 40 évesen - teszem az A vagy D kategóriát kellene csinálnom, mert az nincs meg - elhiszed, hogy velem nem ugatna?


Te fizetsz, nem keveset, neki az a dolga, hogy eltűrje a hibáidat, tanuló vagy neked meg az a "dolgod", hogy hibázz és ő meg megtanítson, nem szívességet tesz. Ha nem tetszik neki menjen hentesnek, ott jó nagyot odaba.zhat a húsnak ha mérges. Mondd el neki, legyen türelmes, ha nem javul, cserélj oktatót.

2015. márc. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!