Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szükséges az irányjelzés...

Klaudiaerdos kérdése:

Szükséges az irányjelzés Budapesten az Árpád híd budai hídfője felé haladva, a három sáv közül a középsőn közlekedve, ha a 10-es főútra vezető jobbra nyíló sávban kívánjuk folytatni az útunkat? (képek lent)

Figyelt kérdés

A kérdés azért merült fel, mert úgy látom nincsen terelővonallal elválasztva egymástól a hídon Buda felé vezető középső sávról a 10-es és 11-es főútakra vezető sávok. Tehát úgy is tűnhet, hogy akár irányjelzés nélkül is folytathatjuk az utunkat a 10-esen vagy a 11-esen is.

/vita tárgyát képezte a kérdés és szeretném jól megtanulni, én az irányjelzés véleményén állok/



2015. márc. 19. 23:44
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Bár ennyi erővel a középső sávban végig az úttest képzeletbeli felezővonalán haladok.
2015. márc. 20. 14:19
 12/16 anonim ***** válasza:
Vedd úgy, hogy kettéoszlik a sávod, ha jobbra akarsz menni akkor rövid index.
2015. márc. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Ugyanez a helyzet van az M1-M7 autópályák kettéágazásánál. Az említett autópályák közös kivezető szakasza 3 sávos, majd mindkét különváló autópálya 2 sávval folytatódik. A középső sáv válik 2 felé, úgy, hogy terelővonalat nem kell átlépni, akármelyik irányban megyünk is tovább. Nem is volna logikus, hiszen 2 azonos "rangú" út különválásáról van szó, így nem indokolt valamelyiket "főiránynak", a másikat alárendelt iránynak kijelölni.

Úgy érzem, hogy ez teljesen analóg helyzet a kérdésben leírt 10-es és 11-es utak felé vezető irányok Árpád-hídi szétválása esetével. Itt is két azonos rangú út felé vezető irány válik külön, számottevő irányváltoztatás nélkül.

2015. márc. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Akkor mégegyszer irányváltoztatásnál kell.

Ha 2x1 sávos uton mész, és akadály van, kikerüld indexelve, a másik sávba még nem mentél át, de nem az út vonalát követed.

Ha a kormány nem egynesben van, akkor irányváltoztatás. Indexelni kell. Kivéve főútvonal, ha az elkanyarodik. Én így tanultam, így is vizsgáztam.

Ráadásul én ezen a környéken vizsgáztam, ahol kb, 3-4 ilyen út van. Kell indexelni.

Csak ezt tudom mondani.


Itt vizsgázta, és itt kellett indexelni jobbra, ugyanaz a szitú:

[link]

2015. márc. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 krissztus ***** válasza:

én erre mentem vizsgán.

és jelleztem mivel jól tetem a cégén igy értékelték nagyon jo jeleztem mert .igy segitetem a mögötem haladonak tudatni mere megyek tovább mivel 2válik az eddig tartot utszakasz.

szélsőből nem kötelező igy inkoloták mertautomata jobbra megy a belső viszont mehet egyenest is.ott kötelező.

2015. márc. 21. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nekem ez egyértelműen a haladási irány megváltoztatása. Ha mondjuk 90 fokban jobbra kanyarodok, akkor sem váltok sávot, mégis alap az indexelés. Ergo itt sem érv az, hogy nem váltasz sávot.
2015. márc. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!