Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ezek szerint nem egy tahóval...

Ezek szerint nem egy tahóval volt dolgom, hanem egy valóban dolgára siető embert segítettem?

Figyelt kérdés

Van mifelénk egy kerülő út, ami két várost köt össze, de nem igen használják mert toldozgatva-foltozgatva van az egész, iszonyú rossz minőségű aszfaltút, 1,5 autó széles, és kétirányú, fákkal tarkított, beláthatatlan és egyenes szakaszok egyaránt vannak.

90-el lehet menni, de a biztonságos az a 70, én nagy bátran merészkedtem 90-el haladni mikor mögöttem feltűnt egy BMW nagyon rám is tapadt húzódott balra (itt középen szokás menni) de úgy voltam vele,hogy ne siessen, aztán mivel nem villogott és nem is dudált, csak továbbra is a seggemben volt, gondoltam menjen, nem vagyok én rendőr,az ő dolga,hogy mennyivel megy, lehúzódtam amennyire csak tudtam, megelőzött és most jön a lényeg: elakadásjelzővel megköszönte(!) és pár perc múlva el is tűnt, igaz,hogy az egyik éles kanyarban majdnem elszállt, de tényleg megható volt,hogy a tahónak gondolt BMW-s megköszöni, holott még akkor sem szokásuk megköszönni ha tényleg lemondok az elsőbbségemről.

Úgy gondolom egy rendes ember volt, és remélem tényleg fontos dolga volt.


2015. máj. 12. 14:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%

Nagyon szép történet, de mi a kérdés?


Amúgy szvsz a tahó BMWs, AUDIs, Mercis, stb... mind csak sztereotípia. Én sokkal többször látom, hogy a nagy / drága autóban utazók sokkal jobban felismerik a forgalmi helyzeteket, elengednek amikor kell, nem gyógyul be 90-el a belsőbe az M0-on, hanem lemegy, stb...

2015. máj. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
46%
Jó, és?
2015. máj. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%
"de úgy voltam vele,hogy ne siessen" itt te voltál az egyetlen tahó,ha utolérnek akkor illik lehúzódni hadd menjen ha sietős neki
2015. máj. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
5%
#3 azért ne kapassuk már el magunkat, a megengedett maximummal ment, sőt relatív gyorshajtás is fennállt, nehogy már a kérdező legyen a bunkó.
2015. máj. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Beviz Elek ***** válasza:
49%

De, a kérdező volt a tahó, hiszen nem húzódott le, mikor látta hogy rámászik a Bömös. A gyorsabban haladót el kell engedni, függetlenül a megengedett legnagyobb sebességtől.


A kérdezőnek gondolom nincs hitelesìtett órája, nem km/h pontos, innentől nincs mit ragozni.


Èn nem BMW-vel villogtam volna hogy húzódj le (persze vártam volna 10mp-et).

2015. máj. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Te most komolyan ez nagy dolog az életedben?

Amúgy mifelénk (Erdély) teljesen normális és bevett szokás, hogy mindenki megköszön mindent, az X6-ös is megköszöni a Loganosnak ha beengedi, stb. Pedig Románia nem a kulturált közlekedésről hires.

2015. máj. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
5%
Sőt, félre kellett volna húzódnia az árokba a kérdezőnek és felgyújtania a kocsiját.
2015. máj. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Rendőr vagy?......Nem

Nem a te dolgod a szabályokat betartatni, hanem te tarsd be a szabályokat. Ha látod, hogy előzni akar és megteheted, elengeded.

Ebben a kérdésben te voltál a tahó, a BMW csak azt köszönte meg, hogy nem szivattad még 10 percet.

2015. máj. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
9%
Na melyik szavazott le?
2015. máj. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Beviz Elek ***** válasza:
Pl én. Önjelölt rendőr vagy. Rossz sofőrök és az önjelölt rendőrök a legveszélyesebbek.
2015. máj. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!