Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ezek szerint nem egy tahóval...

Ezek szerint nem egy tahóval volt dolgom, hanem egy valóban dolgára siető embert segítettem?

Figyelt kérdés

Van mifelénk egy kerülő út, ami két várost köt össze, de nem igen használják mert toldozgatva-foltozgatva van az egész, iszonyú rossz minőségű aszfaltút, 1,5 autó széles, és kétirányú, fákkal tarkított, beláthatatlan és egyenes szakaszok egyaránt vannak.

90-el lehet menni, de a biztonságos az a 70, én nagy bátran merészkedtem 90-el haladni mikor mögöttem feltűnt egy BMW nagyon rám is tapadt húzódott balra (itt középen szokás menni) de úgy voltam vele,hogy ne siessen, aztán mivel nem villogott és nem is dudált, csak továbbra is a seggemben volt, gondoltam menjen, nem vagyok én rendőr,az ő dolga,hogy mennyivel megy, lehúzódtam amennyire csak tudtam, megelőzött és most jön a lényeg: elakadásjelzővel megköszönte(!) és pár perc múlva el is tűnt, igaz,hogy az egyik éles kanyarban majdnem elszállt, de tényleg megható volt,hogy a tahónak gondolt BMW-s megköszöni, holott még akkor sem szokásuk megköszönni ha tényleg lemondok az elsőbbségemről.

Úgy gondolom egy rendes ember volt, és remélem tényleg fontos dolga volt.


2015. máj. 12. 14:57
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

bevizelek, nem tudom ki az önjelölt rendőr, szerintem te hiszed magad annak totálisan.

Nem mászunk senki nyakára, és nem villogunk le senkit.

Ha jól emlékszem, van egy olyan passzus, hogy a többi közlekedőt nem zavarjuk a forgalomban. Vonatkozik ez a belső sávban lassan cammogó emberre, meg a levillogó, s..gbemászó rohanós autósokra is.

Remélem nincs jogosítványod...

2015. máj. 14. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Beviz Elek ***** válasza:

De, van jogsim.


Nem vagyok önjelölt rendőr, egyszerűen rávillantok a szerencsétlenekre/önjelölt rendőrökre.

Ha nem tudsz vezetni, akkor tegyél fel egy T matricát és nem foglak levillogni.


Tarts jobbra!

2015. máj. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Azért vagyok önjelölt rendőr, mert nem kövezem meg a kérdezőt? Beszarok rajtad :)
2015. máj. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Beviz Elek ***** válasza:

A #4-es válaszod miatt.


Tudatosìtani kellene a sofőrökben (nyugi, nem csak Magyarországon), hogy mindenkinek a saját dolga hogy mennyivel megy. Mert te/a kérdező úgy gondolja hogy gyorsabban haladni szabálytalan, az nem indok a másik feltartására. Hiába kezdtek statisztikákat linkelgetni, a gyorshajtás nem minden esetben veszélyes.

Lehet, hogy te a Suzuki Marutival nem tudsz jobban haladni, de mögötted a 730-as Bömös hidd el, hogy jobban veszi a kanyarokat, rövidebb távon megáll. Mindemellé a sofőrök képessége sem elhanyagolható.


Ha gyorsan megyek, akkor köszönöm szépen, tisztában vagyok azzal, hogy belefuthatok a traffipaxba, vállalom a következményeit. Elég ha a rendőrök betartatják a szabályokat.


Inkább az autóutakról, autópályákról kellene kitiltani a 70-80-nal cammogó személyautókat. Muszáj vagyok teherautóval tilosban előzni, ha nem akarok mögöttük nyugdíjba vonulni.

2015. máj. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!