Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 0,29 alkoholszint miatt...

0,29 alkoholszint miatt azonnal elveszik a jogsit?

Figyelt kérdés
A napokban az egyik ismerősömet igazoltatták a rendőrök ,megfujatták a szondát is vele és 0,29 ezrelék volt benne , majd utána orvosi ügyeletre vitték ahol vért is vettek tőle de a jogsiját azt azonnal elvették az lenne a kérdésem,hogy ilyenkor mennyi időre vonják el?

2015. jún. 17. 21:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
Sajnos nem örökre.
2015. jún. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
hogyhogy sajnos nem örökre ? én szépen kérdeztem szépen válaszolj !!!!!!!
2015. jún. 17. 21:24
 3/14 anonim ***** válasza:
20%
0,29 ezrelék véralkohol? Vagy 0,29 mg/l légalkohol? Valószínűleg az utóbbi, ha fújás után volt ez az eredmény. Az már viszonylag magasnak számít, a Btk. szerint 0,25 mg/l-től számít ittas vezetésnek, vagyis ez már bűncselekmény. Csak ilyen esetben veszik el a jogsit, ez alatt ma már csak pénzbírság van. Kb. fél év lesz szerintem, de mivel bűncselekmény, majd a bíróság fog ítéletet hozni.
2015. jún. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
légalkohol mert szondázás volt
2015. jún. 17. 21:26
 5/14 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem igaza van az elsőnek!.


Tudatosan vezetett ittasan.

Nincs mit magyarázni.

2015. jún. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"Csak ilyen esetben veszik el a jogsit, ez alatt ma már csak pénzbírság van."


Legjobb tudomásom szerint 2013 július 1.-e óta "zéró tolerancia" van, a legkisebb alkoholszint esetén is a helyszínen bevonják a jogsit.

2015. jún. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Sajnos csak fél-1 évre.
2015. jún. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

# 6

Rosszul tudod, a dátum meg nem tudom, honnan van, már 2012-ben sem volt ez így (pont kb. az év júliusban változott a dolog). Kb. 2008-9-ben volt nagy dúrral bevezetve a zéró tolerancia, akkoriban tényleg elvették, de valószínűleg azóta javult annyit a hozzáállás, hogy rájöttek, értelmetlen. Így is azon kevesek között (2-3 állam) vagyunk Európában, ahol az alacsonyabbat is büntetik (mindenhol máshol van tűréshatár, amibe mondjuk 1 sör belefér).

Zéró tolerancia az persze még mindig van, de az csak annyit jelent, hogy az alkoholos befolyásoltság alatti vezetést büntetik mindenképp, akármilyen alacsony is a szint, de 0,25 mg/l (vagy 0,50 g/l) alatt csak szabálysértés pár tízezres büntetéssel (ami 2012 óta is csökkent jelentősen).

2015. jún. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szépen válaszoltam, nem volt benne semmilyen magyarosan cifrázott kifejezés :P


0,30mg/l -ig 30 000 a bírság. (63/2012 korm. rend.)


Ez már az új btk utáni cikk:

[link]


( Amúgy mégis milyen választ vártál? Együtt érzőek és kedvesek leszünk, mert az ismerősödet lekapcsolták ittas vezetésért? :D )

2015. jún. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Egyik alkalmazottunk a céges autót vezette így.

3 évre vették el a jogsiját.

Utána ki is rúgtuk.

2015. jún. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!