Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 0,29 alkoholszint miatt...

0,29 alkoholszint miatt azonnal elveszik a jogsit?

Figyelt kérdés
A napokban az egyik ismerősömet igazoltatták a rendőrök ,megfujatták a szondát is vele és 0,29 ezrelék volt benne , majd utána orvosi ügyeletre vitték ahol vért is vettek tőle de a jogsiját azt azonnal elvették az lenne a kérdésem,hogy ilyenkor mennyi időre vonják el?

2015. jún. 17. 21:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Előző:

"vasúti vagy légi járművet, gépi meghajtású vízi járművet, úszó munkagépet, illetve nem gépi meghajtású vízi járművet vezetőnél a szeszes ital fogyasztásából származó alkohol mértéke 0,50‰ véralkohol-koncentrációt vagy a kilégzett levegőben a 0,30 mg/l-t nem haladja meg, feltéve, ha az nem minősül bűncselekménynek"

Ebben nincs benne a közúti jármű semmilyen formában, tehát nem érvényes a jogszabály erre az esetre.


Ami ide vonatkozik:

11/D. melléklet a 156/2009. (VII. 29.) Korm. rendelethez


Az ebben meghatározott bírságok is csak arra az esetre vonatkoznak, ha a cselekmény nem minősül bűncselekménynek. 0,29 mg/l az már mindenképp bűncselekmény, tehát nem elég fizetni, hanem bírósági ügy lesz.


Sima szabálysértésre (0,5 alatt) viszont már egyáltalán nem veszik el a jogsit, mivel azt csak ittas vezetés bűncselekmény megvalósulásakor lehetséges.

2015. jún. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
(előző előttire gondoltam, bocsi)
2015. jún. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Tényleg, ennyire nem is figyeltem. Ezt elnéztem :D :D
2015. jún. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Iyesmiért nem veszik el.
2018. dec. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!