Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire biztonságos az úton...

Mennyire biztonságos az úton biciklizni?

Figyelt kérdés
Nem fognak elcsapni amitől kiloccsan az agyam?

2015. jún. 19. 18:50
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2015. jún. 22. 19:14
 12/20 anonim ***** válasza:
21%

#9


Már megbocsáss de van jogsim,mindenből átmentem elsőre így azért azt megvitatnám hogy kettőnk közül ki ismeri jobban a KRESZT.Azt meg végképp nem értem hogy a jó büdös francból szűrted le az előző kommentemből hogy nem ismerem a KRESZT?


Na mindegy.A lényeg az hogy neked egyértelműen nincs jogsid,kocsit is max földúton vezettél ezért se tudod hogy miről beszélsz.A járdánál biztonságosabb?Hol élsz te? :D :D :D Mert a járdán milyen baleset érheti a biciklist?Elcsapja egy gyalogos?Gondolkozzál már először azt majd utána oszd az "észt"


#10


Először is a jó édes k ..va any..d az értelmi fogyatékos te kis genetikai hulladék.Másodszor ha én kapualjból jövök kifele akkor MINDIG körbe nézek tehát ilyen nem történhetne meg hogy elcsap egy biciklis DE a biciklisnek se kell úgy tekerni a járdán mint az őrült

2015. jún. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Ööö..Oké...
2015. jún. 23. 20:41
 14/20 Alex Fly ***** válasza:
100%
Nos, a 8. ill. 12. hozzászólás ékes példája annak, hogy a jogosítvány megléte nem szükségszerűen jár együtt a KRESZ ismeretével. Amennyiben viszont annak ismeretében biztatja szabálysértésre a kérdezőt, azzal teljes alkamatlanságát bizonyítja a közlekedésben járművel való részvételre. Nos, a KRESZ nem megengedi az úttesten kerékpározést, hanem alapból az úttest a járművek közlekedésének helye. A járda a gyalogosforgalom számára van, ott járműnek semmi keresnivalója.
2015. jún. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2015. jún. 24. 19:27
 16/20 anonim ***** válasza:
0%

#14


Még mindig nem értem miből gondolják itt egyesek hogy nem ismerem a KRESZT holott biztos vagyok benne jobban ismerem mint ők és jobban is vezetek,nem úgy mint egy szerencsétlen béna.Na mindegy


Tudom hogy elvileg járdán nem lehetne biciklizni de kérdem én inkább szerencsétlenkedjenek az úttesten?Úgy látszik hiába magyarázok nektek,amíg nem vezettek kocsit addig úgyse értitek meg


Én személy szerint és még jónéhány eszes ember akik nem önzőek a járdán szoktak biciklizni mert ott sokkal biztonságosabb.Ilyenekért nem is szoktak büntetni a rendőrök.Ha ti meg automatikusan a túlzsúfolt járdákra gondoltatok akkor jó hülyék vagytok mert természetesen ott a biciklisnek le KELL szállnia és tolni a biciklit.Úgyhogy ennyit erről,nem értem mi a francért nem lehet a járdán menni,inkább akadályozzátok a kocsisokat?Marhára idegesítőek vagytok,önző férgek

2015. jún. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Alex Fly ***** válasza:
100%

Pontosan az ilyen megjegyzésből látszik tisztán, hogy az írójának fogalma sincs a KRESZről. Esetleg elméletben tanult (tanították neki), de a gyakorlati alkalmazása már meghaladja a képességeit.

Mi abban olyan bonyolult, hogy járdán tilos? Esetleg az okoz problémát, hogy a járműközlekedésre az úttest szolgál?

Lehet mentegetőzni, de attól még az az önzőség, ha különféle mondvacsinált indokokkal a gyalogosok számára kijelölt járműforgalom-mentes területet is elfoglaljuk a járművünkkel, ahelyett, hogy a szabályokat betartanánk. És még a KRESZ-ismeretre hivatkozik a tudatos szabálysértés közben...

És aki az úttesten "szerencsétlenkedő" járművek számára a járdát jelölné ki, az mit ajánl az ott közlekedni szándékozó gyalogosoknak? Menjenek az út közepére "szerencsétlenkedni"?

Persze le lehet szállni és tolni-ez a szabályos módja általános esetben a járdázásnak-, de ahhoz meg minek a kerékpár?

Inkább mindenki tartsa be a szabályokat és mindenki haladjon ott, ahol a helye van: a jármű az úttesten, a gyalogos a járdán. Ha valakinek ez magas, az ne üljön volán mögé.

2015. jún. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
18%
Te tényleg ennyire retardált szar lennél vagy csak megjátszod hogy ennyire idióta vagy?Nem bírod felfogni te szerencsétlen begyepesedett agyú gyökér hogy nekem pont azzal van bajom hogy a KRESZ engedi a biciklisek közlekedését az úttesten?Tisztában vagyok a KRESZ-el,mint említettem mindenből átmentem elsőre tehát nem értem mit kell itt értetlenkedni.A kerékpárosok simán megférnek a járdán is,nem értem miért akkora nagy baj ha ott közlekednek.De mindegy mint mondtam ha majd nem csak földúton vezetsz akkor majd talán rájössz miről beszélek.A biciklisek nagyon zavaróak az autósok számára.Véleményem szerint semmi keresnivalójuk nincsen az úttesten.De hiába is magyarázok neked.Te olyan típusú ember lehetsz aki képes lenne megb..zni a saját anyját ha a törvény kötelezővé tenné azt.Tipikus engedelmeskedő buta birka vagy,A magadfajták miatt tart itt ez az ország.Nem vagy képes gondolkozni józan paraszti ésszel,csak azt fogadod el amit a média és a törvény mond.Én szívesen betartom a logikus törvényeket de a törvények jórésze baromság és azokat nem szívesen tartom be mint ahogy az úttesten való biciklizést se.Nem azért biciklizek a járdán mert önző vagyok,éppen ellenkezőleg,azért biciklizek a járdán hogy az autósokat ne akadályozzam,a járdán pedig óvatosan közlekedek így ott sem történik baleset.Úgyhogy ennyit erről te minden törvényt betartó álszent díszmagyar.Mindenesetre nagyon szánalmas "ész"járásod van.A helyedben én biztosan elásnám magam ezzel a szánalmas mentalitással
2015. jún. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Alex Fly ***** válasza:

#18: azt hiszem, kettőnk közül nem én vagyok a retardált, ha egy evidens dologgal nem tudsz megbírkózni. A KRESZ nem "engedi a biciklisek közlekedését az úttesten", hanem csak egy minden épelméjű ember számára nyilvánvaló tényt közöl. Miszerint (KRESZ 1. számú függelék, I. Az úttal kapcsolatos fogalmak):


c) Úttest: az útnak a közúti járművek közlekedésére szolgáló része.


Szerintem egyetlen, szellemileg minimum egy kétéves gyerek szintjét elérő embernek nem lehet semmi baja ezzel. Elvégre az úttestnek eleve ez a feladata.

"A biciklisek nagyon zavaróak az autósok számára." - mások számára pedig a rengeteg autó a zavaró. És? Aki nem képes elfogadni, hogy az úton mások is haladnak, nemcsak ő egyedül, annak nem kötelező járművet vezetnie és akkor nem fogja zavarni. De egyelőre a közutakat bárki igénybe veheti, ami azzal jár, hogy időnként zavarni fogják egymást.

"A kerékpárosok simán megférnek a járdán is,nem értem miért akkora nagy baj ha ott közlekednek" - hogy rövid legyek és ne kelljen egy, már óvodások által is ismert tényt magyarázni, ismét a KRESZ előbbi részéből idézek:


b)Járda: az útnak a gyalogosok közlekedésére szolgáló - az úttesttől szintkülönbséggel, kiemelt szegéllyel, vagy más látható módon elhatárolt - része; a gyalogút azonban nem járda.


Gyengébbek kedvéért összefoglalom: úttest-járművek járda-gyalogosok. Teccikérteni? Járműveknek semmi keresnivalójuk a járdán. Vagy az teljesen normális, ha a gyalogos az út közepén sétál? Hiszen a gyalogosok "...simán megférnek..." az úttesten is, "...nem értem miért akkora nagy baj ha ott közlekednek". De hogy még egyértelműbb legyen, miért akkora baj, ha ott közlekednek, a KRESZ konkrétan kitér erre is. (54.§):


(1) Kerékpárral a kerékpárúton, a kerékpársávon vagy erre utaló jelzés (117/c. ábra) esetében az autóbusz forgalmi sávon, ahol ilyen nincs, a leállósávon vagy a kerékpározásra alkalmas útpadkán, illetőleg - ha az út és forgalmi viszonyok ezt lehetővé teszik - a lakott területen kívüli úton, a főútvonalként megjelölt úton az úttest jobb széléhez húzódva kell közlekedni.


Nem a gyalogosközlekedés számára fenntartott helyen. Van, aki nem képes felfogni?

Két eset van, amikor kivételt tesz:


(2) Lakott területen levő olyan úton, ahol az úttest kerékpár közlekedésre alkalmatlan, továbbá ahol a (7) bekezdés a) pontja szerint tilos, kerékpárral a gyalogos forgalom zavarása nélkül és legfeljebb 10 km/óra sebességgel a járdán is szabad közlekedni.


Szóval ha az úttest közlekedésre alkalmatlan, akkor kivételesen igénybe veheted a járdát (az, hogy az úttesten autó halad, éppen a közlekedésre alkalmasságát bizonyítja, tehát a járda ilyenkor nem vehető igénybe kerékpárral). Másik eset (a (7) bekezdés a) pontja szerint):

(7) Tilos

a) főútvonalon 12. életévét be nem töltött személynek kerékpározni;


Amennyiben ez rád vonatkozik, akkor főútvonal melletti járdán nem muszáj leszállnod a kerékpárról (mondjuk 12 év alatt nem igazán szerezhetsz jogosítványt...)


Szóval a hozzászólásodat egyszerűbben is megírhattad volna. Például valami ehhez hasonló módon:


"Tisztában vagyok a KRESZ-el,mint említettem mindenből átmentem elsőre, csak éppen magasról leszarom. Bunkó vagyok, ott megyek, ahol akarok, a többi közlekedő pedig takarodjon az útról, mert zavar. Majd ahol megengedem, ott esetleg közlekedhet más is. .Nem azért biciklizek a járdán mert önző vagyok,éppen ellenkezőleg,azért biciklizek a járdán hogy az autósokat ne akadályozzam, a gyalogosok meg le vannak szarva, menjenek ahol akarnak, ha az ilyen tulkok miatt nincsenek biztonságban a járdán sem. gondolkodni nem tudok, ezért semmi értelmeset nem írok, csak hajtogatom azt a baromságot, miszerint a biciklisek nagyon zavaróak az autósok számára, mind helyigényben, mind zaj- füstkibocsátásban, mind veszélyességben messze felülmúlják az autósokat. És ugyan a KRESZ sehol nem említi, hogy az autósok zavarása tilos lenne, ám a gyalogosokra vonatkozóan ezt többször is megerősíti (amit természetesen tudok), az egoizmusomra ez olyan jó hatással van, hogy nem is tudnék élni nélküle. Természetesen ha valaki számonkérné a KRESZ szabályait, azt elküldöm melegebb éghajlatra, mert ugye mindenki hülye, aki betartja a törvényeket..."


A helyedben én biztosan elásnám magam ezzel a szánalmas mentalitással

2015. jún. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Bajer ***** válasza:
Egyáltalán nem biztonságos. Ezért van MTB-m amivel földutakon megyek. Teljesen forgalommentes. Sokszor a kerékpárút sem jó mert ráparkolnak autóval vagy gyalogosok mennek rajta és alig lehet leküldeni némelyiket a gyalogos részre. Viselj erős védősisakot, talán már amúgy is kötelező.
2015. okt. 3. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!