Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hungária Hős sarkán van egy...

Hungária Hős sarkán van egy nyilas zöld jobbra, mikor befordultam piros lett, büntetnek-e érte?

Figyelt kérdés

Hős utcáról kanyarodtam jobbra a Hungáriára, van ott egy normál lámpa, meg jobbra egy nyilas zöld. A nyilas zöld égett, de mikor odaértem és kanyarodtam, előtte kialudt, de már lendületben voltam, mikor kanyarodtam, nem tudtam előtte megállni, igy elkanyarodtam. Viszont igy pirosban mentem át.

Megbüntetnek érte?

Egyáltalán hogy lehet az, hogy nincs előrejelezve, hogy mikor szűnik meg a jobbranyil, egyszerűen csak kialszik, igy ha féktávon belül kapom a pirosat, már nem tudok biztonságosan megállni.


2015. aug. 7. 08:26
 1/5 anonim ***** válasza:
a jobbra nyilas, az egy lencsés. sajna nem úgy müxik mint a 3 lencsés! sztem ha akkor per pill zöldvolt-nem lesz bünti!
2015. aug. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A trükk az, hogy per-pillanat nem volt zöld :-)

A lámpa előtt 3 méterrel még zöld volt, de 2 méterre már nem, viszont a kocsi mozogott + reakcióidő, igy már nem tudtam volna biztonságosan megállni.

Viszont a kamerakép, ami mutatja, az azt látja, hogy piros a lámpa mikor átmentem.

2015. aug. 7. 09:47
 3/5 anonim ***** válasza:

Nyugi. A kiegészítő lámpákat úgy programozzák, hogy nem a zöld kialvásától számítják a kereszteződés kiürítési idejét, hanem hozzáadnak még annyi időt, hogy egy maximális megengedett sebességgel érkező autó, ha féktávon belül alszik ki a kiegészítő nyíl, még biztonságosan elhagyhassa a csomópontot.


Értelemszerűen a piros lámpát figyelő kamerákat ennek megfelelően kell beállítani. Azaz nem a zöld kialvásakor indul a bünti, hanem pár másodperccel utána.

2015. aug. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
sztem nem lesz bünti-féktávolságon belüli eset. #1 voltam
2015. aug. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez egy tipikusan olyan dolog, hogy ha pénzszedésre hajtanak, akkor teljes nyugalommal mondhatják, hogy piroson mentél át. Tessék, itt a fénykép, piros.

Nincs sárga, ezért törvényszerűen lesznek, akik ilyenkor piroson mennek át, és a lámpák is úgy vannak programozva, hogy ez ne jelentsen gondot.

De ettől ma Magyarországon ahol lehet, ott büntetnek, aztán bizonyítsd be az ellenkezőjét! Persze ez csak akkor gáz, ha voltak ott rendőrök, egyébként tudtommal nincs automatikusan működő kamera erre.

2015. aug. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!