Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tolatva parkolás közben ütközés?

Melinda901 kérdése:

Tolatva parkolás közben ütközés?

Figyelt kérdés

Kettő kérdésem volna.1. ) egy olyan utcában közlekedtem, ahol a parkoló gépkocsik miatt csupán egy autó fér el biztonságosan. Egy autó az utca végéről elkezdett tolatni mire én azonnal megálltam. Parkolni szeretett volna, de gondolom a jobb tükrébe nem nézett bele vagy nem vett észre. De szerintem egyszerűen figyelmetlen, gondatlan volt. A mellettem lévő bal oldali parkolóhelyre gondolkodás nélkül elkezdte a parkolási folyamatot engem figyelmen kívül hagyva. Közben már a hátam mögé is beállt egy autó. Az ember persze a bal lökhárítómnak ütközött. Az én gépkocsimnak semmi baja nem lett, az övé kicsit behorpadt. Mondanom sem kell teljesen fel volt háborodva, követelte (nem kérte! ) a betétlapot. Persze nem adtam hiszen ő tolatás közben, ráadásul a forgalommal szemben parkolt le. Kihívta a rendőröket, akik szintén nekem adtak igazat. Ma kaptam idézést és azt is megtudtam, hogy ő azt írta a papírra, hogy "tolatás közben jobbról puffanást hallott" ergo, hogy én mentem neki. Mivel az egész közlekedő utat elfoglalta a parkolási manőverezésével+nem vagyok idegbeteg és nem nyomtam a gázt, mindvégig álltam. Mi a véleményetek? Nekem soha nem volt közlekedési balesetem, nincs előéletem (neki viszont van! ). Nagyon izgulok, mert ez egy olyan ember, aki a felelősséget nem ismeri el, ott üvöltött velem.

2. ) Szabad-e kijelölt az úttesttel párhuzamos parkolóhelyre a menetiránnyal szemben parkolni?



#közlekedési baleset #parkolás #tolatás #kijelölt parkoló #menetiránnyal szemben parkolni
2015. nov. 18. 15:16
1 2
 11/11 Beviz Elek ***** válasza:

Eszembe hát!

Black friday van, veszek egy autós kamerát hogy ne tudjanak így lesz patni.

2015. nov. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!