Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 1 hónap alatt 2* büntettek...

1 hónap alatt 2* büntettek meg a mindkét irányból behajtani tilos tábla miatt.60. 000 Ft közigazgatási bírság összesen ezért?

Figyelt kérdés
Észre lehet venni a táblát, csak én voltam béna,a büntetés jogos. 2 hét múlva megint behajtottam. Elsőre szó nélkül be is fizettem a 30.000 Ft-ot. De most jött a második esetre is. El tudnám ezt valahogy kerülni?

2016. máj. 19. 14:39
1 2 3
 11/22 Koaxk Ábel ***** válasza:
59%

Boccs, ha nem vagyok toleráns az ilyen tipikus áldozat típusokkal!


Ismerek ilyeneket és ez a fajta védekezés, hogy beteg gyerek, meg egyéb empatikusnak szánt mentség egy nagy ló....! Elhiszem, hogy neked van gondod, mint mindenki másnak is, de utálom amikor valaki azzal takaródzik egyébként mindenki által vétkes hibánál, cselekedetnél, hogy de nekem meghalt a macskám stb...


Az ilyen emberekkel a hócipőm tele van, szóval fizesd be a csekket szépen, és le lehet parkolni kicsit arrébb is ha muszáj odamenni!

2016. máj. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
49%
Ha GYED-ből megengedheted magadnak az autózás luxusát, akkor vállald az anyagi következményeket is...
2016. máj. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Két oldalról lehet bemenni a parkolóba, és én a rossz oldalról mentem.

Igazad van, Koaxk Ábel, én is utálom az ilyennel mentegetőző embereket, csak az okot írtam, hogy miért csináltam. Nem is vitattam a büntetés jogosságát. Csak abban kértem segítséget, hogy lehet-e valami kérelmet írni, valaki csinált-e már ilyet, hogy a második büntetést engedjék el, az elsőt befizettem, és utána tudatosult bennem, hogy ez mekkora "bűn". De mire tudatosult, már jött a második csekk is.

2016. máj. 20. 07:55
 14/22 Koaxk Ábel ***** válasza:
47%

Az a baj, hogy ez meg már túlmutat a gyk-s autós témakörön, én azt mondanám, hogy egy jó ügyvéd biztos tudna segíteni ebben, hogy méltányossági alapon elengedjék a második büntetést.


Csak ott meg megint nem vagy beljebb, mert relatíve piti összegről beszélünk, amit megnyernél ezzel az menne az ügyvédnek munkadíjnak, vagy lehet még rosszabbul is járnál anyagilag!


Szóval, ha nincs ügyvéd ismerős, akkor inkább fizesd be, ha nehézkes, rokonoktól kérj kölcsönt vagy valami, mert ez tényleg olyan összeg amiért nem sok értelme van viaskodni!

2016. máj. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
58%

Megesik az ilyen azzal aki közlekedik,csak annak nagy a pofája itt ,aki úgy szeg szabályt hogy éppen nincs ott térfigyelőkamera, meg trafipax stb,és megússza a büntit,de mindenki szabályt szeg !Kár tagadni!


Egyszerűen ne fizesd be! Amikor kijön a felszólítólevél,váltsd át közmunkára,aztán ha behívnak és nem nézel ki tök lumpennek,akkor egy zsebbe dugott borítékkal ami jóval kevesebb mint 60 ezer ,leigazolják a munkádat aszem 5ezer /6 óra egységáron. de ha ráérős vagy akár el is lébecolhatod azt a kb 11napot valami gereblyézésel vagy iratrendezéssel. Máris megmarad a zsebben a 60 ezred. Ha még tovább mész akkor le is ülheted börtönben az sem nagy cucc,nem a gyilkosok közé tesznek és kalandtúrának is jó,ha úgy fogod fel.

2016. máj. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm, Koakx Ábel, hogy végül tudtunk szót érteni, és az utolsónak is. Ha nem lenne kisbabám, még lehet le is dolgoznám. De így marad a befizetés, van 30 napom rá, a jövő havi GYEDből... Vagy megpróbálkozom valami kérvénnyel, 1 próbát megér.
2016. máj. 20. 18:05
 17/22 anonim ***** válasza:
0%

A fejedre öntött vödör szaron ne csodálkozz, amikor hazudozol össze-vissza.

Először:

"2 hét múlva megint behajtottam."


Később meg:

"a 2 behajtás már megtörtént gyors egymásutánban"


A két hét az nem gyors egymásután, és a bünti is ki szokott érni 8-10 nap alatt.


Na de hogy hasznos legyek, és a gyed se fogyjon olyan tempóban, elárulom, hogy lehet halasztást, vagy részletfizetési kedvezményt kérni, bár az is 3000 Ft-ba kerül.

[link]

2016. máj. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
63%

"én azt mondanám, hogy egy jó ügyvéd biztos tudna segíteni ebben, hogy méltányossági alapon elengedjék a második büntetést."


"A közigazgatási bírság méltányossági alapon történő mérséklésére, elengedésére a hatóságnak a hatályos jogszabályok alapján nincs lehetősége az ügyfél szociális körülményeire, illetve a cselekmény elkövetésének menthető erkölcsi voltára figyelemmel sem."


Forrás:

[link] (fizetési kedvezmény)

2016. máj. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Kedves 17-es!

Nem hazudtam! 2 hét alatt hajtottam be kétszer, és a büntetés a második behajtás után ért ki!

2016. máj. 21. 09:00
 20/22 Koaxk Ábel ***** válasza:

#18-as


Köszönöm a helyreigazítást ez csak egy tipp volt a részemről, én csak abból indultam ki, hogy van egy pár ügyvéd a családomban, és olyan dolgokat meg lehet úszni, egy jó ügyvéddel, hogy fogom a fejem! (pl: ittas vezetés esetén)

2016. máj. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!