Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Budapesten miért engedik a...

Budapesten miért engedik a biciklistákat az úttesten közlekedni bizonyos helyeken?

Figyelt kérdés

Rendszeresen megyek busszal, és szoktam nézni, a sofőrök hogyan kezelik a bringásokat.

Tegnap egy csaj mögött mentünk, pár méterre, a lány folyamatosan nézegetett hátra, kerülgetve a csatornafedeleket, a sofőr meg nem kerülte ki ugye.

Egy esés a bringával az biztos halál.

Ismertem buszsofőrt, aki egy ilyen gázolás után még autóba se akart ülni, úgy megviselte.



2016. máj. 21. 04:04
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
9%

"Tekerjen az úttesten a fene se bánja, de jó néven veszi az ember, ha nem foglalja el az egész forgalmi sávot és az út szélére húzódva segíti az előzést."

És közben a KRESZ betartásáról papolsz.

1.5 méter oldaltávot hogy tudsz te megtartani az említett útszakaszon úgy, hogy nem mész át a másik sávba? A 30-70 cm-es kormány mellett a 1.5 méter 1.8-2.2 méter. Mellé van 160-200 oldalszélességed tükörrel. 3.4-4.4 méteres sávok nincsenek ott.

Nem fogja a saját életét kockáztatni senki, mert te úgy gondolod. Nem fog a bringás a padtkát súrolva haladjon! Annyi oldaltávot fog hagyni, hogy biztonságban érezze magát.


De ha jól tudom ott buszsáv van. Ott még bringást nem engednek.

2016. máj. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
63%
Láttam Németországban készített videót, amiben lakott területen kívüli főúton haladt a kerékpáros, mögötte német rendszámú autó és mögötte egy kamion, amiből videóztak. Az út záróvonallal volt elválasztva, és menetirány szerint csak egy forgalmi sávon lehetett közlekedni. A kerékpárosnak nem volt külön sávja. A német autó nem lépte át a záróvonalat előzés céljából, lakott területre érve lett a bringásnak külön sávja, így tudott 50 km/h sebességgel előzni az autó és a kamion is.
2016. máj. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
9%

Bármennyire szeretnétek, a kerékpárost közúti veszélyeztetés nélkül 1.5 re kell kerülni.


A buszsávban meg, bár ezt sokan szintén nem szeretik nem mehet kérekpár, csak ha a következő utcán lekanyarodik.


Vagy a KRESZ betartása hirtelen smafu? Szelektíven, kettős mércével értelmezitek a KRESZ-t?

2016. máj. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%

"Vagy a KRESZ betartása hirtelen smafu? Szelektíven, kettős mércével értelmezitek a KRESZ-t?"


Ha azt mondom, hogy igen, akkor abbahagyod a rinyát?

2016. máj. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

hm, most néztem utána, csak ott lehet bringával közlekedni buszsávban, ahol ezt külön tábla jelzi.

Azt nem tudom, a Rákóczi úton hogy van, ma is megyek arra, megnézem.

Azt tudom, anno én is zakóztam egyet bringával akkorát, hogy 4 fogam bánta.

Azóta nem is merek bringára ülni. :(

Autóval is úgy megyek, hogy agyrákot kap mögöttem mindenki, mert betartom a követési távolságot pontosan.

Főleg a bringásokat féltem, emiatt az esetem miatt.

Csak ez a csaj nagyon meglepett, hogy ilyen lazán mer tekerni a buszok között.

2016. máj. 23. 11:19
 16/17 anonim ***** válasza:
0%
Addig jár a korsó a kútra, amíg el nem törik.
2016. máj. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"hm, most néztem utána, csak ott lehet bringával közlekedni buszsávban, ahol ezt külön tábla jelzi."


Én mondtam, de a többség azt mondta, hülyeséget beszélek. :)

Látod már, miért nehéz ilyenekről beszélni?

Az emberek nagyobb részének csak halvány foltok derengenek a KRESZ-ről. Még többen utána sem néznek. Te legalább megtetted - ez is ritka! A többség csak azt tartja fontosnak a közlekedési szabályokban, ami őt előnyhöz juttatja. Amikor a nekik nem kedvez valami, kevesen tartják be a szabályokat és még kevesebben figyelnek arra is, hogy akkor is biztonság legyen, ha a másik szabálytalan. Mert bizony minden szabály felett a cél a fontos: az ütemes és biztonságos közlekedés fenntartása.


Most is le leszek pontozva, mert valaki azt hiszi, hogy az utak királya és a szabály csak lúzereknek való :)

2016. máj. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!