Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Véleményetek kérdezném egy...

Véleményetek kérdezném egy közlekedési szituációról, válaszoltok?

Figyelt kérdés
Országúton haladok a meg engedett 90km/h órával és látom hogy majdnem 2x nagyobb sebességgel közelít hátulról felém egy autó gondoltam majd úgyis gyorsan ki előz had menjen ha sietős, de nem ! annyira közel jött hozzám h szinte már centiken múlt annyira rám mászott ami persze nagyon zavaró és idegesítő tud lenni gondoltam hogy segítek neki be tartani a követési távolságot azzal h enyhén rá lépve a fék pedálra ki villantva a fék lámpát de nem fékezve ! mert baleset veszélyes illetve gázt is adok , és lám mindjárt sikerült is be tartania a fék távolságot . Majd szépen jobbra tartottam h nyugodtan meg tudjon előzni , természetesen meg is előzött csak hirtelen be is vágott elém és ő úgy gondolt hogy meg büntet azzal hogy rám satufékezik majd mutogatja h enyje bejnye aztán el húzott. A kérdésem az lenne hogy szerintetek jogos volt a részéről a büntető fék? Vagy Hogy követési távolságot szerettem volna ? Ti mit cselekedtetek volna ? A helyes írási hibákért előre elnézését. A válaszokat meg előrébb Köszönöm.

#Büntető fék #fék távolság
2016. szept. 13. 18:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
te is tudod a választ.
2016. szept. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én tömött buszál szoktam büntetni, a gyökér 70-el megy. -persze viccelek nyugi- egy igazi gyökérrel találkoztál és Te sem voltál a helyzet magaslatán, ilyenkor indexeli kell csak jobbra 1-et nem kell fékezni, mert indokolatlan és idegesítő meg mi egyéb. Nekem is szokott olyan szitum lenni, hogy a hátsómba mászik, akkor szépen indexelek egyet és ha megelőz akkor folytatom úton ha nem akkor félreállok, mert nem fogom a gyerekeim életét vagy épp az én életemet kockára tenni. Pl. ha elém ugrik egy kecske én fékezek, mondjuk nem sikerül megállni és belemegyek akkor a mögöttem lévő is belémjön, esélytelen a túlélés sőt még ismertetném is a magyar EÜ-t de szerintem tudvalevő. Inkább félreállok, azon a 2 percen nem múlik semmi.
2016. szept. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom hogy ő veszélyeztett engem azzal h rám mászott, illetve hogy jóval gyorsabban hajtott mint a meg engedett sebbeség , el felejtettem hozzá tenni hogy ezen az út szakaszon állatokat is láttam már át menni amit tábla is jelöl, szerintem nem én voltam hibás
2016. szept. 13. 18:54
 4/13 anonim ***** válasza:
73%
Neked volt igazad.Hasonló balesetem volt. Kb. 10km-en tolt maga előtt egy pótkocsis szerelvény, kb 5 méteres követési távolság. 70km/ órával mentem, 60-as táblánál. belém jött, mert fékeztem (kutya).Aszt mondgya a paraszt, miért fékeztem ilyen hirtelen.Fizetett szó nélkül a biztosítója.
2016. szept. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Beviz Elek ***** válasza:
66%

Nem tudni hogy a te féklámpa villantàsod mennyire volt csak làmpavillantàs és azt sem hogy valóban satuzott-e, de talán ő lehetett a nagyobb gyökèr. Gondolom ha azelőtt haladt kèsőbb is az a terve, nem tudjuk hogy mièrt maradt mögötted, talán olyat látott amit te nem.


Fölösleges hergelni a másikat fèklámpa villogtatással, jó hogy nem szorított le bunyózni. Normális esetben az ilyen nem a te lökhàrítódat figyeli hanem eléd néz, előre számol, fölösleges fèkezgetni.


Ha mégis lekoccolna fizet a biztosító, de a màsik hergelèsèvel csak a baleset esélyét növeled.

2016. szept. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok az autóm tulajdonságaival biztos hogy nem lassúlt az autóm és nem hergelni ált szándékom csak úgy ítéltem meg a helyzetet hogy veszélyes lehet ha ki ugrik elém egy állat.
2016. szept. 13. 19:34
 7/13 Beviz Elek ***** válasza:
Én meg erre írtam hogy nem jött állat, de kakaskodtatok picit hátha mindketten beborultok az árokba állat nélkül is.
2016. szept. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Van róla kamera kép?

Ha nincs, akkor ennyi, legközelebb a veszvillogót rakd ki, az nem triggerel szociopatákat. És felejtsd el, a többség nem ilyen leszorítós paraszt.

Ha van videó, helyi rendőrség, feljelentés közúti veszélyeztetés és önbíráskodás vádjaival.

2016. szept. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Na én ezért veszem fel videóra az utamat, ha már szóbakerült, mindig a kis telefonommal, 2 megapixel de ha córesz van akkor még az is jó. Nagy gyökér volt a csávó én elvinném magammal balesetekhez, utána nem lenne akkora arca. Unokatesóm tanult vezetni, aztán megtanult, egyszer láttam, hogy menőzik , hogy mekkora ász, királynak gondolja magát. Aztán felvettem videóra egy ráfutásos baleset következményét, azóta tart köv. távot.
2016. szept. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Tudom hogy nagyon sz*r mikor valaki így jön a hátadnál, de nem szabad büntetőfékezni, meg ilyenek. Sok mindent nem tudsz tenni, főleg nem fékezni. Egy megoldás van, ha tiszta az út, akkor oda lehet neki lépni egy kicsit, és általában leszakad rólad, de van, aki így is rádtapad. Végső esetekben mehet a hátsó ködlámpa, vagy elakadásjelző is, hogy vegye észre magát, hogy ez így nem oké, durvább esetben szélvédőmosás.
2016. szept. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!