Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Véleményetek kérdezném egy...

Véleményetek kérdezném egy közlekedési szituációról, válaszoltok?

Figyelt kérdés
Országúton haladok a meg engedett 90km/h órával és látom hogy majdnem 2x nagyobb sebességgel közelít hátulról felém egy autó gondoltam majd úgyis gyorsan ki előz had menjen ha sietős, de nem ! annyira közel jött hozzám h szinte már centiken múlt annyira rám mászott ami persze nagyon zavaró és idegesítő tud lenni gondoltam hogy segítek neki be tartani a követési távolságot azzal h enyhén rá lépve a fék pedálra ki villantva a fék lámpát de nem fékezve ! mert baleset veszélyes illetve gázt is adok , és lám mindjárt sikerült is be tartania a fék távolságot . Majd szépen jobbra tartottam h nyugodtan meg tudjon előzni , természetesen meg is előzött csak hirtelen be is vágott elém és ő úgy gondolt hogy meg büntet azzal hogy rám satufékezik majd mutogatja h enyje bejnye aztán el húzott. A kérdésem az lenne hogy szerintetek jogos volt a részéről a büntető fék? Vagy Hogy követési távolságot szerettem volna ? Ti mit cselekedtetek volna ? A helyes írási hibákért előre elnézését. A válaszokat meg előrébb Köszönöm.

#Büntető fék #fék távolság
2016. szept. 13. 18:41
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
36%

Na itt vagyok, hogy legyen kit lepontozni!

(Nem mintha érdekelne.)

:)


Kezdeném azzal az elcsépelt szöveggel, hogy a közlekedés a bizalomra épül. Ha én betartom a szabályokat, és várhatóan a többiek is betartják. Ha mégsem, akkor nem az én feladatom, hogy büntessek, vagy oktassak.


"annyira közel jött hozzám h szinte már centiken múlt annyira rám mászott ami persze nagyon zavaró és idegesítő tud lenni"


Lehet, hogy fura, de engem már 30 évvel ezelőtt se érdekelt, hogy mit alkot a mögöttem lévő autós, ha ő bízik magában és a járgányában, akkor felőlem a lökösre is rátapadhat.


Most jön majd az, hogy biztos valami szar öreg csotrogányom van, meg hogy valami állat vagyok.

Igaz nem mai az autóm - 13 éves - de nekem az eddigi legjobb autóm, ráadásul ezzel végzem a munkámat amivel eltartom a családomat, szóval érzékenyen érintene ha valaki rommá törné! Ennek ellenére nem izgat ha valaki közel jön. Már az megér egy lepontozást, hogy engem akármikor törtek össze hátulról, minden esetben valami lámpánál álltam másodpercek óta, és egy elbambult, vagy épp SMS-t író kolléga tolt meg, de sose az úton haladás közben - akár előzésre felkészülés közben - közel kerülő autós tört össze.

Büntető fékezést, ablakmosást, jobbra villogást nem csinálok, mert tök felesleges. Én se szeretem ha utasítgatnak, majd eldöntöm, hogy mikor előzök, ő is megy majd ha úgy gondolja.


Szerintem.

2016. szept. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Én ilyen esetben elkezdek szépen lassítani. Nem fékezek, csak leveszem a lábam a gázról. Ezt elég hamar meg szokták unni.

Ez akkor különösen szép, amikor kocsisor jön szemből.

Nem kell nagyon lassítani, de egy 60-70-es tempót tartani sem indokolatlanul lassú. (Főleg éjjel, olyan helyen, ahol állatok vannak.)

2016. szept. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

A szélvédő mosás tényleg elég durva! Abba bele is halhat! Pfff, ezt egy 5 éves írta?


A másik okoska: "jobbra villogást nem csinálok, mert tök felesleges. Én se szeretem ha utasítgatnak"

Te barom, az indexelés nem (csak) azt jelenti, hogy előzz már, hanem azt, hogy tiszta a terep szemből ráadásul még segítek is. Nem?


A legutolsó mondja jól, le kell lépni a gázról. Volt olyan autópályán, hogy már csak 60-al mentem, de az idióta még mindig inkább ott jött mögöttem...(?)

Meg olyan is volt, hogy külföldi hegyvidéki úton, ahol próbáltam élvezni a panorámát, rám tapadt valami elmebeteg. Persze sietett volna, mert ő már százszor járt arra és neki nem volt érdekes. Ekkor én is inkább megálltam és elengedtem.

2018. aug. 30. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!