Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A vasúti sorompó honnan...

A vasúti sorompó honnan tudja, mikor kell fehérre váltani?

Figyelt kérdés
Azt tudok,hogy egy érzékelő érzékeli,ha jön a vonat,de azt hogy érzékeki,ha már elment?

2016. dec. 6. 17:17
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%

Én értem, hogy mit írsz / mint sokan , akik ezzel foglalkoznak, nap mint nap/, de nem szolgálja a megértést, mivel nem hétköznapi nyelven van leírva. Ha én kérdeztem volna, elküldenélek a s. valamibe. A kérdés nem erről szólt. Ne mutasd már, hogy részleteiben mit tudsz az egészből.

Azért vagyok felháborodva, mert te a saját tudásoddal akarod érzékeltetni, és a valóban jól működő fény és fél sorompók ellen hangolni, mondván hagy féljenek az emberek!

Én nem állítom azt, hogy jobban tudom, / bár 40 naptári éven - ami 50-55 évnek felel meg, valójában, mivel ez a valóság, és a hetedik F2-t tanultam meg legutóbb, ahhoz még te a béka s. sem vagy!

Be másolom újra a kérdés, hátha a szövegmegértésbe segít: A vasúti sorompó honnan tudja, mikor kell fehérre váltani?

"Azt tudok,hogy egy érzékelő érzékeli,ha jön a vonat,de azt hogy érzékeki,ha már elment?" Nem az kerdezi, hogy a "bakter" mit tesz vagy akar tenni, hanem azt, egy működő gép. Ha nem érted, kérd számon az oltatódon, vagy a

szüleiden. A pontnak /./ az a/ "S"/ -nek és az /,/-nek nagyon fontos szerepe van a leírtakban. Amit javasolni tudnák a saját érdekedben, hogy nagyon gyorsan orientálogy az oktatáshoz, amig nem csinálsz magadnak vagy másoknak bajt. Valószínűleg ismered a mondást: -aki tudja az csinálja, aki nem az tanítsa vagy ellenőrzi!!

2016. dec. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
85%

Hát B+, te elmeháborodott vagy.

Az egész írásom arról szól, hogy mennyire biztonságos és megbízható a rendszer. És legfőképpen azért írtam, mert a te hsz-od után halálfélelme lett valakinek, ezt szerettem volna feloldani.

Igaz, nem csak a ritkán alkalmazott tengelyszámlálós sorompót ismerem, mint te, de hát csak attól bízhatnak az emberek az automatikában, hogy elhallgatják előlük a lényeget?

Sokakat érdekel, hogy hogy műxenek a sorompók, ezért írtam le az alapokat, civilek számára is érhető, egyszerű megfogalmazásban. Arra gondolva, hogy ha valamit megismer az ember, akkor már jobban tud bízni benne.

2016. dec. 10. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj én se értettem mi a baja.
2016. dec. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ezt nézd meg [link]


Korszerű sorompóberendezések


A kezelő fel tudja oldani a pirosat mikor jön a vonat !

2016. dec. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Tudni tudja, de nem akarja. :)

Erre borzasztóan odafigyelnek, sok forgalmista rettegve nyúl oda, amikor muszáj, és fejben végigveszi a az országban közlekedő összes vonatot, hogy melyik hol tart. De a gyakorlottabb is inkább háromszor gondolja végig, mint egyszer sem.

Direkt balesetet csinálni meg nem biztos, hogy így akar, mert látványosabb a buli, ha kisiklasztja a vonatot, ezt már az indiános könyvekből is tudjuk.


Mint írtam:

"Alapvetően mindig legalább 2 vagy 3 hibának vagy emberi mulasztásnak kell EGYIDEJŰLEG fennállni, hogy baj legyen a vasúti közlekedésben."

A véletlen felnyitásnál kell ugye egy alaphiba, ami miatt muszáj lesz megnyomni a gombot, és ehhez szükség van még a kezelő személy hülyeségére.


Az ilyen semmit nem villogó sorompó kifehérítésénél inkább a ráfutásos közúti balesetek veszélye számottevő.

Mint a filmben is mondták, első nyomásra a sötét sorompó pirosat kezd villogni, második nyomásra lesz fehér.

A sötét sorompó a sofőrök felének azt jelenti, hogy ott lehet menni 100-zal. Aztán mikor a bakter először nyom, a sorompó pirosra vált, akkor a sofőr megijed, nyom egy padlóféket, a mögötte ugyancsak 100-zal közlekedő meg seggbetolja.

2016. dec. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!