Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lámpás kereszteződés. Mi a...

Lámpás kereszteződés. Mi a teendőm ilyen helyzetben? Többi lent.

Figyelt kérdés
Az olyan jelzőlámpánál, amelynél a helyzetjelző vonal és a lámpa között nagyobb távolság van, csak azt szükséges néznem, hogy a vonalnál zöld - e a jelzés? Mi van, ha közben pirosra vált a lámpa, de én már elhagytam a vonalat? Ilyenkor ugyanúgy meg kell állnom, vagy még a vonal számít és ilyenkor mehetek?

2017. márc. 10. 23:23
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nemrég megint jártam Szombathelyen, próbáltam rájönni, hogyan történhetett a dolog. Biztos, hogy én is hibáztam, lehet, hogy túl korán néztem a lámpát, viszont így utólag már nem tudom megítélni, hogy pontosan mekkora volt a távolság, vagy hol jártam. A kép bennem van, hogy zöld a lámpa, de ettől még lehet, hogy közben pirosra váltott, plusz lassan mentem. Nyílván alapból nem egyszer nézek a lámpára, de most már afelé hajlok, hogy ennél az esetnél lehetséges, hogy figyelmetlen voltam és elbambultam. Biztosan már nem tudom kideríteni, szóval inkább elfogadom így.
2017. márc. 17. 02:13
 12/13 anonim ***** válasza:
Még mindig nem értem, hogy nem lehet észrevenni ha vált a lámpa... Perifériás látás, a környezet szemmel tartása stb stb, ezeket a dolgokat oktatják elméleti és gyakorlati órákon is!
2017. márc. 17. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Ha előrefelé néz az ember, akkor önkéntelenül is észreveszi, ha a fényes zöld átvált sárgára majd pirosra. Periférikus látás, ahogy írja az előző.

Remélem tanultál az esetből és balesetmentes közlekedést kívánok!

2017. márc. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!