Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egyre több kamionos jár...

Egyre több kamionos jár személyautóval?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre többször látom, hogy személyautóval jobbra forduláskor előbb behúzódnak a felezőre, balra forduláskor pedig lehúzódnak jobbra mielőtt kanyarodnának. Csak arra tudok gondolni, hogy megszokták a 20 méteres szerelvényeket, és azért tesznek így még kézilabdapálya méretű kereszteződésekben is.


A "kedvencem" az, aki a múltkor indexelt jobbra, lehúzódott és amikor már majdnem megállt hirtelen balra jelzett és befordult egy kapubejáróba a 6 méter széles úttest padkájáról. (Szóval nem a szűkös tecsó parkolóról van szó.) Tudom én vagyok a hülye, de a legutóbbit már elkezdtem előzni, és ha nem fékezek, akkor simán belém jön, mert gondolkodás és körülnézés nélkül elém fordult az útpadkáról.


Esetleg átaludtam valami KRESZ módosítást?



2017. ápr. 6. 18:32
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

#10.


Szövegértés?

Mit is írtam a videós link elé?

2017. ápr. 7. 19:15
 12/13 anonim ***** válasza:

Kérdező, és ez téged mi a halálért zavar, amíg neked nem ártanak vele?

Ennyire unatkozol?

Szövegértés...

És igen, még személyautós oktatásnál is úgy oktatnak, hogy így kell fordulni.

Ja, hogy az neked kimaradt?

Apropó, van jogsid?

Elég baj az nekünk...

2017. ápr. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

"Kérdező, és ez téged mi a halálért zavar, amíg neked nem ártanak vele?"


Képzeld, hogy ártanak. Pl. amikor az egyirányú utca végén én besorolok a bal szélre a balra forduláshoz, és mellettem a jobb oldalról rám dudál a tapló és integet!

Vagy amit írtam is, amikor jobbra húzódik, majd elém vág.


"Ennyire unatkozol?"

Nem unatkozom.


"Szövegértés..."

A kamionos megjegyzésedre reagáltam.


"És igen, még személyautós oktatásnál is úgy oktatnak, hogy így kell fordulni."


Ha lenne jogsid, akkor tudnád, hogy a KRESZ kissé másképp rendelkezik!

Íme:

"Bekanyarodás

31. § (1) Az útkereszteződésben másik útra bekanyarodni szándékozó vezető a járművel

a) az útburkolati jelek által meghatározott forgalmi sávba,

b) útburkolati jelek hiányában

- jobbra bekanyarodás esetében az úttest jobb szélére,

- balra bekanyarodás esetében az úttest felezővonala mellé, illetőleg osztottpályás és egyirányú forgalmú úton az úttest bal szélére

köteles - az útkereszteződés előtt kellő távolságban - besorolni."

Ezek közül melyik szót nem érted?


"Ja, hogy az neked kimaradt?"

Úgy érzem, hogy neked maradt ki. Ha valami tévedés folytán lenne jogsid, gondolom te se a KRESZ-t tanultad, csak magoltad a teszteket. Sajnos. Az úton meg gondolkodsz, hogy vajon melyik kérdést tudod ráhúzni a szitura?

:D


"Apropó, van jogsid?

Elég baj az nekünk..."


Nem maradt ki az oktatás, picit több mint 30 éve van jogsim ha már kérdezted. Pár millió km-t levezettem azóta...

2017. ápr. 11. 22:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!