Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mikor fog kikopni a társadalom...

Mikor fog kikopni a társadalom köztudatából a "közút nem versenypálya"?

Figyelt kérdés

Én nem azért csináltam jogosítványokat százezrekért, hogy azonos séma szerint vezessek, volt több autó is a kezem között, és akkor döbbentem rá hogy erősebb komolyabb autó kell, amikor felnyitotta egy a családból a szemem valaki hogy ez a kocsi nem arra való hogy folyton tövig legyen nyomva a pedál, így jött az elgondolás hogy eladtam, és lett helyette olyan amit nem kellett szerelőhöz vinni pár alkalom után.


Sose volt koccanásom, karambolom, ahol gyereket látok a kocsiban vagy bizonytalan sofőrt ott lassítok.

Szerintem mindenki döntse el maga hogy mennyit enged magának és a gépének az ember, ne a másik embert szapulja ha gyorsan megy, aki ráadásul egy idegen számára.


2017. jún. 15. 19:42
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
Lehet menni nyugodtan 300-al is, ha bírja az autód. Mindennek meg van a maga helye.
2017. jún. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:

(kérdezőnek)

Sosem.

2017. jún. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
92%

"ellenségeskedőktől pedig nyugodtan megkérdezném hogy fizetné egy hétvégére a pálya bérletet? "


Te fizetsz nekem (vagy bárkinek) egy új kutyát, gyereket, gerincet?

2017. jún. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:

#6

Volt a családban autóbaleset miatt haláleset ahol a másik fél volt a vétkes, bosszúságok árán, az évek elfogadtatták, és talán kicsit feledtették a fájdalmat amivel akkor szembesülni kellett két rendőr előtt.


De ettől függetlenül ugyanúgy autóval járok, ahogy a család többi tagja a mai napig, pedig tömegközlekedéssel nem érhetne senkit közúti baleset.


Azokat amiket leírtál, meggondolatlan cselekmények, én soha nem előztem beláthatatlan helyen, inkább vártam, attól mert fontossági sorrendben a táblák nálam az utolsó helyen vannak, még lehet körültekintően haladni.

2017. jún. 15. 20:16
 15/35 anonim válasza:
100%

#14

A helyzet az, hogy vezetés közben max a kocsidat tudod a kontrollod alatt tartani, a környezetedet viszont nem.

Túl gyorsan hajtasz, és

- a semmiből kirohan eléd egy labrador, amit nem vettél észre, csak amikor már túl késő

- egy másik kocsi felcsap a szélvédődre egy kavicsot, ami eltereli a figyelmedet

- begörcsöl a lábad/hirtelen tüsszentened kell/ megcsíp valami bogár

- a szembe jövő sávban egy olyan ember jön feléd, aki 2 napja nem aludt, és átmegy a te sávodba

stb

Ezek mind olyan dolgok, amiket jóval nagyobb eséllyel lehet kezelni, ha betartod azokat a k..rva sebességkorlátokat, amiket direkt azért szabtak meg így, hogy több időt adjanak neked uralmad alá hajtani a helyzetet, történjen bármi is.

A véletlen hozta körülményeket nem tudod félresöpörni azzal, hogy "húúúú hát az én reflexeim aztán olyanok, mint a tigrisé, és megállok, ha látom, hogy valaki van a zebránál, szval nincs baj", mert ha egyszer történik valami váratlan, akkor nem tudsz mit kezdeni a helyzettel.

Mi olyan fontos neked, hogy hajlandó vagy nem csak a saját, hanem mások életét is kockára tenni? Az, hogy 10 perccel hamarabb érj valahová? Vagy menőnek érzed magad a sebességtől?

Mindegy, nem éri meg.

2017. jún. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%
Miért kellene egyáltalán "gyakorolni" a versenyzést közúton? A közút közlekedésre van, arra, hogy eljuss egyik pontról a másikra. Ha meg versenyezni akarsz, akkor kezdd el szépen sorban megszerezni a liszenszeket.
2017. jún. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésre válaszolva: akkor fog kikopni a köztudatból az idézett mondat, amikor az utols óhozzádhasonló kártékony barom is bennégett a száguldozás közben összetört konzervdobozában. Praktikus, mert legalább a hamvasztásodra nem kell költeni.


Remélem meg fogod érni azt, hogy minden gépjárműben kötelező lesz a GPS nyomkövető, és a traffipaxok helyett az alapján büntetnek. Egy fél napi száguldozásért örökre elveszik majd a jogsidat.

2017. jún. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég halt meg a munkatársam autóbalesetben. Száguldozott, kielőzött egy kocsit, megcsúszott és árokba ment, kitörte a nyakát. Pedig ő tényleg tudott vezetni, versenyekre járt és rendre meg is nyerte őket. Plusz olyan kocsi volt alatta, amit saját maga rakott össze. Tuningolt motor, sportfutómű és olyan fékek amik egy kamiont megállítottak volna. De egyszer megcsúszott és a másodperc tört része alatt az árokban kötött ki. Akármilyen jó pilóta is valaki, van az a váratlan helyzet, amiből már nem lehet visszahozni a kocsit.

Lehet beszélni, hogy így meg úgy jó sofőr valaki, egyszer kell hibázni és vége. Jó esetben csak te halsz meg, de lehet, hogy viszed magaddal a melletted ülőket és a szemből jövő kocsiban öt másik embert is.

2017. jún. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, amikor a rendőr mellett álsz, akkor meg pityeregsz.... imádom az ilyen embereket.... én vagyok a jampi, en vahyok az "autóversenyző", aztán amikor a rendőr megállítja nem tud egy értelmes.mondatot összerakni, mert a sírás határán van. 😂😂
2017. jún. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%

"attól mert fontossági sorrendben a táblák nálam az utolsó helyen vannak..."

Akkor berongyolsz egy stoptáblás kereszteződésbe körültekintés nélkül az autóddal amit nem kell szerelőhöz vinni pár alkalom után?

Ha "százezrekért" csináltad a jogsit az régen rossz, de lehet KRESZen sokszor buktál mer' minek az a szar.

De várj, jogsit akkor minek csináltál ha nem akarsz "azonos séma szerint vezetni"?

A közúti közlekedés pont az ahol meg kell tanulni másokhoz alkalmazkodni, szabályokat betartani. Az ilyen deviáns farkak miatt idegeskedek nap mint nap mint amilyen te is vagy.

2017. jún. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!