Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mikor fog kikopni a társadalom...

Mikor fog kikopni a társadalom köztudatából a "közút nem versenypálya"?

Figyelt kérdés

Én nem azért csináltam jogosítványokat százezrekért, hogy azonos séma szerint vezessek, volt több autó is a kezem között, és akkor döbbentem rá hogy erősebb komolyabb autó kell, amikor felnyitotta egy a családból a szemem valaki hogy ez a kocsi nem arra való hogy folyton tövig legyen nyomva a pedál, így jött az elgondolás hogy eladtam, és lett helyette olyan amit nem kellett szerelőhöz vinni pár alkalom után.


Sose volt koccanásom, karambolom, ahol gyereket látok a kocsiban vagy bizonytalan sofőrt ott lassítok.

Szerintem mindenki döntse el maga hogy mennyit enged magának és a gépének az ember, ne a másik embert szapulja ha gyorsan megy, aki ráadásul egy idegen számára.


2017. jún. 15. 19:42
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:

#20

Azért idegeskedsz mert nem bízol magadban sem, én ismerem magam annyira hogy nem generálok veszély helyzetet, azt meg leszarom hogy ki épp hogyan reagál arra hogy 40-es táblánál elmegyek mellette 90-100al


Illetve úgy gondolom hogy az évek alatt, még csak azt sem mondhatom el hogy a fenébe ez majdnem centiken múlt, mert nem fordult elő ilyen. Szóval lehet hogy nagyon sok embernek, köztük rendőröknek sem érdemes magyarázkodni mert csak a szabályszegést veszik alapul.

2017. jún. 15. 23:19
 22/35 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy az ember rohadtul nem úgy működik, ahogy azt gondolod. Te sem. Még a legprofibb sofőrrel is előfordul, hogy máshová terelődik a figyelme - talán épp egy következő forgalmi helyzetre. Ha szerencséje van, akkor a másik (talán épp a 40-nel haladó) korrigál. Ha nincs, akkor az igen könnyen könnyen emberéletekbe kerülhet.


Megjegyzem, a rutinos rókák (értsd: a milliomodik balesetmentes kilométerükön túllevők) többnyire úgy tartják, hogy az ilyen "érzem az autót, sosem érhet baj" nyikhajok veszélyesebbek a legbénább hétvégi kalapos papánál is.

2017. jún. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
100%

Mondok neked egy példát. Élt egy motoros, aki nagyon érezte a gépet. Imádta a 24-es főutat, mint oly sok motoros. És imádta a sebességet is. Meglátta, ha látta, hogy a görgőbikki elágazásnál van kint egy 60-as tábla. Leszårta, mert tudta, hogy a mögötte lévő kanyar nem olyan durva, simán megvan az 90-100 körül is. Ma mégis virágok őrzik az emlékét, mert azt nem tudta, hogy a 60-as tábla egy erdészeti út kereszteződését fedezi, ahonnan épp abban a végzetes pillanatban kanyarodik ki egy fás KRAZ. Annak a vezetője nem láthatta meg ekkora, biztonságosnak gondolt tempónál a motorost, a motorosnak meg esélye sem maradt megállni.


Gondolkozz el.

2017. jún. 16. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 Alex Fly ***** válasza:
Pontosan akkor fog kikopni a köztudatból, amikor a közutak versenypályák lesznek. De amíg azok arra szolgálnak, hogy azon haladva mindenki biztonságban eljusson a céljához, addig az azokat nem rendeltetésszerűen használó, azt versenypályának nézó sofőröknek nem kellene megengedni a használatát. Amikor igénybe veszed a közutat, akkor ezzel elfogadod és magadra nézve kötelezőnek tekinted az arra vonatkozó szabályokat. Ha nem, akkor semmi keresnivalód az úton. Vannak a száguldozásra kijelölt, közforgalom elől elzárt magánutak, ott kiélheted ilyen irányú igényeidet. Hogy nincs pénzed pályabérletre? Ez még nem jogosít fel arra, hogy közpénzekből épült és fenntartott közutakat kisajátítsd szórakozásod érdekében. Szerintem te sem kultiválnád, ha valaki odasz@rna a szobád közepére...
2017. jún. 16. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Sosem gondolkodtam úgy, még fiatalabb koromban se, mint te... Sosem hittem, hogy komolyabb, erősebb autóra lenne szükségem. De én is szerettem dinamikusan vezetni, sokszor csak "sodródni" a forgalommal, 50-es táblánál 65-tel.

Egyszer átszaladt előttem egy gyalogos. Satufék, elütöttem, meghalt... Hibáztam, bűnhődtem, bűnhődök érte.

65km/h. Soknak tűnik? Az volt...

Hidd el, azóta más lett az életem, de főképp a szüleié, huszonéves lány volt...

Döntsd el, persze, hogy mit engedsz meg magadnak, de hidd el, sokszor csak a sorson múlik, hol haladsz éppen a sor közepén...

Szóval

2017. jún. 16. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%

Lusta vagyok visszakeresni: mennyi ideje van jogosítványod és mennyi km-t vezettél idáig?


Én imádom nyomni az autómnak vagy húzni az éppen aktuális motornak, de az úton mások is vannak, az az aszfalt a közlekedésre van.

Ha van pénz erős kocsira, akkor nem elérhetetlen az sem, hogy az ember kimenjen vele egy rendes pályára és ott próbálgassa a saját képességeit.


Másrészt lakott területen kívül a 100-110 sebességtartomány teljesen vállalható manapság, akár dinamikusabb stílusban is - de lakott területen belül, főleg így a nyári szünet alatt, csak szabályosan.

2017. jún. 16. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim válasza:

"én ismerem magam annyira hogy nem generálok veszély helyzetet"


Nézd, általában ezen a ponton figyelmen kívül hagynék egy ekkora idiotát, csak itt most az a baj, hogy te közveszélyes idiótának tűnsz, ami megint más kategória.


Látod.. A veszély helyzetet sokszor nem te generálod. Mint ahogy már egyszer el lett magyarázva neked, rengeteg minden múlik a környezeteden is, nem csak a te macska reflexeiden és kibacott nagy arcodon. Szóval ha tényleg nem tudsz lemondani a gyorshajtás adta adrenalin löketröl, akkor legyen benned annyi megértés, hogy ott gyors hajtasz ahol csak te sérülhetsz meg. Ezt nem rosszakaratbol mondom, hanem ez alap. Ha valami veszélyes baromságot csinálsz (meg akkor is ha ez neked nem tűnik veszélyesnek) akkor alap, hogy nem teszel ki ennek másokat is. Meg a legminimálisabb esélyt sem adod meg a katasztrófának.

2017. jún. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

Eddig nem féltem a kis suzukimban. De miattad most elkezdtem.


Nem hiszem el, hogy nem érted, nem érzed a súlyát annak, amit teszel.

2017. jún. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

Az adrenalinról, motorosoknak.


Azért van szótár, hogy megkülönböztessünk tényezőket.


A "közút", nem versenypálya.

És fordítva.


A szabályok benemtartása, akinek ez adrenalin élvezet, gondoljon arra -ha van felelőség tudata ,- és az adrenalinnál magasabb fokon, ha mindenáron adrenalint szeretne, inkább bungee jampingozzon, ott saját magát kockáztatja egyedül.


Ha belenézek a visszapillantó üvegbe, rögtön felmegy az adrenalinom, ahogy egy motorbajnok jelöltet meglátok benne.

Inkább engedem, hogy megelőzhessen.

A családom otthon haza vár.


A normális motorosokkal semmi baj.

Még csoportosan is.

Kedvelem őket. Mert normálisan összetartóak.

Bár az autósok lennének ilyenek.

2017. jún. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

A szövegeidből ítélve neked nincs százezrekért csináltatott jogosítványod. Legalábbis egy ennyire felelősségtudat nélküli embernek nem lehet jogsija. Nagyjából egy 14 éves fiú szintjén állsz, aki makacskodik a korából fakadóan.

Valahol írtad, valahogy így, hogy "nincs azzal baj, ha valaki érzi a kocsijának a határait". Ez igaz, de nem a közúton kell ezt próbálgatni másokat veszélyeztetve. A versenyzők is oda-oda csapják az autóikat ellenőrzött körülmények között, és összeütköznek. Az autósok 99,9%-a tudna jobban menni az autójával, ezt elhiheted. Csak beléjük szorult felelősségtudat a többi emberrel szemben, meg nem a versengés a céljuk közúton, hanem az, hogy elmenjenek egyik helyről a másikba, normál körülmények között, "meleg" helyzetek nélkül, biztonságban.

2017. jún. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!