Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha kerékpár ütközik járdás...

Ha kerékpár ütközik járdás autóval ki a hibás? Kerékpár a járdán megy, kocsi hirtelen kiáll kertből majd meg is áll a teljes járdát elfoglalva, így a kerékpár se megállni se kerülni nem tud.

Figyelt kérdés
Az autósnak a gyalogosnak elsőbbséget kell adnia de arra hivatkozik, hogy a kerékpár járdán nem közlekedhet
2017. márc. 26. 10:07
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
100%

És teljesen igaza van.

"Lakott területen levő olyan úton, ahol az úttest kerékpár közlekedésre alkalmatlan, továbbá ahol a (7) bekezdés a) pontja szerint tilos, kerékpárral a gyalogos forgalom zavarása nélkül és legfeljebb 10 km/óra sebességgel a járdán is szabad közlekedni."


AZ úttest alkalmatlan volt? Nem? AKkor lehet a fényezőnél a kasszához fáradni, és kifizetni az autósnak a kárt.


10 km/h az egy kényelmes kocogó tempó. kevesebb mint 3 méter másodpercenként. Egy autó a kapubejárón ennél sokkal lassabban áll ki, tehát nem csak úgy kinőtt az autó az aszfaltból a kerékpáros előtt. Ment mint a barom, gondolom vagy 30-al, persze hogy nem tudott megállni. Örüljön ha az autóban okozott kár egy-két tizesből megvan.

Az autós helyében még fel is jelenteném, kerékpárost is lehet büntetni.


Nálunk eltérő útburkolatú járda és kerékpárút van. A kerékpárút van közelebb az úttesthez, a kerékpárosok nagy része mégis a járdán megy. Egy részük szinte a falat súrolva, ezeknek egy része nem 10-el, de nem is 20-al.

Mindig kiteszek egy műanyag bóját, mielőtt kiállok, hogy lássák... a faltól kb fél méterre. Az egyik okos a fal felől kerülte ezerrel, és rögtön keresztül is esett az éppen (lépésben!!!) előbukkanó motorháztetőmön.

Megkértem, magyarázza el, mit csináltam rosszul, hogy ő, a járdán szabályosan száguldó őrült elesett. Segítsen, és legközelebb úgy csinálom, ahogy mondja, de kérhetünk rendőri szakvéleményt is...

2017. márc. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
100%

Saját igazam az autósnak adnám. Egy kerékpár jóval gyorsabban halad, mint egy gyalogos, így sem az autós, sem a kerékpáros vezetője nem tud megfelelően gyorsan reagálni erre a helyzetre.

A történetbe csak azt nem értem, hogy azt írod, hogy az autó az egész járdát elfoglalta az ütközés pillanatába. Akkor előtte valamikor kijárt, amit neked látnod kellett volna és lassítással reagálnod kellett volna rá. Vagy azt hitted észrevesz és megáll?


Ezért kell körültekintően autót vezetni és kerékpározni.

2017. márc. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
100%
Ha a járda nem járda ÉS kerékpárút, akkor a bringásnak semmi keresnivalója nem volt ott. Az autós gyalogosokra számít, azt nem lát, ezért kiáll, de nem számít a gyorsabban érkező biciklisre. Ha a biciklis volt rossz helyen, akkor ő a hibás.
2017. márc. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 A kérdező kommentje:

egy szük beton kapun jött ki falak közül nagy sebességgel s azonnal meg is állt, nem ment tovább a főutig amire rá akar kanyarodni. vagy 2 autónyi hely volt igy ha ezt teszi akkor mögötte el tudok menni. De maga mögött semmi helyett nem hagyott maga elött meg tul sok helyett elfoglalt messze túl a járdás füves részt elfoglalva s arra se volt hely kerülni.

Messze nem 30-al mentem kempinggel az nem is lehetséges hacsak nem valami élsportoló vagyok.

Ha lassan jön ki akkor vagy elmegyek mellette vagy jóval messzebbről meglátom s lassítok, s mire kiért megállok. De nem ez történt. Akár egy kocogó ember is neki ment volna. Budapesten az úttesten kétsávos uton 80-al párhozamosan közlekedő autók mellett kerékpározni életveszélyes persze nevezhetjük jogilag "szabad" nak, de alkalmasnak???

2017. márc. 26. 10:30
 5/50 A kérdező kommentje:
szóval látni nem lehetett csak mikor már kidugta az orrát, de nem az orrát dugta ki hanem hirtelen az egész kocsit s utána meg is állt, elállva az egész járdást illetve többet is belőle, a kerülést teljesen lehetetlenné téve mindkét oldalról.
2017. márc. 26. 10:32
 6/50 anonim ***** válasza:
75%
Értem én, de a végső érv akkor is az, hogy biciklisnek ott nem volt keresnivalója. Ha rendőrt hívsz, az is ezt mondja. Kocogó ember vagy gyalogos gyorsabban le tudja ezt reagálni. Persze, értem, hogy balesetveszélyesen pattant ki a kapuból, amúgy ilyen beláthatatlan helyen az értelmesebbek dudálva állnak ki.
2017. márc. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 A kérdező kommentje:

igaz az is szabálytalan de valóban jó ötlet. hát igen akkor megvan ki a hibás - én.


csak érdekességkép:

2 nappal később arra jártam, s megláttam őt újra.

szinte éreztem a l ó f a s z t a seggemben amit odakívánt.

2017. márc. 26. 10:38
 8/50 anonim ***** válasza:
13%

a járdán kerékpározást a rendőr megbünteti..de hogy valaki saját kézbe vegye a járdán kerékpározó megbüntetését, ez már bűncselekmény.(önbíráskodás, szándékos balesetokozás, aminek a kimenetele akár véletlen halál is lehet).

Rendőrt kell hívni. ebben az esetben a kerékpáros a kisebb hunyó..

2017. márc. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
100%

Ami bizonyítható, hogy a járdán bicikliztél, a megengedettnél nagyobb sebességgel, és neki mentél egy álló autónak.

Mesélheted, hogy 100-al állt ki az autó, de bizonyitsd be...

Ahogy eddig írták, a járdán gyalogosra számítani kell, száguldó kerékpárosnak ott nincs helye, de a matematika, a fizika is ellened dolgozik: ha nem tekersz gyorsan, meg tudsz állni az autó előtt, hisz te mentél bele az álló járműbe. Feltételezhetjük, hogy nem megfelelő körültekintéssel állt ki az autós, de hogyan bizonyitod be?

2017. márc. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
20%

Ha arra szalad a járdán egy kisgyerek, az anyja mögötte babakocsival, benne egy még kisebb, szemből egy vak ember közelít..

Ebben az esetben a kerékpáros vétke a rendőrségre tartozik. A kiálló jármű szabálytalan volt, így semmi esetre sem szabad kiállni az ingatlanról. Ha nem lát ki, akkor vagy sárga villogó lámpa kell, vagy egy segítő személy.


Szerintem.

2017. márc. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!