Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért van ennyi idióta önkényu...

Miért van ennyi idióta önkényuralkodó az autópályákon?

Figyelt kérdés

Már évek óta húzom föl magam azokon, akik min. 160-180-al repesztenek végig a belső sávban, majd jól rádtapadnak a seggedre - kb. 2 méter követési távolságot tartva - villognak rád mint a hülye, meg nyomják az elakadásjelzőt, hogy takarodjál ki a külsőbe, miközben tömve van a pálya, az előtted lévő tötymörög, tehát tőle te sem tudsz haladni, melletted pedig kamionsor. Én nem tartom magam egy lomha sofőrnek 140-150 között megyek, persze amikor olyanok a viszonyok, és mindeközben nem megyek rá az előttem lévő seggére, nem vakítom el a villogtatással, hanem szépen megvárom míg befejezi az előzést és kisorol. Ha nem teszi meg és döcög előttem tovább, akkor ha tudom kikerülöm a külső sávból, ha ez nem lehetséges, csak akkor villogok rá, de akkor sem úgy mint egy barom.


Félre ne értesetek, nem szoktam keresztbe tenni egy gyorshajtónak sem, rendre amikor csak tudom engedem őket had menjenek a saját tempójukban, nem akarom én őket akadályozni. Csak olykor sül a pofám hogy milyen hülyékkel vagyok körülvéve és hogy mekkora az isten állatkertje. Igazából nyilvánvalóan hülyeség ezen bosszakodni, nem is szoktam, de tegnap este az M3-on tucatszámra jöttek az ilyen fazonok, de hát buta emberek mindig is voltak és lesznek, ez mindig is így volt. Azt nem mondom hogy melyik márka sofőrjei művelik eme tevékenységet elsősorban, de a történet szempontjából igazából teljesen lényegtelen. Csak üzenném nekik, hogy hiába siettek olyan nagyon, alig nyertek valami kis időt, de ha nem bírjátok ki ( megértem, hiszen én is szeretek tempósan vezetni), legalább ne legyetek már gyökerek és ne veszélyeztessetek másotak. Tudom ezerszer lerágott csont, meg közhely, meg blablabla de akkor is! És most hogy már megválaszotam a saját kérdésemet, érdekelne hogy nektek mi a véleményetek erről a témáról, sőt írhattok konkrét storykat is idióta sofőrökről, had nevessek! :D Üdv



2017. szept. 2. 12:22
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

"Én is haragszom a rendőrségre,mert az utánfutós könnyű préda kisembert megállítják"


"Kilóméterenként kellene rejtett sebességmérőt elhelyezni,és aki átlépi a megengedettet,annak abban a pillanatban megy a könyörtelen büntetés. "


Szóval ilyen az amikor az indulatok és az érzelmek beszélnek valakiből. A rendőr nem foglalkozik drága autós száguldozóval, mert nem mer, de te is csak sutyiban, bokorból trafiznád őket...

Ha mondjuk azt veted fel, hogy a meglévő véda és hugo kapuk alapján be kellene vezetni a "section controll" jellegű sebességmérést a pályán teljes hosszban az egy jó megoldás ami elfogadható és korrekt. De az ilyen rejtett sebességmérős buz|skodás azért kicsit szánalom szerintem :D


"de az autópályán emberéleteket veszélyeztető gyorshajtókkal semmit nem csinálnak"


Sőt azokkal sem akik két kamion közül 90-nel kivágnak a belsőben szabályosan 130-cal érkező elé azt vészfékezésre kényszerítve.. :)


"Az még egy nagy probléma,hogy Mo.is már rég óta kinőtte a kétsávos autópályát."


Ezzel mondjuk teljesen egyetértek. Ha nem is mindenhol, de a frekventáltabb szakaszokon szerintem is már rég 3 vagy akár 4 sávosnak kellene lennie a pályának és a megfelelő elkerülőutakkal a túl nagy kamionforgalom okozta áteresztőképesség-csökkenés is ellensúlyozható.


Kérdező:

tegnap éjjel megtettem a Budapest-Miskolc távot 150km/h-ra állított tempomattal és senki nem előzött meg, kajak én voltam a leggyorsabb :D

2017. szept. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
#Kedves 6-os. - Akkor te szerencsére jó időt fogtál, mert én olyan 7-8 óra magasságában jöttem, Bp-ről Nyíregyházáig, és a Miskolci elágazásig tömve volt a pálya. Egy jó 10km hosszú szakaszon kb. 10-el araszolgattam, mert volt egy ráfutásos baleset. És még több helyen is valaminek 60-70-el tötymörgött mindenki, majd aztán hirtelen megint lehetett menni normálisan.
2017. szept. 2. 15:34
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű, le kell szarni őket.

Ha villognak és zavar, belső tükröt hajsd feljebb, hogy ne zavarjon.

"Megtolni" meg csak nem fog, mert ahhoz már extrém hülyének kell lenni...

Annyit azért megtehetsz, hogy kb. 140-145 el mész legalább, és nem 110-120-al...

2017. szept. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

#Kedves 7-es


Mint írtam korábban, nem szokásom a tötymörgés. Nekem is olyan 140-150 a tempóm, de ugye ezt nem tudja tartani az ember ha az előtte lévő csak 110-120-at megy.

2017. szept. 2. 15:48
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, árulj el valamit, miért foglalkozol velük? :-)
2017. szept. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
#8-as Hirtelen felindulásból, de már én is érzem hogy túl lett tolva a téma :D
2017. szept. 2. 16:36
 17/23 anonim ***** válasza:
Hagyd rájuk, engedd el ha tudod, hadd menjen csak.
2017. szept. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Én sokat vezetek, többféle autót is, köztüuk furgont, 2,5 tonnás trailerrel, amivel nagyon gyakran 100-al előzöm a belső sávban a kamionokat. És mégis nagyon ritkán villognak hátulról vagy ilyesmi. Ha látják, hogy előzök éppen, és nincs hova visszahúzódnom, akkor mindenki vár szépen. Nem tudom mi ez a sok rémtörténet, hogy mindenki levillog mindenkit.
2017. szept. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Puttonyos furgon?

Van egyáltalán belső tükröd?

Mert ha nincs (vagy nem látsz ki rajta, akkor lehet, hogy teljesen észrevétlenül volt már mögötted pár türelmét vesztett agyvérzeshatáron fénykürtöt koptató német prémiummárka tulajdonos, akin te nyilván nem húzhattad fel magad, mivel nem is tudtál róluk... :)

De ez nem baj, én is ezt írtam korabban, hogy ha ilyenek jönnek az ember mögött, fel kell hajtani a belső tükröt... :)

2017. szept. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

"Utolsó!

Puttonyos furgon?

Van egyáltalán belső tükröd? "


Mert belső tükör nélkül, csak külső tükörrel nem látni a kocsi mögé autópályán kellő távolságban? Érdekes lenne egy kicsit :D

2017. szept. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!