Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az alábbi forgalmi helyzetben...

Az alábbi forgalmi helyzetben ki volt a hibás?

Figyelt kérdés

4 sávos út, közlekedési lámpa nem működött, rendőr irányította a forgalmat a kereszteződésben.

Első autó hatalmasat fékez(szerintem nem ismerte fel a rendőr jelzését, miszerint forgalmi rend változás következik, vagyis a sárga lámpa)

utána jövő autó is hatalmasat fékez, hogy ne menjen bele az előtte menőbe, sikerült is, de a mögötte jövő belerohant, és beletolta az első autóba.

Ilyenkor ki fizet kinek, kinek a biztosítója?

Köszönöm.



2017. szept. 30. 09:32
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

#9, igazad van, jól látod, de ez a gyk, régóta nem lepődök meg semmin. :)

Hát igen, a fránya követési távolság, naponta szembesülök vele, hogy a mögöttem jövők nem nagyon szeretik betartani.

Én azért félnék egy régi vonóhorgos verdára rátapadni, de majd rájönnek sajna.

Kezdenek egyre érdekesebb állapotok uralkodni az utakon, pedig régen még szerettem vezetni. :(

2017. okt. 1. 05:52
 12/13 anonim válasza:

Piros jelzés előtt hirtelen megállni nem szabálysértés. úgy közlekedni hogy ha valaki előttünk a piros jelzés miatt hirtelen megáll, ne tudjunk megállni már az.

A kersz egyértelműen kimondja: akkora távolságot kell tartani, hogy hirtelen fékezése esetén meg tudjunk állni. És még részletezi is ennek a távolságnak mi a reakció ideje és mi a fékút.

2017. okt. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Így van, a sebességből kiszámolható a követési távolság. Mondjuk az se mindegy, ez egy kispolák, vagy egy 40 tonnás csoda. Bár az utóbbin annak megfelelő fék van, valahogy úgy tervezik őket, azonos legyen a féktáv.
2017. okt. 9. 03:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!