Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egy vitában szeretnék vélemény...

Egy vitában szeretnék véleményt kérni. Jogosítvány nélkül vezető egyén és mellett ülő autótulajdonos (jogosítvánnyal rendelkező) milyen büntetésre számíthat hogyha megállítja a rendőr?

Figyelt kérdés

Nem igazán tudom személy szerint és én is csak azt állítom amit tanultam. Most járok kresz oktatásra és az oktatóm szerint, ha ilyen történik ,hogy valaki jogosítvány nélkül vezet és mellette ül az autótulajdonosa akkor nem csak az autót vezető személyt büntetik meg, hanem az autó tulajdonosát sőt akár letöltendő börtönbüntetésre is ítélhetik. Nekem az oktatóm ezt mondta, ez valami nagyon friss jogszabály. Akivel ezt beszéltük szerinte ez hülyeség és csak azt büntetik meg aki vezette az autót azt is csak pénzbírságra.

Nagyon megkösszönném ha segítene valaki hozzá értő személy vagy esetleg valamilyen jogszabályt bemásolna erre vonatkozóan.



2017. okt. 11. 14:29
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Közben eszembe jutott egy másik sztori amit mesélt az oktató ez nem régiben történt eset.

Az egyik tanulójának két hét lett volna a forgalmi vizsgáig. Autóba szállt és levillogták a rendőrök (kb 50 métert akart hazamenni). Azonnal nem kapott büntetést, hanem megvárták míg megcsinálja a forgalmiját, és akkor elvették a jogsiját, újra kellett csinálnia a jogsit ( 30 óra vezetés, vizsga minden) plusz 500ezres pénbírságot is kapott.

Így így aki tényleg csak 10 ezres büntit kapott örüljön, mint majom a farkának. :D

2017. okt. 11. 18:23
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Oktatódat nagy mesemondó lehet :)
2017. okt. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Baleset esetén már nem a rendőr fogja eldönteni, milyen büntetést kapjon a vétkes.

A kérdés, baleset nélküli lebukás esetére irányult, mindét fél büntetésre számíthat.

Az már saját vélemény, hogy a jogosítvány nélküli vezetésért, ha az illető nem okozott balesetet, nevetségesen alacsony a büntetés, annak nincs is visszatartó ereje.

Rálehet keresni büntetési táblázatokra, sok szabálysértésnek fix a büntetése.

A KRESZ az autó tulajdonosát, üzembentartóját kötelezi arra, hogy a vezetést csak abban az esetben adhatja át másnak, ha meggyőződött róla, hogy az illető jogosult vezetni az adott járművet.


[link]

2017. okt. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
100%
Én már át estem ilyenen! Tök mind1 ki mit mond a másikról van e jogsia vagy nem. Mindkettőnket büntetnek. Engem 3 hibapontra és közel 120 e forintra büntettek akinek át adtam a kormányr őt 90e körül bünteték.
2017. okt. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!