Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kijelölt gyalogosátkelőhelyen...

Kijelölt gyalogosátkelőhelyen (zebrán) kívül is át szabad menni az úton? Csak akkor elsőbbséget kell adni gyalogosként az autóknak?

Figyelt kérdés
Tudom, autópályán, autóúton gyalogosként tilos átmenni. De 1. és 2. rendű főútvonalon, illetve az alatt már át szabad menni, csak zebrán kívül elsőbbségük van az autóknak a gyalogosokkal szemben. Ugye jól tudom?
2010. jún. 2. 23:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem hogy elsébbséget kell adnod, de nem iz zavarhatod az autókat. De egyébként csak akkor mehetsz át, ha nincs a közelben zebra.
2010. jún. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is így tudom, bár van egy olyan kitétel, ha a közelben nincs kijelölt gyalogátkelőhely. Persze a közelség fogalma eléggé homályos, de szerintem mindenki fel bírja mérni.
2010. jún. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
autóúton nem tilos, kereszteződésben
2010. jún. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kereszteződésben,ha nincs a közelben gyalogos átkelőhely, a járda meghosszabbított vonalában .
2010. jún. 3. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Utca sarkon ha nincs zebra átmehetsz de meg kell adnod az autósoknak az elsőbbséget. sajnos sok gyalogos ugrik ilyenkor is az autók elé anélkül, hogy szétnézne.
2010. jún. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!