Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha bicikliút keresztezi az...

Ha bicikliút keresztezi az úttestet, akkor is le kell szállni és gyalogosként áthaladni rajta?

Figyelt kérdés
Tehát adott egy úttest amit keresztez egy jelzőlámpa nélküli zebra, és közvetlen mellette a bicikliút. Ugye a biciklisnek le kell szállni a zebránál elvileg, de ha bicikliút is van mellette? Akkor is le kell szállni, és gyalogosként áthaladni vagy át lehet biciklizni a zebra melletti bicikliúton?
2011. júl. 20. 23:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Átlehet, ha nem lehetne akkor nem lenne bicikliút...
2011. júl. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi! Én is ezen logika alapján gondolom azt hogy lehet, de ha esetleg talál valaki erre konkrét jogszabályt, azt szívesen fogadom! :) Utána leírom miért érdekel! :D
2011. júl. 20. 23:34
 3/12 anonim ***** válasza:

"Utána leírom miért érdekel! :D"

Miben sántikálsz?:D

2011. júl. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Holnap ha felkelek megosztom veled is! :DD
2011. júl. 20. 23:39
 5/12 anonim ***** válasza:
Most már olyan kíváncsivá tettél, hogy alig tudok majd elaludni:D Jól van, akkor majd holnap megtudom.:)
2011. júl. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Mostmár én is írok ide, hogy tudjam mi az igazság...

Egyébként engem is érdekelne, Nálunk ezt most 1 helyen Verőcén 2 90fokos kanyarral oldották meg, és sosem látam ott még biciklist leszálni...

2011. júl. 21. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Le kéne zebránál szállni?
2011. júl. 21. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

ma 00:48!


Ott nálatok elég szarul oldották meg a bicikliutat, hogy a főút két szélén felfestették. Oké, tudom máshol nem nagyon lett volna hely, de ez így nem valami biztonságos.

2011. júl. 21. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Bicikliúton biciklis vagy és NEM gyalogos, nem kell leszállnod.

Viszont jól körbenézni ajánlott! Még akkor is, ha neked van elsőbbséged és nem az autóknak, ugyanis te vagy a meztelen csiga, ők meg a csiga.

Ha pedig ebben a kereszteződésben még a bicikliúttal párhuzamos úttest is keresztezi a fent nevezett úttestet, akkor főleg nézz körül és akár szállj le és hagyd elmenni a figyelmetlen autóst, mert ha nem, azt is te szívod meg sajnos. (Szóval ilyen helyeken én ugyan leszállni csak nagyon muszáj esetben szoktam, viszont ha elsőbbségem is van, akkor is ezerrel nézek balra, mert már volt, hogy majdnem elütöttek.)

2011. júl. 21. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Na sziasztok! :) Köszi mindenkinek a választ! Én is így gondoltam, mivel bicikliút miért is kéne leszállnom? Én is mindig körülnézek, és csak akkor megyek át ha átengednek, nem száguldozok be csak azért mert nekem van elsőbbségem. Tegnap történt az incidens, odaértem az úttesthez és egy autós épp átengedett egy gyalogost így én is elindultam. Kb. 2 méter különbség volt köztem és a gyalogos között és mikor a gyalogos átért az autója előtt, ő elindult, szóval majdnem elütött. Elkezdett dudálni meg ordítozni hogy "te idióta, a zebránál le kell szállni a bicikliről" bla bla. Én meg persze kikeltem magamból és elküldtem a p*csába, mert ugyan miért szálljak le ha bicikliút van?! Ráadásul látta hogy jövök, mert ránéztem mikor elindultam és pont engem nézett, szóval direkt indult el, mikor odaértem. Csak azért tettem fel a kérdést, hogy biztos legyek abban, nekem volt igazam! :D
2011. júl. 21. 12:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!