Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Biciklivel lehet jobbról előzni?

Biciklivel lehet jobbról előzni?

Figyelt kérdés
Gondolok ez alatt biciklis útra, járdára, stb..
2017. dec. 23. 22:41
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

'Nem ütök el senkit. Akkor inkább tényleg lassítok. Csak az idegrendszerem nem igazán bírja a "tötymörgést". '


Ez esetben pszichiáterhez kéne járnod, rendbe teszi az idegrendszered. Egy jó hobbi sem ártana.


A kérdésedre a választ már megkaptad, nem szabályos.

2017. dec. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

1. Szabálytalan.

2. Veszélyes.

3. Elég, ha egyszer nézed el, vagy más ügyetlenkedik előtted/melletted, s kész a baj -te leszel a károkozó, mert szabálytalanul vezettél. Mindegy, hogy mióta vezettél.

2017. dec. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon menő, te vagy az?
2017. dec. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Alex Fly ***** válasza:

A leírtak alapján többszörösen megszeged a legalapvetőbb közlekedési szabályokat is. Akkor meg már miért érdekel a jobbról előzés?

De hogy a kérdésre válaszoljak: kerékpárúton vagy kerékpársávon haladva nem jobbról előzöl, hanem a párhuzamos közlekedésnek megfelelően a másik sávban haladó jármű mellett haladsz el.

Ettől függetlenül az alap szabálytalanságod következményei alól ez nem mentesít.

2017. dec. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Lehetni lehet, de nem szabad.


Tudod, számtalan ismerős mondja ugyanezt, hogy NEKEM 30-40 év alatt soha nem volt még koccanásom sem. De többekől pontosan tudom, hogy miatta bizony volt. Pl. ő kikerült a kereszteződésből, de miatta ketten koccantak, ahogy elkerülték.


Ha tudod magadról, hogy veszélyes vagy, inkább gyalog, teremben sportolj, szerintem. Magadnak is bajod lehet.

2017. dec. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!