Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ennek a fajta piros lámpának...

Ennek a fajta piros lámpának mi értelme van? (Egyszerre mutat pirosat is meg zöldet is)

Figyelt kérdés

[link]


Bevallom őszintén engem megzavart amikor először haladtam át rajta!


2017. dec. 25. 11:33
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Fogalmunk sincs. Nem az lehet hogy piros plusz nyíl zöldnél egyenesen lehet menni, tele zöldnél meg egyenesen plusz balra? KRESZ mit ír?
2017. dec. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
Ha figyelitek a szolnokinal legalabb az uttestre fel van festve hogy elore es balra lehet menni. De a miskolcinal csak elore nyil van felfestve az utra.
2017. dec. 25. 23:37
 23/29 A kérdező kommentje:
Plusz a szolnokinal masfajta a piros lampa (a piros lampaban van nyil ami mutatja), a miskolcinal csak egy tomor piros karika van.
2017. dec. 25. 23:38
 24/29 anonim ***** válasza:

Gyerekek, ennyire nehéz értelmezni a kiegészítő lámpa jelzését?


A telezöld lámpát gondolom nem kell magyarázni: Azt jelenti, hogy a szemben lévő is veled együtt kap telezöldet és a teli jelzés azt jelenti, hogy bármelyik irányba tovább mehetnek a közeledők (hacsak külön tábla nem tiltja ezt meg).


A kiegészítő jelzés akkor ad zöldet, amikor a rendes nagylámpa pirosat mutat és csak adott irányba haladó forgalmat enged át a "piroson": A képen pl. csak az mehet át a piroson, aki egyenesen menne tovább.


Gondolom ebben a kereszteződésben telezöldnél gyakori a kanyarodó közlekedő, ami lassítja a forgalmat, ezért engedik el pirosnál az egyenesen haladókat.

2017. dec. 26. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
57%

"Plusz a szolnokinal masfajta a piros lampa (a piros lampaban van nyil ami mutatja), a miskolcinal csak egy tomor piros karika van."


Mert az nem az itt sokak által emlegetett telezöld.

A pirosban lévő nyíl azt jelzi, hogy ez nem egy telezöldes lámpa. Azaz, ha zöldre fog váltani, akkor azonnal lehet balra is kanyarodni, nem kell arra számítani, hogy a szemben jövőknek elsőbbséget kell adni.

A telezöld meg azt jelenti, hogy a szemből jövőnek is akkor van zöldje, mint a te irányodból jövőnek, és ott az elsőbbségadási szabályok döntik el, hogy kinek kell megadni az elsőbbséget. Ez van Miskolcon.

Ha megnézed a túlsó lámpát, akkor látod, hogy jelenleg ott egy nyíl nélküli zöld fény világít, jelezve, hogy esetleg balra is fog valaki kanyarodni szemből, és ezen nem kell meglepődni.


Az nekem is feltűnt, hogy a felfestés szerint itt nem szabad balra kanyarodni. Ezt érdemes lenne jelezni az út fenntartójának.

2017. dec. 26. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Pont ez a baj itt ,hogy az útburkolati haladási irányt jelző jel azt mutatja: csak egyenesen lehet menni.Plusz még ki van rakva egy jobbra kanyarodni tilos tábla. Ezt tetézve ott egy nagy feltünő piros lámpa meg egy nyanvadt zöld előre.Persze hogy fogalma sincs az embereknek mi a szitu.Eleve csak egyenesen mehetne akkor minek a kiegészítő egyenes zöld? Én is lefagynék itt hogy szerintem sok nem helybéli is ezt teszi.
2017. dec. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
0%
Két sávos az út, a kiegészítő jelzés a belső (bal) sávra vonatkozik. Még mindig van kérdés? :)
2017. dec. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
27es, van :) Ha a kiegészítő jelzés csak a belső sávra vonatkozik akkor a szélső sávban meg kell állni és nem mehetek egyenesen? Mert a jobb oldali lámpa mellett nincs kieg zöld.Állok a külsőben amiből csak egyenesen mehetnék tovább, közben a belsőben mennek el mellettem egyenesen?Ennek mi az értelme? Miért nincs kiegészítő lámpa a jobb oldali lenti lámpa mellett is?
2017. dec. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Nem tudom, jó lenne látni google térképen is a helyet, de biztosan meg van az oka.
2017. dec. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!