Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ennek a fajta piros lámpának...

Ennek a fajta piros lámpának mi értelme van? (Egyszerre mutat pirosat is meg zöldet is)

Figyelt kérdés

[link]


Bevallom őszintén engem megzavart amikor először haladtam át rajta!


2017. dec. 25. 11:33
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

A belső sáv NEM a gyorsan haladóké. Honnan veszed ezt? Ilyen nincs.

Jobbra kell tartani. A belső sávot előzésre és balra kanyarodásra szabad használni.

Párhuzamos közlekedésre alkalmas úton, ha a külső sáv telített, akkor bemehetsz a belsőben, s ott is maradhatsz. Ha azonban minden gond nélkül kimehetsz a külsőben, akkor ki is kell menned, de szlalomozni nem szabad. Szóval, ha többször kellene sávot váltani, akkor maradhatsz ott.

Ez nem jelent nagyobb sebességet. Városban nincs sok értelme ennek a gyorsan haladó dolognak.

2017. dec. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
53%

Akit érdekel, ez a helyszín:


[link]

2017. dec. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
15%

Van valamifajta értelme ,de alapvetően nagyon zavaró megtévesztő és rossz megoldás.Találkozok én is ilyen lámpával gyakran.


Sokan csak a sokkal feltünőbb kerek pirosat veszik észre, és besatúznak,avagy nem indulnak el,nem mernek. Aki meg valában balra menne és azért nem indul, arra meg a mögöttes forgalom tülköl.


Lehet mondani ,hogy mindenki hülye és adja vissza a jogsit ,de ha valamilyen forgalmi megoldás álandó veszélyhelyzetet szül, akkor talán az adott megoldásban is van a hiba.

2017. dec. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
53%

13-as! A Nagy Lajos király útján zárt pályás villamos fut az úttal párhuzamosan. A hármas lámpa mellett van zöld, csak előre engedő nyíl.

Én is tapasztalom azt, amit írsz. Nem mer menni, s hasonlók. De mi jobb megoldás adódik, amivel tiltani lehetne a villamos irányába történő kanyarodás 2×1 sávos úton?

2017. dec. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
50%
Bpen sok ilyen lámpa van. 11es városban nincsen jobbra tartási kötelezettség csak ha nem felfestett 2 sávos út van.
2017. dec. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
"Jó" látni, hogy emberek, akiknek fogalmuk sincs az alapvető kreszről, vezetnek.
2017. dec. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
26%
Ír az ember két normális választ, helyszínnel, linkkel és le van pontozva. Remélem valakinek tüdőrákot hozott a Jézuska :D
2017. dec. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Én tökéletesen értem az e lámpák alkalmazása mögötti indokot, de pont azért, mert túl sokan értelmezik félre e jelzéseket és satuznak be indokolatlanul, nem tartom igazán jó megoldásnak. Inkább affèle kényszer szülte helyzetek ezek, mert a példaként hozott helyen nincs hely kanyarodósávnak, míg mondjuk a budapesti Nagy Lajos király útján igenis ki kellene építeni teljes értékű kanyarodási lehetőségeket, csak nem akarnak rá áldozni. Ugyanakkor a példaként szolgáló miskolci helyszínen is meg lehetne vizsgálni, hogy nem lehet-e egy-két sarokkal arrébb vagy közvetett módon biztosítani az adott utca elérését.
2017. dec. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanilyen van a Savoya parknál is. Nincs ebben semmi megtévesztő, ugyanolyan a működése mint a jobbra kanyaródoknak felrakott kiegészítő zöld, akit ez megborít agyilag annak át kellene gondolni dolgokat. Igaz ritkább, de semmi értelmezhetetlen nincs benne.


És nem még mindig nem lehet külső sávból balra kanyarodni, ahogy belsőből sem jobbra (így törték össze az autómat egy hónapja)

2017. dec. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

Van ilyen szolnokon is, tök egyértelmű: [link]


Nem kell ehhez vidéki városnak lenni, a Dandár utcánál is ilyen lámpa van: [link]


De pl. a Nagy Lajos király útján is van egyenes zöld kiegészítő.

2017. dec. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!