Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szabájosan közlekedve kb35-tel...

Szabájosan közlekedve kb35-tel haladva lakot területen sötétben elgázoltam egy kivilágitatlan enyhén részeg biciklist. Csak én vahyok a hibás vagy ö is?

Figyelt kérdés
A biciklisnek nem let baja csak a biciklije hátsó kereke hajlott el.Az autómon nem is látszik a nyoma az ütközés előt vagy 5-métere vettem észre és azonal fékeztem.
2017. dec. 25. 19:28
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Nincs kint sebesség korlátozós 50nel lehet menni.Azért mentem lasan mert kb az ütközés hejétől 300 métere van egy gyalogátkelő a kocsmával szembe és környéken sok a tántorgó alkesz.
2017. dec. 25. 20:42
 12/23 anonim ***** válasza:
97%

Ez nem nyelvtani elemzés, undormány módon írsz, nem is tudom, hogy lehet ilyen műveletlenül létezni.


Egyébként egy 1000est kellett olna csak neki adni aztán kész.


Csak a macera lenne a rendőrözéssel az akkor sem hiányzik ha ártatlan vagy

2017. dec. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat.

Majd felkeresek nyelvtan tanárt mielőt kérdést irnék ki ujból;)

2017. dec. 25. 21:31
 14/23 anonim ***** válasza:
23%

"Már bocs de totál hülye vagy ha adtál neki 20e forintot....

ilyen alaknak 500 forintot nem adnék! hívnék egy rendőrt és jól megb***ák"


De a kérdezőt mégjobban megbasszhták volna. Nagyon jól döntöttél kérdező, a lehető leghatékonyabban intézted a dolgot.

2017. dec. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
88%
Nem kell a jogosítványhoz a nyolc általános?
2017. dec. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 Alex Fly ***** válasza:
100%

20000 forintot? Balek...

A helyedben vettem volna neki max egy ezresért egy garnitúra pilácsot és közöltem volna veleb hogy ha mégegyszer meglátom kivilágítatlanul, akkor a nyaka köré tekerem a biciklit.

Egyébként ha rendőrt hívsz, akkor esélyes, hogy téged is elmarasztalnak.

2017. dec. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Sosem volt még balesetem soha nem kaptam büntetést.

Nagyon megrémültem először azt hitem,gyalogos mikor kiszáltam az autóból akkor látam,hogy biciklis.Tényleg nem láttam csak amikor már késő volt.

2017. dec. 25. 22:31
 18/23 anonim ***** válasza:
74%

Elvi szempontból írom a választ, mert már úgyis mindegy.

Mindketten hibásak lehettek. A te felelősséged alig kizárható. Ugyanis olyan sebességet kell választani, amely megfelelő ahhoz, hogy azon a távon belül meg is tudj állni, amit belátsz. A 35 nyilván nem gyors, de mégsem tudtál megállni.

Ha a bringás veled egy irányban vagy szemben haladt, akkor vagy a reakciód lassú, vagy a kocsi fékje nem fog.

Abban az esetben, ha közvetlen előtted "zuhant" ki az útra, akkor ez nyilván nem játszik.

Szóval, ha semmi módon nem előzhetted meg volna a balesetet, akkor csak a hibás.

Enyhe részegség nincs. Enyhe ittasság van. Ez nem kötekedés. Szóval, ha bringás ittas, de kontrollálni tudja a cselekedeteit, akkor nem vét a szabályoknak.

Lehet, terhére rónák, de nem biztos. Megint csak lényeges, milyen irányban haladt.

Ami lényeges, s mindenképpen az ő hibája, a lopakodó üzemmód.

Ezért ha arra került volna a sor, akkor valamilyen arányban szabnák meg a közös felelősséget.

2017. dec. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Én azért vagyok kiakadva mert utólag bevallota a biciklis,hogy nem először gázolták el ugyan igy,és mégsem ér neki anyit az élete,hogy felvegyen legaláb egy fényviszaverő melényt.

De ha rendőr hivok biztos bucsuzhatam volna a jogositványomtól

2017. dec. 25. 23:26
 20/23 anonim ***** válasza:
50%
Személyi sérülésnél KÖTELEZŐ rendőrt hívni! Mivel ezt elfelejtettétek megtenni, ezért explicit te leszel a hibás, mert ha ő mégis feljelent akkor utólag már nem fogod tudni bebizonyítani. Neki lesz egy totálkáros kerékpára, neked lesz egy semmid.
2017. dec. 26. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!