Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért ilyen bonyolult a...

Miért ilyen bonyolult a közlekedés? Vagy mi lehet a baj velem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 29 éves vagyok , most tanulok vezetni! A kreszvizsgan sikeresen átmentem, sőt le is vezettem már a köteleő órák felét ! a gondom az útkereszteződésekben az elsőbbsegadassal van... amikor tanultam, képről tök szepen eltudtam dönteni, hogy kinek ki utan van elsőbbsege. Kint élesben, azaz a forgalomban már abzolut nem megy. Ha az oktatóm nem lenne mellettem, már nagyon sokszor csattantam volna. Teljesen elvagyok keseredve. Az oktató azt mondja , nem tanultam kreszt...pedig de, és képekről tök jól eltudom dönteni mikor kinek van elsőbbsege... Egyedi a problémám? Egyáltalán érdemes folytatnom?? Ötlet? Bármi? HELP :( 29/N

2018. jan. 2. 22:14
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
Igen kedves 19, a férjem mellett elég gyakran ülök a kocsiban, de akkor valahogy lazábban, simábban megy, de akkor mostantól kicsit komolyabban veszem ezt a részét is. Köszönöm🙂
2018. jan. 3. 12:52
 22/33 kovpet ***** válasza:

Na, az jó, ha szoktál utas lenni. Mondd neki, hogy amennyiben van lehetőség (pl hétvégén), lassabban menjen és mondja ő, hogy a következő kereszteződésben mit néz és mit lát és miért úgy csinálja, ahogy csinálja.

Szerintem egy órás út alatt belejössz. Aztán persze gyakorolni kell sokat, hogy neked is úgy menjen, de ez már csak így van mindenkivel. :)

2018. jan. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%
Én megértelek, nekünk egyszerű, mert könnyen, már reflexből átlátjuk a forgalmat, tudjuk mi miért történik, stb. De aki ezzel eddig nem foglalkozott, annak bizony nagyon nehéz lehet. A lényeg, hogy a közlekedésnek van egy logikus rendszere, amire ha egyszer rájössz, akkor érteni fogod az egészet. Csak kéne egy személy (bárki), aki nagyon türelmesen, 0-tól elmagyarázza az egészet. AZ is rengeteget segít, ha valamilyen járművön utazol, akkor úgy figyelj mindenre, mintha te vezetnél.
2018. jan. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%

#20


A tízmillió Fittipaldi országában meglepetés egy ilyen válasz mint amit az általad is idézett ember írt. Ő nyilván driftelve jött a világra is.


Ámbár számomra kellemes meglepetés volt hogy a válaszadók 85% megértő volt és nem leszólta a kérdezőt hanem segíteni akart neki ténylegesen. Ezt a mentalitást át kéne vinni az utakra is mert még mindig sok a surmó így is. Természetesen tisztelet a jelen lévő kivétel értékű embereknek!

2018. jan. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
43%
MI a bonyolúlt, jobb oldal az ahol az anyós ülés van. Aki az oktató bácsi felől jön annak elsőbbsége van. Kivéve ha a tábla mást mutat. Stop és elsőbbségadás táblánál elsőbbséget kell adnod mindkét irányból érkezőnek. A főutat vastag a mellékutat vékony csíkkal jelzik. A főúton közlekedőnek van elsőbbsége általában elsőbbségadás v stopp elsőbbségadás táblával ki is egészítik. A főutat elhagyónak (tehát még főúton levőnek) elsőbbsége van a főútra ráhajtani kívánóval szemben (tehát még mellékúton van). Ennyire egyszerű.
2018. jan. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:
Igenigen, extra egyszerű így leírva /olvasva. Csak ha én elnézsk minden irányba, akkor már dudalnak a parasztok, aztán már koncentrálni sem tudok... :) Komolyan nagyon irigylem azt aki keni vágja a cuccot a gyakorlatban is :(
2018. jan. 3. 22:17
 27/33 A kérdező kommentje:
Egyébként a jobbkezszabaly az tiszta... :) Inkább a táblákkal van gond, meg ahol marha nagy a forgalom.
2018. jan. 3. 22:21
 28/33 anonim ***** válasza:
Gondold el, teherautós vizsgán kötelező a tekintet vándoroltatás. Folyamatosan ellenőrizni kell, h helyezkedünk el a sávban.
2018. jan. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:
Elhiszem utolsó, biztos az is marha nehéz, bár ott 'könnyítő' körülmény hogy általában már van B-s jogsi, azaz nem totál új dolog maga a kocsi kezelése :)
2018. jan. 4. 20:10
 30/33 A kérdező kommentje:
Létrehoztam egy fb csoportot, kezdő és tanuló vezetőknek, de szívesen látok tapasztaltakat is. Linket priviben, akit érdekel a dolog :)
2018. jan. 5. 00:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!