Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért ilyen bonyolult a...

Miért ilyen bonyolult a közlekedés? Vagy mi lehet a baj velem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 29 éves vagyok , most tanulok vezetni! A kreszvizsgan sikeresen átmentem, sőt le is vezettem már a köteleő órák felét ! a gondom az útkereszteződésekben az elsőbbsegadassal van... amikor tanultam, képről tök szepen eltudtam dönteni, hogy kinek ki utan van elsőbbsege. Kint élesben, azaz a forgalomban már abzolut nem megy. Ha az oktatóm nem lenne mellettem, már nagyon sokszor csattantam volna. Teljesen elvagyok keseredve. Az oktató azt mondja , nem tanultam kreszt...pedig de, és képekről tök jól eltudom dönteni mikor kinek van elsőbbsege... Egyedi a problémám? Egyáltalán érdemes folytatnom?? Ötlet? Bármi? HELP :( 29/N

2018. jan. 2. 22:14
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

Pedig nem annyira bonyolult, csak hozzá kell szoknia az agyadnak és utána már menni fog magától.


Alapjában véve ha kereszteződés jön, akkor eleve elengedem a gázt és jobbra elnézek, megnézem hogy van-e tábla a kereszteződésnél:


- Ha STOP táblát látok, akkor közelebb érve már fékezek is, mert biztosan meg kell állnom és meg is állok.

- Ha macisajtot látok, akkor csak lassítok (esetleg fékezek is, ha túl gyorsan érnék a táblához) és közelebb érve elnézek balra is és jobbra is, jön-e valaki. Ha bármelyik irányból jön valaki, akkor megállok és elengedem.

- Ha nem látok semmilyen táblát, akkor a kereszteződéshez közelebb érve benézek a jobb oldali útra, hogy neki van-e STOP vagy macisajt táblája.

-- Ha van táblája, akkor már megyek is tovább, mert elsőbbségem van.

-- Ha nincs táblája, akkor csak megnézem, hogy jön-e valaki a jobb oldali útról, ha igen, akkor megállok és elengedem, ha nem, akkor mehetek tovább egyenesen.


((Persze azért balra sem árt mindig elnézni, mert lehet, hogy aki onnan jön, elbambul vagy későn vesz észre és akkor szépen beléd megy.))


Aztán lehet variálni is:


- Pl. te jobbra mész tovább: Ekkor csak a bal oldalról érkezővel kell foglalkoznod, azt meg sem kell nézned, hogy jobbról jön-e valaki és milyen táblája van, mert vele amúgy sem kerülsz forgalmi helyzetbe.

- Balra mész tovább: Na ez a legkomplikáltabb, mert a két oldalról jövővel és a szemből jövővel is foglalkoznod kell.


Ha főúton haladsz, akkor meg nem kell foglalkoznod a kereszteződésekkel, mert neked van elsőbbséged úgyis. Persze hivatalosan ilyenkor is körül kell nézni, mert lehet, hogy valaki lesz. a főutadat és bekanyarodik eléd.

2018. jan. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 A kérdező kommentje:
Sziasztok, ha még jár valaki erre, egy kis helyzetjelentes 😊 Már szuperül megy minden, csak egy kicsit szoknom kellett a helyzetet. Úgyhogy aki szintén így lesz, ne essen kétségbe. Jövő hónapban vizsgázom! :)
2018. jan. 12. 21:13
 33/33 anonim ***** válasza:
Nagyon helyes, csak oldódni, szokni kellett a dolgot! Örülök hogy mostmár jól megy 😃
2018. jan. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!