Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért ilyen bonyolult a...

Miért ilyen bonyolult a közlekedés? Vagy mi lehet a baj velem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 29 éves vagyok , most tanulok vezetni! A kreszvizsgan sikeresen átmentem, sőt le is vezettem már a köteleő órák felét ! a gondom az útkereszteződésekben az elsőbbsegadassal van... amikor tanultam, képről tök szepen eltudtam dönteni, hogy kinek ki utan van elsőbbsege. Kint élesben, azaz a forgalomban már abzolut nem megy. Ha az oktatóm nem lenne mellettem, már nagyon sokszor csattantam volna. Teljesen elvagyok keseredve. Az oktató azt mondja , nem tanultam kreszt...pedig de, és képekről tök jól eltudom dönteni mikor kinek van elsőbbsege... Egyedi a problémám? Egyáltalán érdemes folytatnom?? Ötlet? Bármi? HELP :( 29/N

2018. jan. 2. 22:14
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
Ez mindenkivel előfordul, leblokkol, zavarba jön, de ez teljesen természetes mert annyira új élethelyzet élesben bekerülni a forgalomba hogy aki azt mondja soha nem volt ilyen helyzetben az hazudik. Csak tudni kell túllépni ezen, megnyugodni, és elhinni hogy igazából nem olyan nagy ördöngösség a vezetés :)
2018. jan. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem is kell ismerned a várost, hogy előre tudj tervezni. A jogsi sem adott járműtípusra szól majd, meghatározott útvonalon való közlekedésre.


Az előttem válaszoló ilyesféle meggondolásokra utalhatott.


– Főútvonalon haladok. Tehát amíg nem látom a főútvonal vége táblát, mindenhol elsőbbségem lesz.


– Kereszteződéshez közeledem, nem látok semmiféle táblát. Akkor várható, hogy egyenrangú. Elsőbbsége lesz a jobbról érkezőnek, de a balról érkező villamosnak is.


– Balra fogok kanyarodni. Van külön sáv, s lámpa. Besorolok a megfelelő sávba, majd figyelem, milyen a forgalomirányító. Ha tele zöld, akkor a kanyarodásnál elsőbbséget kell adnom a szemben jövőnek. Ha balra mutató nyíl, akkor bátran mehetek.


És más hasonló dolgok.

2018. jan. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

Hú köszönöm szépen a megnyugtatast

Nagyon sokat segítettetek ☺️☺️ Remélem minél előbb atlepem ezt a kényes pontot! Köszönöm mégegyszer

2018. jan. 2. 22:41
 14/33 anonim ***** válasza:
Sok sikert a továbbiakban, ügyesen, higgadtan, figyelmesen 😉😇
2018. jan. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%
14 azért elég az elején van még....Én több,mint 50 órával mentem át a forgalmin :D De van akinek 29órával elsőre megy... Neked is kell még a gyakorlás,aztán apránként rögzülni fog!
2018. jan. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%
Sztem itt az autóvezetési rutin hiányzik. Kezdőként a gép kezelése elég sok figyelmet köt le, így kevesebb jut a többi közlekedőre. Régebben pont ezért rutinpályán gyakoroltatták az alapokat. De persze forgalomban is meg lehet szerezni a rutint. Ahogy haladsz, úgy válik az autó kezelése egyre automatikusabbá, és úgy lesz egyre könnyebb odafigyelni a többi közlekedőre. Szóval kitartás!
2018. jan. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
30%

Bocs de én nem igazán értem mi ebben a bonyolult.Az útkereszteződések 99%-nál vannak táblák amik alapján kapásból tudni lehet kinek van elsőbbsége.Ha szemből valaki a kereszteződésnél egyenesen jön te meg balra akarsz fordulni akkor nyilván neki lesz elsőbbsége,ez teljesen magától értetődő


Lehet most szemét leszek de az ilyen embereket örökre eltiltanám a vezetéstől.Az ilyenek menjenek busszal ha már ez is feladja nekik a leckét

2018. jan. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, érdekes módon mindenki más megértette mi a problémám, egyedül te nem. Biztos nem a többiekkel van a baj hanem veled. Én legalább vagyok annyira kulturált, hogy elgondolkodom mi lehet a hibám illetve igyekszem azt megoldani. Azt meg szerencsére nem te döntöd el, hogy tiltva leszek-e a vezetéstol, hanem az oktatóm :) Köszönöm a válaszokat
2018. jan. 3. 11:54
 19/33 kovpet ***** válasza:
100%

Valamit megtanulni időbe kerül. Nem véletlen, hogy van kötelező óraszám, ezzel lehet biztosítani, hogy egy minimumot mindenki vezessen mielőtt vizsgázik és rászabadul a közutakra. Ha még nem tartasz a minimumnál, akkor butaság elvárni, hogy tudj vezetni. Az csoda lenne.


Hadd kérdezzem meg: autóban szoktál ülni? Már hogy úgy, hogy nem te vezetsz?


Ha utas vagy, akkor is nézd a közlekedési helyzeteket, akkor nincs tétje. Tervezd meg, hogy te mit csinálnál. Nyilván, az elején lassabban megy, de majd gyorsul a döntés, ha megvan a rutin.

2018. jan. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
32%
"Lehet most szemét leszek de az ilyen embereket örökre eltiltanám a vezetéstől." - én meg az ilyen mentalitású embereket tiltanám el más emberektől.
2018. jan. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!