Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ma megállni és várakozni...

Ma megállni és várakozni tilos helyen parkoltam . Utolag vettem észre mikor mentem vissza és fényképezte egy tök civil ember az autót. Ilyenkor számithat az ember birságra? Vagy ha már ott van miért nem büntet meg ha közterületes?

Figyelt kérdés
2018. jan. 9. 00:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

# 9

Ehhez a csoporthoz eleve olyanok csatlakoztak, akik szerint csúnya dolog olyan helyen parkolni, ahol tilos, vagy ahol csak mozgássérülteknek szabad.

Vagyis, ez a csoport kedves dolog meg minden, de haszna az nincs. Egymás között szórakoznak az azonos véleményen lévő emberek.

Aki lexarja, hogy hol szabad parkolni meg hol nem, az rá se kattint egy ilyenre. Arról meg tudomást sem szerez, ha lefotózták.

A bírság, az igen, az népnevelő hatású. :)

2018. jan. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:

6-osnak:5-ös vagyok.

Nem írja le az ember teljesen részletesen, de nem egy vicces kedvű öreg volt, mai napig ott lakik.Másik oldalon végig fizetős parkolók voltak,rendőrök gondolták, valaki így akar ingyen parkolni.

Bementem Rendőrségre is, választ ott kaptam.Nem lehet kapubejáróban parkolni, csak aki ott lakik.Kereshettem volna az igazamat úgy, hogy öreg bácsit elviszem tanúnak, hogy ő engedett odaállni. De! Hetek teltek el az eset óta, bácsi már nem emlékezett volna rám meg az esetre.A bácsit nem akartam kitenni annak, hogy várakozás Rendőrségen, odautazás, stb.tortúra, mikor ő csak jót akart nekem.Nem volt nagy összeg, úgy döntöttem kifizetem, nem ér annyit az egész, hogy egy nehezen mozgó öregembert elcibáljak tanúskodni, mikor már lehet nem is emlékszik az egészre.

Amúgy a saját lányomék előtt jártam úgy ősszel, mentem hozzájuk, és mint máskor is, a kapubejárójukba beálltam, a nagykapujukba.Jött be a vejem, aki az udvaron dolgozgatott, hogy megállt a rendőrkocsi előttük, és elkezdték felírni a rendszámomat, mire ő kiment, mondták neki a rendőrök, tilos megállni ott, csak saját kocsival lehet.Vejem mondta, anyósa van itt, ne büntessenek már meg, stb.Nagy nehezen kimagyarázott, de mondták, többet ne álljak oda.

Nem tudom ennek köze van ahhoz, hogy velük szemben is fizetős parkoló van?

Most mindenki majd írkálja, ilyen nincs,stb.

De van, mert velem megtörtént mindkét eset!

2018. jan. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

Újra 5-ös vagyok :Olyan nincs, hogy ÉN kapubejáróm! Az Én tulajdonom a kerítésemnél kezdődik. Ami azon kívül van, az közterület, tehát mindenkié.Ott-oda a szabályokat nem én hozom, hanem a hatóságok, mivel az a hely annyira az enyém, mint amennyire a másoké.Rendben kell tartanom, füvet nyírni, stb. Mert ez szabály.De ha ott nem lehet megállni, nekem se lehet, hiába az én kapubejáróm.

Amúgy a mi házunk kisebb utcában van, itt mindenki simán a saját kapubejárójában áll meg, semmi gond.

2018. jan. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Hát nem is azt állítom, hogy ez nem történhetett meg, hanem azt, hogy az eljáró rendőrök sem ismerték jobban a KRESZ-t, mint te.

Ha van egy kis ráérő időd így a tél folyamán, olvasgasd a KRESZ-t, ritkábban fognak átverni. :)


Olyan nincs, hogy egy kapubejáróban csak az ott lakó állhat meg. Bárkinek megengedheti, ismeretlennek is.


KRESZ

41. §

(2) Tilos várakozni

c) ahol a jármű az útmenti ingatlanra való behajtást vagy az onnan történő kihajtást - az ingatlannal rendelkezni jogosult hozzájárulása nélkül - akadályozza;


Ennyi.

Vagyis, ha az ott lakó hozzájárul, akkor nem tilos.

Ebből következően, igenis, van olyan, hogy te kapubejáród.

A közterület tulajdonosa (önkormányzat) megtilthatja, hogy ott egyáltalában meg lehessen állni, de ha nem tiltja meg, akkor bárki megállhat ott, akinek te megengeded.


Van még olyan variáció, hogy az önkormányzat rendszámra szóló behajtási/parkolási engedélyt ad ki egy bizonyos (bel)városrészre, de ez nem kapubejárókra szokott szólni, hanem körzetre, és az engedélyt ki kell tenni a szélvédő mögé.

Ha nincs ilyen a lányodéknál, akkor bizony a rendőröket el kellett volna hajtani. Ha feljelentést tesznek, akkor nem kell kifizetni a bírságot, hanem le kell írni válaszlevélben az ide vonatkozó jogszabályt, és törlik a büntetést.

2018. jan. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!