Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire biztonságos repülővel...

Mennyire biztonságos repülővel repülni?

Figyelt kérdés
Eléggé félek a repüléstől, bár még egyszer sem repültem. Egyszer hallottam, hogy évi átlagban biztonságosabb, mint az autó. Ez tényleg igaz? Ki hogyan tapasztalta?

2018. febr. 17. 19:12
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:

Na, most képzeld el, hogy egy évben lezuhan 6-7 db.


Írd be a keresőbe, hogy flightradar24.com

Élő légiforgalom. Rengeteg gép minden nap. Mindegyik megérkezik.

Szóval nincs mitől félned.

2018. febr. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
59%
A repülés teljesen biztonságos. A lezuhanás ami halálos.
2018. febr. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:

egy hét alatt két gép zuhant le több mint 100 halott


fentebb rosszul írták 2017ben 0 db utasszállító zuhant le legalábbis ami közforgalmi

2018. febr. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
40%
A világ legbiztonságosabb közlekedési eszköze a repülőgép... Még sosem maradt fent egy sem!
2018. febr. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
#9: Nettó ostobaság. A repülőgépek nem csak lezuhannak ám, hanem kényszerleszállnak is, csak erről nem szólnak a hírek, mivel ilyenkor senki nem hal meg. Gondolom te is hallottál már olyanról, hogy bekrepált egy hajtómű és vissza kellet fordulnia. Érdekes módon senki nem halt meg miatta és még egy karcolás sem esett a repülőgépen. Jó lenne tájékozódni, mielőtt hülyeségeket kezdesz el terjeszteni!
2018. febr. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
többször volt már közúton balesetem de egyszer sem zuhantam le géppel.
2018. febr. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:

"Csak akkor van cumi, ha valami elbaxódik, azzal nem lehet félre húzódni... Ha lezuhan, szinte biztos, h mindenki szörnyethal"


Ha valami elbasszódik, akkor megoldják a pilóták. Hadd dolgozzanak már meg azért a másfél misis fizuért még a leggagyibb fapadosoknál is. Ha nem tudják, akkor pedig még mindig nem biztos, hogy meghal bárki, rengeteg olyan eset volt, ahol borzalmasan csúnya landolás ellenére sem halt meg mindenki. A közforgalmi repülés tényleg a legbiztonságosabb közlekedési forma. Persze nyilván tisztában kell lenni vele, hogy teljesen mindegy milyen biztonságos egy közlekedési eszköz, otthon maradni és nem csinálni semmit, jóval biztonságosabb. Ha már otthon maradsz, akkor ne zuhanyozz és létrára se mássz, mert ezek okozzák a legtöbb balesetet, illetve ne is főzz és használj éles szerszámokat.


Természetesen ezzel a hasonlattal nem a kérdezőt, akarom komolytalanná tenni, de be kell látni, hogy minimális kockázat bőven van még olyan tevékenységekben is, amit nap mint nap gondolkodás nélkül csinálunk. Ha pedig minimalizálni akarnánk a kockázatot egy steril szobában ülnénk és nem csinálnánk semmit. Szóval hiába jár valami kockázattal az önmagában nem probléma. Ha felszállsz valamilyen eszközre, az szinte mindig rejt némi kockázatot magában, de ha az autóba nem félsz beülni, akkor a repülőben még kevésbé kell.


Több számillió dolláros gépeket vezetnek olyan emberek, akiknek csak az alapképzése több mint 10 millió forintba kerül. Rengeteg pénz forog kockán és a társaságoknak is érdekük, hogy minden biztonságosan üzemeljen, éppen ezért van rendkívül alaposan szabályozva és ellenőrizve az egész iparág.

2018. febr. 19. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim válasza:

Az nem igaz, hogy nincs mitől félned, ugyanis lehet, hogy megöl az unalom, mivel rendkívül unalmas. Főleg, ha este repülsz. Mindenképp vigyél magaddal valamit, amivel lefoglalhatod magad.

Nézz utána, hogy mit vihetsz magaddal a fedélzetre. Az olcsóbb járatokon 10x-es áron adják az ételt/italt.

A bőröndödet tekerd körbe fóliával, hogy ne lehessen nyomtalanul kinyitni. A reptereken is megcsinálják neked, de annak megint csak 10x-es ára van. A napokban volt is a hírekben, hogy valamelyik celebnek ellopták az ékszerét. Ez amúgy mindennapos dolog, csak ha a hétköznapi emberrel történik, akkor az nem kerül bele a hírekbe.

Szóval a helyedben én ettől tartanék inkább. A repülőgépet többnyire számítógép irányítja, emiatt rendkívül biztonságos. Kb annyira kell félned tőle, minthogy megnyered az ötös lottót.

2018. febr. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
uccsó Babos Timi nem celeb!
2018. febr. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem nem biztonságos,persze lehet jönni statisztikákkal, csak azokat ez nem vígasztalja akik meghaltak mert leesett a gép vagy a pilóta direkt hegynek vezette mert éppen olyanja volt. Ha elkezd zuhanni a gép akkor meghal mindenki az szinte biztos. Én maradok a szárazföldi esetleg vizi közlekedésnél és a világ összes statisztikusa se győzne meg arról hogy több ezer méterre repkedni a föld felett annyira biztonságos.
2018. febr. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!