Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy lehet egyértelműen...

Hogy lehet egyértelműen jelezni a mögöttem jövőnek, hogy tolatva szeretnék parkolni?

Figyelt kérdés
"Égjen a tolatólámpád és használd az irányjelződ!" - jönne a válasz.Igen, ezek működnek, hetente ellenőrzőm őket különböző épületek üvegfelületein. A probléma a következő; parkolni szeretnék, jelzek, szúrom a rükvercet megállás után (jobb szeretek orral kiállni később, mint tolatva). Nem mindig, de rengetegszer előfordul, hogy a mögöttem jövő annyira közel áll meg, hogy nincs meg a szabad kanyarodási ív, nem tudok beállni. Várok ilyenkor kicsit(hátha rájön magától), aztán kinyitom az ajtót és mutatom, hogy be akarnék tolatni, várván, hogy vegye a lapot. Ilyenkor 50-50%-ban hátragurul vagy sértődötten mutogat. Hol hibázok, mit csinálnátok másképp?

2018. márc. 8. 15:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hátramenetbe teszed, irányt jelzel, aztán ha nem érti, lassan elkezdesz hátrafelé araszolni. Az, hogy az előtte szerencsétlenkedőnél egy újabb lámpa gyulladt ki az autó hátulján, nem zökkenti ki a vakegeret abból, hogy az ölében tartott telefonon görgesse a Facebook-hírfolyamot, de ha közeledik felé a másik, akkor rögtön beindul a "jajjb***meg, há' nekem gyön ez a hülye, micsiná' itten" reflex, aztán csak rájön, mi történik.
2018. márc. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%
Jó kérdés,hogy hol hibázol...9 év alatt össz vissz 1szer jártam így,már full bele tolattam,mire leesett neki,hogy nem poénból szórakozok ott
2018. márc. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
12%
Egy jó nagy T matrica az autó hátuljára :D
2018. márc. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz vele mit csinálni.

Én ilyenkor lassan elkezdek tolatni.

Majd észreveszi magát, én ráérek!

2018. márc. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%
Nem lehet, hogy túl hirtelen lassítasz? Én ilyenkor a parkolóhely mellett elhaladáskor már lassan megyek és indexelek, eddig nem volt belőle gond.
2018. márc. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is eleve lassan megyek, keresem a helyet, aztán mikor a hely mellé érek, kiteszem az indexet jobbra. Utána már ne problèmàzzon senki, mert úgysem engedem el, aztán ott àll napestig :)
2018. márc. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A tuti megoldás legalábbis nálam bevált : Mikor haladsz és keresed a helyet ,és végre meglátod, akkor nem a hely után fékezel le állóra ahonnét amúgy is kellene kezdeni a tolatást,hanem a hely előtt .Szépen leállítod ezzel a mögöttedlévőt megfelelő térközzel. És aztán folyamatosan indexelve lassan előregurulsz és onnan tolatva hátra. Eddig egy se volt olyan hülye hogy utánam araszolt volna.
2018. márc. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Sokat nem tehetsz, eleve lassan mész és indexelsz jobbra, ha szerencséd van veszi a lapot, ha sügér akkor meg nem. Beáll a valagadba és nem érti mi történik.


Azt is lehet - ha lehet - hogy már mikor közeledsz a parkolóhely felé, kissé elszakadsz tőle, ne a se.gedben nyomuljon, és ha van pár méter előnyöd, gyorsan megálsz, rükverc és tolatsz be a helyedre. Persze adódhat, hogy ilyenkor is mozog a pofája a nagyeszűnek.

2018. márc. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Kapcsold be a veszjelzot amint a parkolohelyhez ersz, nalunk legalabbis ebbol mindenki tud kovetkeztetni.
2018. márc. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Balfasszoknál vagy agresszív türelmetlen autósoknak sajnos akárhogy jelzel, őket nem érdekli, ők egy másodpercet sem várhatnak.
2018. márc. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!