Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy lehet egyértelműen...

Hogy lehet egyértelműen jelezni a mögöttem jövőnek, hogy tolatva szeretnék parkolni?

Figyelt kérdés
"Égjen a tolatólámpád és használd az irányjelződ!" - jönne a válasz.Igen, ezek működnek, hetente ellenőrzőm őket különböző épületek üvegfelületein. A probléma a következő; parkolni szeretnék, jelzek, szúrom a rükvercet megállás után (jobb szeretek orral kiállni később, mint tolatva). Nem mindig, de rengetegszer előfordul, hogy a mögöttem jövő annyira közel áll meg, hogy nincs meg a szabad kanyarodási ív, nem tudok beállni. Várok ilyenkor kicsit(hátha rájön magától), aztán kinyitom az ajtót és mutatom, hogy be akarnék tolatni, várván, hogy vegye a lapot. Ilyenkor 50-50%-ban hátragurul vagy sértődötten mutogat. Hol hibázok, mit csinálnátok másképp?

2018. márc. 8. 15:04
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ha parkolni szeretnék, már eleve csökkentett sebességgel megyek, illetve ha megvan a kiszemelt hely, 3-4 autóval előtte jelzek (ez nem tudom mennyi villanás, de elégnek kéne lennie). Példának okáért a székesfehérvári Park Centernél (Szent Flórián körút, a 7-es főút része) gyakran járok így, ahogy fentebb említettem.
2018. márc. 8. 22:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!