Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha egyirányú utcába kanyarodok...

Ha egyirányú utcába kanyarodok melyik oldalba érkezzek?

Figyelt kérdés

Lehet hogy furcsa kérdés de nem világos hogy ezt vizsgán hogyan kell szakszerűen végrehajtani.

Tegyük fel hogy jobbra kanyarodok, egy egyirányú utcába érkezek aminek állnak a jobb oldalán, így értelemszerűen csak a bal oldal érkezhetek. De ilyenkor jobbra index után egyből balra indexszel és hátra nézéssel kell oda érkeznem? Mert sok helyen olvastam hogy igen, de eddig az oktatóval mindig index és hátranézés nélkül érkeztem ilyen helyzetben a bal oldalra.

Vizsgán buktatnak ilyenért?

Azzal tisztában vagyok hogy ha megszűnnek a parkoló kocsik szabályosan kell visszasorolni jobb oldalra (index, hátranézés), azt is tudom hogy egyrányú utcákból mindig bal oldalról kanyarodunk balra.

Csak a felvázolt helyzetben tűnik nekem logikátlannak a balra index, nem tudom mit várnak el vizsgán ilyenkor.



2018. márc. 25. 14:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Érkezhetsz simán a bal oldalra.
2018. márc. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy kell menned, ahogy az oktató tanítja.

Azon a környéken lesz a vizsga is amerre órákon jársz. Vizsgán is úgy menj, ahogy most az oktató tanítja és kész. Önálló jogsival pedig majd megtanulod mi az ésszerű.


Bár egy google utcakép sokat segítene

2018. márc. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem, ezek szerint jól mondta az oktató. Csak olvastam meg hallottam is hogy ez buktató ok lehet és inkább szerettem volna tisztázni, biztos ami biztos.
2018. márc. 25. 14:33
 4/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha két sáv kanyarodik jobbra és te a jobb oldaliból kanyarodsz jobbra, akkor csak a jobb oldalra érkezhetsz és egy sávváltás után haladhatsz tovább a bal oldali sávban.
2018. márc. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, ez tényleg logikus:D
2018. márc. 25. 14:48
 6/9 anonim ***** válasza:
Úgy kell csinálni ahogy az oktató mondja, mert az oktató ismeri a vizsgabiztosok heppjeit és ezzel sokat segít neked is. Utána meg ha a jogsi a kezedben lesz, eldöntöd magad hogyan jobb.
2018. márc. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy létezik olyan, hogy két sáv kanyarodik jobbra egy egyirányú utcába, én még nem láttam. Ahol elfér 2 sáv, ott kétirányúsítják inkább az utcát.

Legfeljebb ilyen lehajtóknál szokott előfordulni, de ott meg nem lehet az út szélén parkolni.

Ahol meg 1 sáv az egész utca, ott minek kellene balra indexelni, ha a sáv (utca) bal szélére mész?

Ha olyan széles az utca, hogy előzés elképzelhető, akkor a tükör meg a hátranézés szükséges lehet, de ha nincs felfestve sávelválasztó vonal, akkor indexelni nem kell.

Ahogy a sáv jobb szélére visszamenve sem kell indexelni a parkoló autók után, ha sávon belül maradsz.


Ha esetleg valami egyedi helyszínről beszélsz, akkor azt tényleg jó lenne mutatni.

2018. márc. 27. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Logikus, ha tele van az út jobb oldala akkor felesleges az index, érkezhetek bal oldalra.

De egyébként én úgy tanultam hogy ha nem "egyből" parkolnak kocsik hanem még van egy kis táv amíg mehetek, akkor addig jobb oldalon haladok amíg tehetem, aztán index és sorolás hátranézéssel, meg ha elfogynak a kocsik is vissztérek a jobb oldalba, hiába egyirányú az út, mindenhol jobbra tartás van. Szóval nem maradhatok abban az oldalban, kivéve ha balra kanyarodok. És index is kell, akkor is ha nincsenek felfestve vonalak, elvileg így szabályos.:D

2018. márc. 27. 18:18
 9/9 anonim ***** válasza:

Sávon belül nem kell indexelni. Ez biztos. Se jobbra, se balra.

Esetleg ha valaki nagyon a nyomodban van, amikor a parkoló autókat akarod kerülni, és félő, hogy előzni kezd, akkor a kikerülés előjelzésére indexelhetsz balra. Hogy egy ilyen akcióhoz a vizsgabiztos mit szól, azt nem tudom, de a mindennapi életben hasznos lehet.

De abba nem köthet bele a vizsgabiztos, hogy mikor nincs túl rád tapadva a követő autó, akkor szépen elkezdesz balra sodródni index nélkül, figyelve közben a tükröt, egészen addig, ameddig lehetetlenné nem válik az előzés.

2018. márc. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!